Zobacz temat - [R620] Filtr hydrauliczny.
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 600, Honda Accord - [R620] Filtr hydrauliczny.

filo - Sro Sie 26, 2009 04:15
Temat postu: [R620] Filtr hydrauliczny.
Nie wiem czy to dobry dział bo to nie usterka a pytanie z ciekawości.
Znalazłem coś takiego FILTR HYDRAULICZNY w katalogu z częściami hydraulicznymi.
W ciężarówkach taki filtr płynu wspomagania występuje ale w osobówkach się nie spotkałem.
Przeglądnąłem Rave i popatrzyłem pod maskę ale nie znalazłem czegoś takiego.
Wie ktoś coś na temat występowania owego filtra w R?

sTERYD - Sro Sie 26, 2009 09:41

chyba w żadnej osobówce coś takiego nie występuje.
może po prostu ciężarówki częściej jeźdżą w dużym zapyleniu... :hm: filtry powietrza i paliwa do ciężarówek to też zupełnie inna kategoria wagowa niż do osobówek

filo - Sro Sie 26, 2009 17:04

To ciekawe dlaczego na stronie z częściami podają, że to do R600?
Może pomyłka?
A producentem niby jest Quinton Hazell który robi części dla R.Przynajmniej w Krakowie na Przybyszewskiego kupowałem kilka gratów w sklepie, który sprowadza części tej firmy...

sTERYD - Czw Sie 27, 2009 09:57

nie mam pojęcia :hm:
być może da się go tam wcisnąć (na zdjęciu wygląda jakby był montowany na wężu), tylko, czy pompka nie odczuje dodatkowego zaworka ciśnieniowego... :hm:

blue827 - Czw Sie 27, 2009 11:08

ten filtr hydrauliczny wygląda identycznie jak filtry Magnefine, mają w sobie wkład papierowy i magnes do wyłapywania opiłków. Można je stosować do filtrowania oleju w skrzyni automatycznej albo wspomaganiu.

Mam taki zamontowany na przewodzie powrotnym do skrzyni, ale niestety nie mogę go polecić bo po jakimś czasie zaczyna ciec.


Jako filtr jest rewelacyjny, faktycznie na magnesie odkłada się metaliczny szlam, ale widocznie plastikowa obudowa nie wytrzymuje temperatur. Naszczęscie wyciek nie jest duży, to właściwie lekkie pocenie się.

w tym wątku zamieściłem fotki z rozkręcenia poprzedniego filtra, obecnie go umyłem i skręciłem na silikon i planuję dać mu ostatnią trzecią szansę, jak po tym też będzie puszczał to wogóle rezygnuje.
http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=34067

filo - Sro Wrz 30, 2009 20:39

Znalazłem przypadkiem takie foto.
I pytanie.
Co to jest zaznaczone na fotce?
Czy to czasami nie jest wspomniany filtr o którym mowa w temacie?

blue827 - Sro Wrz 30, 2009 20:48

wygląda jak osuszacz klimatyzacji, też jestem ciekawy co to może być :?:
filo - Sro Wrz 30, 2009 21:14

Podobne właśnie do osuszacza ale osuszacz jest w innym miejscu i za mało tego przewodu by było a poza tym do osuszacza idą dwa przewody ale przykręcane do niego od góry...