Zobacz temat - [R25] iDT 03] Kontrolka oleju
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R25] iDT 03] Kontrolka oleju

azer - Pią Sie 28, 2009 12:06
Temat postu: [R25] iDT 03] Kontrolka oleju
Hej
od początku zakupu nie paliła mi się kontrolka od oleju (przy starcie się powinna zapalać). I teraz tak, wczoraj sprawdziłem żarówkę jest sprawna i nie wiem co dalej.

pomyślałem o bezpiecznikach, ale z tego opisu jednoznacznie nie wiadomo który to może być.


sTERYD - Pią Sie 28, 2009 17:27

sprawdź przewód od czujnika ciśnienia oleju. jak spadł, albo się przerwał, to kontrolka nie będzie się świecić.
Bidi - Pią Sie 28, 2009 17:32

azer, przerabialem temat ostatnio walczylem z 3 tyg z tym ale po kolei ;) pewnego dnia przestala sie palic kontrolka wiec posprawdzalem pierwsze kontrolke i bylo oki wiec nastepny krok to czujnik, pojechalem kupilem jakis nieorginalny wloski wlozylem dziala i trwalo to tak z dzien i pozniej znow to samo, kupilem znow taki sam czujnik i bylo tak samo az wkoncu sie ;/ i podjechalem na szrot u nas i kupilem orginalny ale uzywany (sprawny) i wszystko dziala :) a i jeszcze w miedzy czasie myslalem ze moze to wina przewodu i wymienilem wtyczke ale pewnie wtyczka byla oki tylko wina czujnikow :) kup orginalny nawet uzywany i powinno byc oki:) w Hondzie chcieli za taki czujnik ok 150 zl ;/ pozdrawiam
azer - Sob Sie 29, 2009 13:59

Dzięki za rady. Z grubsza przewody wyglądają ok, wymiany sam się nie podejmę. Ale chociaż wiem gdzie szukać przyczyny.
pzdr

Brt - Sob Sie 29, 2009 15:40

azer, ściągnij wtyczkę z czujnika i dotknij do masy (jeśli jest dwupinowy czujnik, to zewrzyj oba piny/przewody we wtyczce ) ... jak się zaświeci kontrolka, to znaczy, że instalacja jest ok i winny jest czujnik, jeśli się nie zaświeci to przyczyny poszukać trzeba w instalacji :ok: