Zobacz temat - [R416Si 98r] Czujnik w drzwiach.
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R416Si 98r] Czujnik w drzwiach.

Resacro - Czw Paź 08, 2009 18:19
Temat postu: [R416Si 98r] Czujnik w drzwiach.
Witam.

Mam problemy z czujnikiem otwartcyh drzwi. Czytałem już wszystkie posty na ten temat... Czujnik psuje się mi już 3 raz... I za każdym razem po deszczu...

Za pierwszym razem wyczyściłem styki pomiędzy końcówką a tym zielonym kabelkiem i pomogło. Za drugim razem rozebrałem już cały ten czujnik [gdzie są te sprężynki] i tam to dopiero był brud... i wyczyściłem - pomogło. Ale teraz znów spadł deszcz i znowu czujnik głupieje... Nie mogę tak tego zostawic bo mi się alarm czasami włącza.

Skoro deszcz to pewnie coś tam przecieka - ale co i gdzie? Jak to zabezpieczyć? Myślałem żęby kupić nową końcówkę [bo prawdopodobnie tylko od strony kierowcy się psuje] ale pewnie w lepszym stanie niż moja obecna nie będzie. Pomóżcie ! :!:

Dzięki :!:

kasjopea - Czw Paź 08, 2009 18:26

Może faktycznie warto wymienić na nowy.
sTERYD - Czw Paź 08, 2009 18:28

a może warto się przyjrzeć uszczelkom drzwi...
skoro problem pojawia sie po deszczu, to być może któraś jest poszarpana i leje się na ten czujnik woda... :hm:

blue827 - Czw Paź 08, 2009 18:35

Jeśli to jest taki przesuwany włącznik z dwoma małymi sprężynkami w środku to mam takie same w 800setce. Też wielokrotnie czyściłem i pomagało na trochę. Wkońcu poprawiłem lutownicą te kwadratowe miedziane blaszki po których przesuwa się styk. Chodzi o to że lutem jakby lekko pogrubiłem same blaszki więc teraz lepiej przewodzi, i zero problemów.
Resacro - Pią Paź 09, 2009 18:29

Chyba "wyschło" i już działa... Ale jeśli znowu będzie coś nie tak to spróbuje z lutowaniem (mam dać trochę cyny na te metalowe blaszki, tak?). A jak to nie pomoże po deszczu to wezme się za uszczelki :smile:

[ Dodano: Pią Paź 09, 2009 18:29 ]
A jak dobrać uszczelki do drzwi? Muszą być od tego samoego modelu - można gdzieś dostac nowe, a nie używane z allegro?