Zobacz temat - [R75] Olej w wodzie
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Olej w wodzie

bakan30 - Nie Sie 23, 2009 21:15
Temat postu: [R75] Olej w wodzie
Witam. Dokladnie miesiac temu mialem wymieniona uszczelke z pod glowicy- dostal sie olej do wody. Przejechalem juz okolo 2000km i czyscilem juz 4 razy silnik tzn. plukalem go woda -zalalem go i gdy byl cieply cala wode spuscilem i zalalem czysta woda. Mija miesiac,a dalej zbiera sie majonez w naczynku wyrownawczym. Czy dzieje sie cos nie tak z uszczelka?
Lechos - Nie Sie 23, 2009 21:27

sa dwie mozliwosci.....albo nie oczyscil sie jeszcze dostatecznie uklad albo skopana robota z uszczelka.
bakan30 - Nie Sie 23, 2009 21:34

Lechos napisał/a:
sa dwie mozliwosci.....albo nie oczyscil sie jeszcze dostatecznie uklad albo skopana robota z uszczelka.
Sa to sladowe ilosci oleju w zbiorniczku,ale jes i musze go co jakis czas czyscic. Przed wymiana uszczelki bylo sporo tego oleju w wodzie.A silnik sam czyscilem tak jak juz pisalem 4 razy zmienialem wode.
Lechos - Nie Sie 23, 2009 21:37

bakan30 napisał/a:
sladowe ilosci oleju w zbiorniczku
Plywaja oczka czy osad na sciankach? Jesli tylko osadzik to proponuje dolac jakiegos specyfika do plukania ukladu bo sama woda za wiele nie zdzialasz.
bakan30 - Nie Sie 23, 2009 21:42

Lechos napisał/a:
bakan30 napisał/a:
sladowe ilosci oleju w zbiorniczku
Plywaja oczka czy osad na sciankach? Jesli tylko osadzik to proponuje dolac jakiegos specyfika do plukania ukladu bo sama woda za wiele nie zdzialasz.
Sama woda jest czysta i zadnych oczek nie widac ,ale ten osad jest na sciankach tzn majonez.
staf - Nie Sie 23, 2009 21:42

Lechos, O jakim specyfiku wspomniałes?
Lechos - Pon Sie 24, 2009 09:52

jest tego mnostwo do dostania np.
to , to lub to

marynabiala - Pon Sie 24, 2009 20:38

Mam te 1,8 i na korku zbiorniczka zbiera sie taka brazowa masc grubosci okolo 2 mm po przejechaniu okolo 500 km .lecz na razie nie panikuje -poniewaz nic wiecej sie nie dzieje
bakan30 - Pon Sie 24, 2009 20:49

marynabiala napisał/a:
Mam te 1,8 i na korku zbiorniczka zbiera sie taka brazowa masc grubosci okolo 2 mm po przejechaniu okolo 500 km .lecz na razie nie panikuje -poniewaz nic wiecej sie nie dzieje
muwisz ,ze nic sie nie dzieje? tak na zdrowy rozum to nie powinno byz zadnego osadu ---- czyli cos zaczyna sie dziac. ja bede zly jak bede musial robic jeszcze raz uszczelke. Poczekam jeszcze,az wypucze go kilka razy chodzi mi o uklad chlodzenia kupie jakies srodki do czyszczenia. Jak to nie pomoze to wiadoma co jest grane.