Zobacz temat - R400 Centre GAUGE POD
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Tuning wizualny - R400 Centre GAUGE POD

camaro17 - Czw Paź 01, 2009 20:55
Temat postu: R400 Centre GAUGE POD
Witam wszystkich !! !

Długo się nad tym zastanawiałem czy pokazywać moja nową konstrukcję, wszyscy już zapewne widzieli zabudowany słupek na zegar VACUUM, jednak prace trwały równocześnie nad konsolą centralna aby upchać gdzie następne 2 zegary ( temp. oleju oraz woltomierz ).

Powiem szczerze że efekt nie za bardzo mnie zadowolił, co innego słupek, jak na pierwszy raz to jestem bardzo z niego zadowolony, generalnie wygląda nie gorzej, a może nawet lepiej niż jakieś gotowe konstrukcje.

Ale nie o tym tu..., więc co do konsoli centralnej pokazuje zdjęcia jak to wyszło i jak było, pisze było, bo dzisiaj właśnie odlałem nową inną formę, trochę inaczej wyprofilowana, pod innym kątem, bardziej smuklejsza i miejmy nadzieję ładniejsza :wink:

Wszystkie prace są wykonywane samodzielnie, bez użycia jakichkolwiek gotowych form, także jest ciężko uniknąć idealnego wyglądu, chociaż trening czyni mistrza, i myślę że będzie dobrze, po za tym ciągle wiem jaki kształt mnie interesuje i to jest najważniejsze a ciężko uzyskać to z jakiejś gotowej formy, następnym problemem jest wielkość zegarów 60mm.

W następnym etapie słupek jak i centralna konsola będą obszywane skóra tak aby ładnie wyglądały. :wink:







Już ściągnięty:







Nowe odlewy:






kzrr - Czw Paź 01, 2009 21:01

Karol sorry za OT ale...

camaro17 napisał/a:
kontem
Kątem :)

camaro17 napisał/a:
jakich kol wiek
Jakichkolwiek :)


No zobaczymy jaki będzie efekt końcowy :)

camaro17 - Czw Paź 01, 2009 21:11

kzrr, zaraz poprawie, ten pośpiech :mrgreen:
Markzo - Czw Paź 01, 2009 21:42

te pierwsze ciut niezgrabne, ale nowszy model wygląda cacy :) podziw i szacunek, kawał solidnej roboty :)
Pływak - Pią Paź 02, 2009 00:05

Pierwsza wersja wygląda okropnie jak byś z gliny ulepił ;) Czekam jednak no foty wersji ostatecznej żeby podpatrzeć i coś u siebie wykombinować :mrgreen:
faecd - Pią Paź 02, 2009 00:24

camaro17, garncarz :D hahahah
camaro17 - Sob Paź 03, 2009 19:07

Dzisiaj małe przymiarki modelu, następnym etapem będzie klejenie eko-skórki do powierzchni mam nadzieję że jutro wyjdzie to w miarę dobrze. :wink:


















win32 - Pią Paź 09, 2009 18:50

i co , będą fotki gotowca ?
camaro17 - Pią Paź 09, 2009 19:28

O to obiecane fotki całości, zamontowanego już na stałe. :mrgreen:










win32 - Pią Paź 09, 2009 21:59

jak na pierwszy raz , naciągania tapicerki całkiem nieźle :) - nie dało się użyć jednego kawałka ? , bo łączenia troszkę szpecą - trzeba by je poprawić nieco ;)

Aczkolwiek obklejanie materiałem to niewdzięczna robota - sporo się trzeba napocić / znaleźć technikę żeby się materiał ładnie ułożył.

Miejsce znalazłeś fajne, no i pomysł z wykonaniem z żywicy też ciekawy. Rób rev 2.0 żeby zagięć nie było - no i może dobrać pod kolor deski :>

greg-si - Pią Paź 09, 2009 22:51

camaro17, na pewno mógłbyś to wykonać lepiej

moje prace z naciąganiem materiałów
Pierwsze starcie z ekoskórą:


Drugie starcie z alkantarą:


Wszystko się da zrobić tylko trzeba zachować spokój i się nie śpieszyć

kharry - Pią Paź 09, 2009 23:13

greg-si, wow! :shock:
Pokaż co jeszcze masz w swojej kolekcji ;)

greg-si - Pią Paź 09, 2009 23:28

kharry, to jest moje drugie pole bitwy w ciągłej produkcji od marca. Jak skończę to co robię w R gdzieś tam wrzucę na pewno.

O pierwszym jest tutaj :arrow: http://www.strefacaraudio...eg-si-vt700.htm

kharry - Pią Paź 09, 2009 23:37

Wygląda to bardzo dobrze - tak trzymaj! :)
A camaro to cierpliwy gość i też dopnie swego i w końcu zrobi to "PROFI" ;)

faecd - Sob Paź 10, 2009 01:22

jak juz to ja bym na miejscu camaro laczenia skor przezyl z tylu tych zegarow co by nie rzucaly sie w oczy bedac w kabinie:)

greg-si, jaki klej uzywasz do tych "cudeniek" :D

greg-si - Sob Paź 10, 2009 09:06

faecd, też bym tak zrobił
jak widać po mojej kieszonce a bardziej po naciąganiu na okrągłym pierścieniu materiał ten jest bardzo rozciągalny z tym że trzeba kleić po kawałku i naciągać kleić i naciągać...

ja używałem najpierw budaprenu a później kleju henkel moment czyli żadne kosmosy

camaro17 - Sob Paź 10, 2009 10:02

Dzięki panowie za uznanie, na pewno coś jeszcze będę zmieniał w tym temacie, to znaczy na pewno pod kątem estetycznego obicia eko-skórą, forma na pewno już zostanie na AMEN.
Może pomysł posłuży innym do wykonania swoich własnych projektów.

greg-si, ładnie ci to wyszło z tymi panelami na drzwi, i ze słupkami, ale już nie kumam te panele na drzwi do ro Poldka czy Roverka???? A może całkiem do innego samochodu.

greg-si - Sob Paź 10, 2009 10:13

camaro17, te które wcześniej pokazałem szare razem ze słupkami to jeżdżą u mnie w R
camaro17 - Sob Paź 10, 2009 10:19

greg-si, to ładnie to wykonane, jak masz może zdjęcia całości to zamieść jak to komponuje się na drzwiach w całej okazałości :wink:
greg-si - Sob Paź 10, 2009 16:13

camaro17, komponować się dobrze nie komponuje bo odcienie się różnią

jak skończę wszystko to będzie relacja ze wszystkiego

już jest ponad 300 zdjęć :)