Zobacz temat - [R 600] Pytanie odnośnie symbolu żarówek
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Tuning wizualny - [R 600] Pytanie odnośnie symbolu żarówek

karasbp - Czw Paź 08, 2009 09:55
Temat postu: [R 600] Pytanie odnośnie symbolu żarówek
Koledzy mam pytanie. Jakiego typu żaróweczki siedzą w [R600] w miejscu podświetlenia podnoszenia szyb, podgrzewaniu szyby tylnej i regulacji nawiewów. Chodzi mi o ich symbol, numer. Pozdrawiam
Deamian - Czw Paź 08, 2009 12:36

karasbp napisał/a:
Jakiego typu żaróweczki siedzą w [R600] w miejscu podświetlenia podnoszenia szyb, podgrzewaniu szyby tylnej


Szukaj R3

karasbp napisał/a:
i regulacji nawiewów


Tutaj T5

andrzejziom - Sob Paź 10, 2009 11:33

Deamian napisał/a:
karasbp napisał/a:
i regulacji nawiewów


Tutaj T5


ja się dołączę a ile jest tych żarówek w regulacji nawiewów w tych 3 przełącznikach siła nawiewu, ciepło zimno i tam gdzie na szybę nogi itd.

azer - Sob Paź 10, 2009 12:24

logicznie by było po jednej :> i podejrzewam że tak jest
Deamian - Sob Paź 10, 2009 12:38

andrzejziom napisał/a:

ja się dołączę a ile jest tych żarówek w regulacji nawiewów w tych 3 przełącznikach siła nawiewu, ciepło zimno i tam gdzie na szybę nogi itd.


Z tego co wiem to są dwie :smile:

andrzejziom - Nie Paź 11, 2009 10:29

Deamian napisał/a:
Z tego co wiem to są dwie :smile:


oka dzięki ;)

zuber84cool - Sob Paź 24, 2009 19:12

A wie ktoś gdzie można kupić takie diody R3/T3 itp takie bez cokołu? na allegro są ale właśnie z cokołem,chyba że zwykłe diody i jakiś rezystor przylutować?
Deamian - Sob Paź 24, 2009 19:46

Są i zwykłe żarówki.
http://moto.allegro.pl/it...0mm_i_inne.html
3mm :smile:

Mayson - Pon Paź 26, 2009 00:20

karasbp napisał/a:
w miejscu podświetlenia podnoszenia szyb

Ja wymieniłem już 3-ci komplet i koniec. Nie wiem czemu ale w obu R, które miałem, non-stop się przepalają... To samo popielniczka.

zuber84cool - Sro Paź 28, 2009 13:43

Myślałem żeby wymienić na diody R3 ale drogie ok 4zl za sztukę i nie wiem czy diody byłyby lepsze od żarówek,też mam przepalone żarówki od podnoszenia tylnych szyb i zapalniczki te oryginalne to mają taką białą gumową powłokę jeśli ktoś to zauważył tylko nie wiem po co,pewnie chodzi o barwę światła żeby była taka bursztynowa,generalnie zależy mi aby przyciski były dobrze podświetlone i widoczne.
Mayson - Sro Paź 28, 2009 13:52

zuber84cool napisał/a:
białą gumową powłokę jeśli ktoś to zauważył tylko nie wiem po co,pewnie chodzi o barwę światła żeby była taka bursztynowa

Chodzi o rozproszenie światła.

kaaaziuu - Sro Paź 28, 2009 19:06

Jesli chcialbym wymienic na diody r3 to z jaka podstawka 12, 9 czy8mm??? Bo oferuja tylko z wlasnie ta podstawka.
zuber84cool - Czw Paź 29, 2009 22:46

A jeśli chodzi o podświetlenie zegarów to ile tam jest żarówek? i poprawcie mnie jeśli się mylę to R5 tak?
Deamian - Sob Paź 31, 2009 11:05

Cytat:
A jeśli chodzi o podświetlenie zegarów to ile tam jest żarówek?


Są 4

zuber84cool napisał/a:
poprawcie mnie jeśli się mylę to R5 tak?


