Zobacz temat - [R220 SDI] Sprzęgło pierońsko ciężko chodzi
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R220 SDI] Sprzęgło pierońsko ciężko chodzi

RUDiCK - Pon Sie 17, 2009 00:11
Temat postu: [R220 SDI] Sprzęgło pierońsko ciężko chodzi
Witam
Mam problem z pedałem sprzęgła, strasznie ciężko chodzi. Do tego stopnia że jak jadę w większym korku to noga mi drętwieje. Poczytałem trochę na forum, ale nie znalazłem podobnego problemu. Samochód mi płynnie rusza, sprzęgło się nie ślizga, linka na pewno nie jest zatarta bo ja sprawdzałem, pedał co prawda bierze dość wysoko, ale nie wygląda to tak jak by sprzęgło kończyło swój żywot - chociaż pewny tego być nie mogę. Czy jest jakaś możliwość że łapa sprzęgła sie zatarła, czy da sie to jakoś sprawdzić bez rozbierania skrzyni, ewentualnie czy da się ja jakoś ją przesmarować? Dodam że biegi wchodzą płynnie - może poza wstecznym, ale to podobno przypadłość roverków. Może ktoś miał podobny problem?

sTERYD - Pon Sie 17, 2009 08:46

RUDiCK napisał/a:
zy jest jakaś możliwość że łapa sprzęgła sie zatarła, czy da sie to jakoś sprawdzić bez rozbierania skrzyni

tak, zdjąć linkę i poruszać łapą. jeśli ciężko chodzi to jest zatarta.
RUDiCK napisał/a:
ewentualnie czy da się ja jakoś ją przesmarować?

na początek wd40 i rozruszać, a później jakiś prawdziwy smarw miejsca, gdzie łapa wchodzi w korpus skrzyni :cool:

RUDiCK - Pon Sie 17, 2009 21:23

sTERYD napisał/a:

tak, zdjąć linkę i poruszać łapą. jeśli ciężko chodzi to jest zatarta.



zdejmowałem linkę parę dni temu żeby sprawdzić czy sama linka nie jest zatarta, i tak z ciekawości szarpałem dość ostro łapę sprzęgła, ale ani drgnęła - myślałem ze możne to normalne i zająłem się sprawdzaniem samej linki. Powiedzcie czy normalnie, gdy wszystko jest ok, da sie poruszyć tą łapę ręcznie (po prostu za nia złąpac i szarpnąć) bo ja nie wiem czy dobrze rozumiem co napisał sTERYD?

Brt - Pon Sie 17, 2009 22:05

Jeśli sama łapa nie chodzi lekko w żadna stronę to wyglada, że jest rzeczywiści zatarta .... sprzęgła reką nie ruszysz, ale łapa i łożysko oporowe mają pewnien skok jałowy i w tym zakresie łapa powinna chodzić leciutko :ok:
artur_dziadosz - Pon Sie 17, 2009 22:43

Miałem ten sam problem kilka tygodni temu.. Łapa powinna mieć lekki "luz" a nie miała (przy poruszaniu dłonią)! Biegi wchodziły bez zgrzytu itd. ale strasznie ciężko chodził pedał.
Zalecam dobrze przesmarować w miejscu wejścia łapy do skrzyni, najlepiej z kanału od dołu. Odczekać dłuższy czas i próbować poruszać - i tak przez dzień dwa, aż WD 40 spenetruje i odrdzewi. Ja zrobiłem to bez rozbierania skrzyni ale trzeba uzbroić się w cierpliwość... i smarować do bółu!
POWODZENIA!!!