Zobacz temat - [R 200 1998 (all?)] podświetlenie zegarów / bezpieczniki
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R 200 1998 (all?)] podświetlenie zegarów / bezpieczniki

Roj - Sro Sie 19, 2009 17:55
Temat postu: [R 200 1998 (all?)] podświetlenie zegarów / bezpieczniki
Witam
problem w dużym skrócie
rover 200 vi '98
wczoraj przestało działać:
podświetlenie zegarów i całej deski (kontrolki działają), lampka w podsufitce, włączanie lamp przeciwmgielnych, zegar się resetował po wyjęciu kluczyków a momentami nie działał wcale


dziś kolega zajrzał, wymienił bezpiecznik kilka sprawdził i:

nie działa: podświetlenie zegarów i całej deski, lampy przeciwmgielne przód i tył

działa: lampka w podsufitce, radio, szyby, szyber, lusterka, kontrolki,

kto ma pomysł co to może być i gdzie szukać?

kzrr - Sro Sie 19, 2009 18:19

Może masz coś z elektryką i popaliło żarówki ?
R-200 - Sro Sie 19, 2009 20:45

Montowałeś może sobie jakieś radio lub coś w tym stylu? Może przepust tylnej klapy? :cool:
darek_wp - Sro Sie 19, 2009 21:04

za te obwody odpowiada bezp nr 8 w kabinie (10A czerwony)
Roj - Sro Sie 19, 2009 21:18

Cytat:
Montowałeś może sobie jakieś radio lub coś w tym stylu? Może przepust tylnej klapy?


zanim "dyskoteka" się zaczęła wymontowane zostało na chwilę radio w celu sprawdzenia jaka jest kostka, więc może to być dobry trop. co się mogło stać?

R-200 - Czw Sie 20, 2009 14:05

Nie odpowiedziałeś dokladnie na zadane pytanie. Czy są kostki oryginalne?
Roj - Czw Sie 20, 2009 18:40

nie pytałeś o kostki. nie wiem czy są oryginalne, nie wiem jak oryginalna wygląda szczerze mówiąc pierwszy raz w życiu się przyglądałem kostce bo nigdy wcześniej nie wyjmowałem radia w żadnym samochodzie żeby samemu podłączać.

poza tym radio zostało wyjęte, po czym włożone (to samo z tą samą kostką).

Dzisiaj zostały sprawdzone wszystkie bezpieczniki i znalazły się jeszcze dwa spalone. Już teraz wszystko działa więc na szczęście problem był prozaiczny.
(ale jakoś nietypowo było, chyba pomogło wymienienie bezpiecznika, ktory teoretycznie odpowiadał za coś innego).