Kup żaróweczki T5 i powkładaj w stare oprawki

zuber84cool - Sob Paź 31, 2009 14:06

Deamian, dzięki...
andrzejziom - Czw Lis 19, 2009 18:24

Mayson napisał/a:
Ja wymieniłem już 3-ci komplet i koniec. Nie wiem czemu ale w obu R, które miałem, non-stop się przepalają... To samo popielniczka.


yyy ... to w popielniczce jest podswietlenie ?

zuber84cool - Czw Lis 19, 2009 18:32

Mayson miał chyba na myśli podświetlenie zapalniczki...
darek_wp - Czw Lis 19, 2009 18:42

andrzejziom napisał/a:
yyy ... to w popielniczce jest podswietlenie ?


no nie wiem jak w 6xx ale ja w 416 mam podświetlenie popielniczki :-)

Deamian - Czw Lis 19, 2009 19:13

darek_wp napisał/a:
no nie wiem jak w 6xx ale ja w 416 mam podświetlenie popielniczki :-)


w R600 też jest. u góry jest nawet taka szybka przez którą pada światło :wink:

Mayson - Czw Lis 19, 2009 20:14

zuber84cool napisał/a:
Mayson miał chyba na myśli podświetlenie zapalniczki...

Miałem na myśli popielniczkę. Żarówka jest tam, gdzie napisał Deamian :wink:

zuber84cool - Pią Lis 20, 2009 01:32

Deamian napisał/a:
darek_wp napisał/a:
no nie wiem jak w 6xx ale ja w 416 mam podświetlenie popielniczki :-)


w R600 też jest. u góry jest nawet taka szybka przez którą pada światło :wink:


Mayson napisał/a:
zuber84cool napisał/a:
Mayson miał chyba na myśli podświetlenie zapalniczki...

Miałem na myśli popielniczkę. Żarówka jest tam, gdzie napisał Deamian :wink:


Ano tak...

andrzejziom - Pią Lis 20, 2009 16:39

fajnie wiedzieć dzisiaj będę lukał mam auto ponad 2 lata i nawet nie wiedziałem ;)

[ Dodano: Pią Lis 20, 2009 16:39 ]
A te żaróweczki T5 do podświetlania pokręteł nawiewu itd. to zakupić z oprawkami czy bez ?? i jaka jest w tej popielniczce ...;) ?

Deamian - Pią Lis 20, 2009 17:23

andrzejziom napisał/a:
A te żaróweczki T5 do podświetlania pokręteł nawiewu itd. to zakupić z oprawkami czy bez ?? i jaka jest w tej popielniczce ...;) ?


Bez oprawek. W popielniczce też jest T5.

andrzejziom - Pią Lis 20, 2009 17:36

i aby sie dostać do tych żaróweczek , trzeba rozebrać tunel środkowy ...?
thef - Pią Lis 20, 2009 17:55

andrzejziom napisał/a:
i aby sie dostać do tych żaróweczek , trzeba rozebrać tunel środkowy ...?
Żeby dostać się do oświetlenia panelu nawiewu trzeba zdjąć osłonę pod kierownicą (tą z półeczką) przednią część tunelu, zdjąć dwie linki, odkręcić cztery wkręty i odpiąć cztery wtyczki. Do oświetlenia popielniczki otrzymamy dostęp po zdjęciu osłony pod kierownicą i przedniej części tunelu. Podświetlana jest zarówno popielniczka jak i zapalniczka.
filo - Pią Lis 20, 2009 18:51

Jak już na podświetleniu pokręteł nawiewu jest to powiedzcie,czy pokrętło jest podświetlane czy tylko same tarcze z prędkością, temperaturą i kierunkiem nawiewu?
Bo na pokrętłach jest tak jak by jasna kreska i zastanawia mnie czy to do podświetlenia...

thef - Pią Lis 20, 2009 19:55

Też mnie to zawsze zastanawiało, ale u mnie to nie świeci.
Deamian - Pią Lis 20, 2009 20:01

Bo w tych pokrętłach jest taka plastikowa biała podkładka która zasłania światło. Nie wiem po co ona jest. Ja ją wyjąłem i lekko teraz te paski się świecą. :wink:
Mayson - Pią Lis 20, 2009 20:06

Rover 600 - auto pełne tajemnic :lol:
thef - Pią Lis 20, 2009 20:10

Deamian napisał/a:
Bo w tych pokrętłach jest taka plastikowa biała podkładka która zasłania światło. Nie wiem po co ona jest. Ja ją wyjąłem i lekko teraz te paski się świecą. :wink:
A jak zdejmowałeś te pokrętła?
Deamian - Pią Lis 20, 2009 20:22

Ja wyjmowałem panel od nawiewów i podważyłem je śrubokrętem ale myślę że i bez tego można je zdjąć. Po prostu ciągniemy pokrętło do siebie albo lekko czymś podważamy i powinno wyjść :smile:
andrzejziom - Sob Lis 21, 2009 06:24

dzieki za porady chłopaki .. jeszcze jedno pytanie czy do opuszczania szyb tez idą t5 ?
thef - Sob Lis 21, 2009 10:22

andrzejziom napisał/a:
jeszcze jedno pytanie czy do opuszczania szyb tez idą t5 ?
Nie, tam są trochę inne żarówki i inne oprawki, niestety teraz nie pamiętam jakie, ale też do dostania bez problemu.
Deamian - Sob Lis 21, 2009 17:13

andrzejziom napisał/a:
dzieki za porady chłopaki .. jeszcze jedno pytanie czy do opuszczania szyb tez idą t5 ?

