Zobacz temat - [R420D] sprężarka klimatyzacji
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R420D] sprężarka klimatyzacji

heruval - Wto Paź 13, 2009 15:25
Temat postu: [R420D] sprężarka klimatyzacji
Mam takie nurtujące mnie pytanie, da się zmienić samo koło od paska w sprężarce klimatyzacji?? czy trzeba wymienić całą sprężarkę??

byłem u mechanika i stwierdził że koło pływa na pasku i wydaje z siebie piskliwy dźwięk, strasznie denerwujący.

Jaka sprężarka jest w tym modelu?? rocznik 1997.

Gdzie można szukać tego koła??

Proszę o pomoc.
Dzięki z góry.

sTERYD - Wto Paź 13, 2009 17:29

koło na pewno da się wymienić, ale gdzie go szukać to nie wiem :/
a moze wystarczy po prostu wymienić łożysko sprzęgiełka?? :hm:

heruval - Sro Paź 14, 2009 10:32

magicy od klimatyzacji oglądając to koło powiedzieli że ma ślady uderzenia i przez co jest skrzywione :cry: Jaka jest sprężarka w moim dieslu? taka jak w benzynie??
PTE - Sro Paź 14, 2009 11:27

heruval napisał/a:
Jaka jest sprężarka w moim dieslu? taka jak w benzynie??


To chyba Ty najlepiej powinieneś wiedzieć... Zajrzyj pod maskę, na sprężarce powinna być naklejka na której jest podany symbol. uzbrojony w taką wiedzę na pewno łatwiej znajdziesz odpowiedni model. Sprzedawca też nie zawsze do końca wie, co ma w swojej ofercie.

heruval - Sro Paź 14, 2009 11:33

znalazłem coś takiego "sd7vaa" ale ostatnich dwóch liter nie jestem pewien, widziałem na allegro że są z oznaczeniem z końcówką 16, ale wydaje mi się że ja mam inną końcówkę. Z takim oznaczeniem nie widziałem nigdzie sprężarki.
PTE - Sro Paź 14, 2009 14:59

Te ostatnie 2 pozycje to powinny być cyfry. Są zatarte, czy masz kiepski dostęp i dlatego nie możesz ich odczytać?
heruval - Czw Paź 15, 2009 23:37

Niestety widać to bardziej od dołu a nie mam kanału żeby najechać na niego:/ ale zobaczę w epc
PTE - Pią Paź 16, 2009 07:53

Ja przykręcałem sprężarkę od dołu bez kanału - da radę zajrzeć, tylko musisz się położyć na ziemi/posadzce :wink: Może spróbuj z lusterkiem?