Zobacz temat - [rover 400 2.0 TD 98r] czarny dym z rury wydechowej
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [rover 400 2.0 TD 98r] czarny dym z rury wydechowej

penguinspl - Pią Paź 02, 2009 18:03
Temat postu: [rover 400 2.0 TD 98r] czarny dym z rury wydechowej
Jak w temacie ma taki problem zdarzylo mi sie to 3 razy w przeciagu miesiaca zapalam samochod wszystko jest ok dadaje gazu na pierwszym biegu auto prawie wogole nie jedzie a z rury wydechowej leca gleby czarnego dymu po czym na dwojce to samo.Po chwili czarny dym znika i auto jezdzi normalnie jakby nigdy nic.Przyglad wczoraj jechalem odebrac komputer z naprawy dojezdzam do ronda (wszystko dziala ok) na rondzie problem sie pojawie leca kleby dymu auto turla sie wrzucam drugi bieg i po chwili wszytko dziala normalnie. Co moze byc powodem?
SeevS - Pią Paź 02, 2009 18:25

a problemów z odpalaniem nie masz, jak z przyspieszaniem? sprawdź węże od TURBO może być przestawiony kąt wtrysku. Musisz też przeczyścić EGR i wymienić filtr powietrza
penguinspl - Pią Paź 02, 2009 18:30

Normalnie codziennie nie mam zadnych problemow z przyspieszaniem tylko wtedy jak leci ten czarny dym to wogole auto nie jedzie tylko sie pomalu kula a po chwili dym znika i auto jezdzi normalnie i przyspiesza normalnie myslalem ze moze to wina paliwa moze trafilem na trefna stacje auto tankowalem do pelna a czytalem gdzies ze mogla to byc tego wina
filo - Pią Paź 02, 2009 18:47

To raczej wina blokującego się zaworu EGR.
Obroty ciężko rosną a za autem właśnie kłęby dymu.
Ja tak mam jak odślepie EGR i podepnę wężyk od podciśnienia.
Odkręć EGR i albo wymocz w ropie/benzynie na noc albo zaślep go podkładką...

penguinspl - Pią Paź 02, 2009 18:47

Mam pytanie a gdzie znajduje sie ten zawor egr w tym modelu?
filo - Pią Paź 02, 2009 18:50

Poczytaj to Zawór EGR
i to przy okazji jak byś się zdecydował na zaślepienie Podkładka pod zawór EGR