Zobacz temat - [R all] Oznaczenia na reflektorach
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Wszystkie (Wszystkie modele marki Rover i MG) - [R all] Oznaczenia na reflektorach

ordowik1_o2.pl - Czw Sie 27, 2009 20:00
Temat postu: [R all] Oznaczenia na reflektorach
Witajcie,
Pytanko, czy możecie mi powiedzieć jakie macie oznaczenia na reflektorach z przodu?
Czemu pytam? Ostatnio napotkałem na bardzo ciekawy artykuł na forum VW:
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=74878
Zagłębiając się w temat dowiedziałem się, że jeśli ,,na lampie jest oznaczenie:"<->" oznacza lampy symetryczne dopuszczone do lewo i prawostronnego ruchu pojazdów. Prawdopodobnie bardzo często stosowane w USA.
Wyczytałem także, że są auta gdzie można regulować śrubami klosz do ruchu prawo i lewostronnego (np. a Audi A6).
Czy w którymś z modeli R jest taka opcja?? :/ :/

blue827 - Pią Sie 28, 2009 07:58

Może jakieś reflektory projektorowe można ustawiać na lewo -prawostronny ruch, ale ze zwykłym odbłyśnikiem nie bo strumień światła jest kierowany przez ryflowaną szybę klosza reflektora. To samo się pewnie tyczy gładkich kloszy z odbłyśnikami zwierciadlanymi (np daewoo), no chyba że w audi one mogą się zmieniać niczym transformers.

W niektórych samochodach (np citroen xm mk1) klosz jest gładki, a ryflowane szybki są w środku reflektora i wystarczy je zalożyć na odwrót.

Ktoś mi pokazywał że najlepiej rozpoznać lampę po kierunku ryflowania klosza, po środku reflektora, a włąsciwie na wysokości żarówki. Może być ////////, albo \\\\\\\\\\, tylko nie pamiętam które jest do prawo a które do lewo-stronnego ruchu.

des - Pią Sie 28, 2009 15:55

Wydaje mi się że jest takie coś ale tylko w lampach soczewkowych bo tam strumień światła kształtowany jest przez przesłonę i można ją przestawić. W tradycyjnych lampach tagiego wynalazku nie ma.