Zobacz temat - [R25] Nie chce zapalić, nie chodzi centralny
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R25] Nie chce zapalić, nie chodzi centralny

kharry - Sob Wrz 12, 2009 15:41
Temat postu: [R25] Nie chce zapalić, nie chodzi centralny
Witam,

Podjechałem na parking, zgasilem auto, wysiadłem i odszedlem niezamykająć go. Wróciłem, wkładam kluczyk i chce zapalić, a tu nic! ;/ przekrecam przez pierwsza i drugą pozycję i włącza się radio, slychać chodzący nawiew.. natomiast gdy chce odpalić silnik, to ten nawet nie drgnie.. aż w końcu słychać jakiś sygnał dochodzący spod kierownicy: takie "tyk, tyk, tyk..."

Sprawdziłem klemy: ładnie dochodzą, przeczyściłem i jest tam ok - poza tym przeciez radio i dmuchawa chodzą normalnie.

Chciałem wrócić do domu, żeby do Was napisać i zauważyłem, że z pilota nie chce zamknąć ;/ musiałem wszystkie drzwi kluczykiem zamykać.. Dodam, że lampka alarmu w zegarach świeci, więc alarm dziala.

Mi to wygląda na odcięcie zasilania do chodzącego do rozrusznika, ale nie znam się na tym. Nie wiem co zrobić, żeby go uruchomić :(

Szukałem troche na forum, ale nie widze podobnego problemu.. chyba, ze przeoczylem ;/

Proszę o pomoc! :)

azer - Sob Wrz 12, 2009 15:53

http://www.wrzuta.pl/film/8haxAMTe3i/r25_dead takie tykanie? to akumulator
jak nie takie to przychodzi mi na myśl że bateria w pilocie padła

kharry - Sob Wrz 12, 2009 16:01

azer napisał/a:
takie tykanie?

No własnie nie. To tykanie spowodowane jest przez jakiś sygnał. Takie coś jak czasem jest w lodówkach jak są za długo otwarte, albo w płytach indukcyjnych jak stoi na nich coś..

azer - Sob Wrz 12, 2009 16:06

no to skoro drzwi się też nie zamykają to coś z pilotem chyba się stało. Jak masz drugi to przetestuj. Jak nie to spróbuj zsynchronizować ponownie dusząc kilkukrotnie przycisk zamykania

a to pikanie to chyba od immo, nie rozbraja się

kharry - Sob Wrz 12, 2009 17:17

ok, ide sprawdzić. A czy tym przyduszaniem przycisku zamykania, to nic nie skopie? :roll:
azer - Sob Wrz 12, 2009 17:25

nie oczywiście że nie. Jest to standardowe działanie aby zsynchronizować pilota ponownie po np wymianie baterii
darek_wp - Sob Wrz 12, 2009 21:40

warto również sprawdzić masy silnika i nadwozia - skorodowane lub zerwane potrafią płatać dziwne figle
kharry - Sob Wrz 12, 2009 22:00

Dzieki chłopaki. Rano sprawdze co nieco :)
faecd - Sob Wrz 12, 2009 22:07

bateria pilota!
bociannielot - Nie Wrz 13, 2009 07:19

Tez bym baterię obstawiał, tak było u mnie, daj znać kharry, czy to o to chodziło
kharry - Pon Wrz 14, 2009 01:05

Chłopaki, dziekuje bardzo za pomoc!! :)
Wygląda na to, że to wina baterii w pilocie.. Od kiedy wymieniłem nie ma tego problemu. Widocznie to IMMO odciął zasilanie do rozrusznika ;/

sTERYD - Pon Wrz 14, 2009 01:36

to jedna z 3 pozycji, którą wyłacza immo :)
o ile da się podpiąć rozrusznik na krótko, to paliwo i cewkę już gorzej ;)

kharry - Pon Wrz 14, 2009 01:37

heh :) sTERYD, oby nie ;)
sTERYD - Pon Wrz 14, 2009 01:40

czemu oby...?
to jest calkiem niezłe zabezpieczenie antykradzieżowe... możesz nawet zostawić kluczyk w stacyjce (bez pilota), a złodziej nie odjedzie
natomiast Ty z pilotem i instrukcją obsługi (i minimum świadomości) nie powinieneś mieć najmniejszych problemów :)

kharry - Pon Wrz 14, 2009 01:50

sTERYD napisał/a:
kluczyk w stacyjce (bez pilota)

czyli to w pilocie jest czujnik odpowiadajacy za odblokowanie IMMO przy uruchamianiu auta? Myślałem, że to w kluczyku jest :P Chyba, że gdzieś się mylę, to jakbyś mógł mi wyjaśnić jak to działa w naszych R, będę wdzięczny :)

Szymon - Pon Wrz 14, 2009 01:56

Czujnik jest w pilocie. Najłatwiej to sprawdzić próbując odpali auto z pilotem obok stacyjki a potem bez pilota. W drugim rozwiązaniu auto nie ma prawa odpalić, no chyba, że masz zdezaktywowane immo ;)
sTERYD - Pon Wrz 14, 2009 02:27

czujnik jest w samochodzie ;)
w pilocie jest jedynie kawałek transmitera z zaprogramowanym kodem (w przypadku nowszych wersji pasywnie uruchamianych)
jest na ten temat artykuł na stronie głównej, ale niestety strona coś nie działa, a MaReK jest w chorwacji :)
zresztą to wszystko jest w instrukcji ;)

kharry - Pon Wrz 14, 2009 09:51

sTERYD, Szymon, dzięki chłopaki. Teraz jestem już trochę mądrzejszy :D
KOSSA - Pon Wrz 14, 2009 16:03

Panowie i Panie, a może byśmy zrobili w naszym roverku odpalanie autka z przycisku.
Czy mając pilota w kieszeni da sie odpalić auto.

Jak bym miał troche czasu to bym coś takiego zrobił.
pozdrawiam

azer - Pon Wrz 14, 2009 18:01

o ile się nie myle w modelach po 2004 roku były takie opcje, przynajmniej raz spotakałem się z takim na allegro. Czy to było oryginalne tego już nie wiem.

A ja bym czegoś takiego nie robił u siebie, we francuzach jest to mocno awaryjne.

Szymon - Pon Wrz 14, 2009 23:12

sTERYD napisał/a:
czujnik jest w samochodzie ;)

dla mnie wsio jedno ;) bez pilota i tak nie odpali ;)

kqba - Wto Cze 08, 2010 11:12

Wczoraj miałem podobny dziwny przypadek.
Zrobiłem ok 200km autostradą na klimie, później 30min. po mieście, po czym gorące auto zgasiłem i za 10min. jak wróciłem nie chciał zapalić. Tak jakby odcięło immo. Po otwarciu drzwi i próbie przekręcenia kluczyka był sygnał dzwiękowy z immo który dało się wyłączyć, mimo to auto nie zapaliło. Pompka paliwa pracowała, było słychać takie cykanie jakby spod schowka (odcięty zapłon?).
Po ok 20 minutach sprawdzania bezpieczników i kabli na rozruszniku auto odpaliło jakby nigdy nic.

kharry - Wto Cze 08, 2010 11:56

Wymień baterię w pilocie, a wszystko wróci do normy. Miałem identycznie u siebie i nie było to związane z klimatyzacją czy zgaszeniem rozgrzanego po ostrzejszej jeździe auta ;)
kqba - Wto Cze 08, 2010 12:40

No tak też chyba zrobię na początek.