R3

zuber84cool - Sob Lis 21, 2009 18:45

Do przełączników regulacji szyb to są zwykłe żarówki 3mm T3 w oprawce R3,można kupić diody w oprawce R3 lub same diody 3mm
andrzejziom - Pon Lis 23, 2009 16:05

Chciałem wymienić żaróweczke od podświetlenia schowka i żaróweczka jest na bank dobra aa i tak nie działa Który bezpiecznik jest za to odpowiedzialny tzn. za to podświetlenie schowka ??
zuber84cool - Pon Lis 23, 2009 16:19

andrzejziom, w skrzynce w środku na dole po lewej stronie sprawdź bezpiecznik nr 13 10A oraz pod maską w skrzynce bezpiecznik nr 29 15A,sprawdź czy oby na pewno żarówka jest przepalona,może gdzieś coś nie styka...
andrzejziom - Pon Lis 23, 2009 16:45

żarówka napewno jest przepalona a nowa jest dobra te blaszki zgiołem troszki co by lepiej stykalo i dalej nic , sprawdzałem te bezpieczniki i sa dobre ...
thef - Pon Lis 23, 2009 17:15

Sprawdź napięcie na kabelkach od tej żarówki, może jest gdzieś przerwa w obwodzie.
andrzejziom - Pon Lis 23, 2009 17:24

thef, sprawdzę jutro dzisiaj ciemno już ;/ , zuber84cool, te bezpieczniki co podałes to są odpowiedzialne za świecenie tylko tej żaróweczki czy ogólnie za oświetlanie w kabinie ...
thef - Pon Lis 23, 2009 17:27

Ten pod maską na pewno za oświetlenie w kabinie, ten drugi teraz nie wiem, ale na pewno nie za sam schowek.
zuber84cool - Pon Lis 23, 2009 18:09

andrzejziom, tak jak pisze thef, ten pierwszy odpowiada za oświetlenie deski rozdzielczej i wyłączników,światła postojowe,prawe światło tylne ten drugi odpowiada za światła oświetlenia wnętrza,zapalniczka,oświetlenie bagażnika sprawdź jeszcze pod maską bezpiecznik nr 27 10A chociaż niekoniecznie to musi być on.
Mayson - Pon Lis 23, 2009 18:28

andrzejziom, w instrukcji obsługi masz rozpiskę który bezpiecznik do czego. To samo jest na odwrocie pokrywki skrzynki z bezpiecznikami.
zuber84cool - Pon Lis 23, 2009 18:34

Mayson napisał/a:
andrzejziom, w instrukcji obsługi masz rozpiskę który bezpiecznik do czego. To samo jest na odwrocie pokrywki skrzynki z bezpiecznikami.


To samo miałem napisać ale jak widać nie każdy ma ochotę zaglądnąć do manuala choćby Hondy Accord CC7 i czasem trzeba im pomóc.

andrzejziom - Wto Lis 24, 2009 19:40

Cytat:
andrzejziom, w instrukcji obsługi masz rozpiskę który bezpiecznik do czego. To samo jest na odwrocie pokrywki skrzynki z bezpiecznikami.
:oops: :oops: wiem wiem :roll: ale myślałem że już ktoś miał taki problem ;) dzięki za wszelkie info jutro bede dalej walczył ;)

[ Dodano: Wto Lis 24, 2009 19:40 ]
problem rozwiązany mianowicie wina leżała wzłym złożeniu tych 2 plastików w ktorych jest żaróweczka , z tego plastiku gdzie jest żaróweczka wystaje taki dinks ;) z kułeczkiem miedzianym i ono ma wchodzić pod spód wystającej blaszki w drugim plastiku ;)

Ja składałem od razu i dlatego neidziałała ;)

karasbp - Czw Mar 11, 2010 09:46

A do świateł przeciwmgielnych i ogrzewania tylnej szyby? Tam dwie idą na jeden włącznik.