Zobacz temat - [R45 2.0 tdi '03r] problem z uruchomieniem
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R45 2.0 tdi '03r] problem z uruchomieniem

marek.09 - Nie Paź 18, 2009 23:44
Temat postu: [R45 2.0 tdi '03r] problem z uruchomieniem
Od pewnego czasu w moim R.45 D pojawia się problem tego typu, że po przekręceniu kluczyka nie mogę uruchomić silnika. Muszę kluczykiem "pogmerać w stacyjce i za którymś razem odpala. Nie dzieje się tak za każdym razem, ale coraz częściej się to pojawia. Czy ktoś mógłby mi podpowiedzieć w czym tkwi problem ?
zgredzik - Pon Paź 19, 2009 00:08

czy temu zjawisku towarzyszą piszczenia (sygnały dzwiękowe z okolic kierownicy ) ?
jeśli tak to pilot jest zadaleko od stacyjki, w nim jest imo :D

marek.09 - Pon Paź 19, 2009 00:47
Temat postu: R45 2.0 tdi '03r problem z uruchomieniem
Nie,nic nie piszczy. Czy to może być coś związane z rozrusznikiem ?
zgredzik - Pon Paź 19, 2009 00:54

może być rozrusznik lub stacyjka
marek.09 - Pon Paź 19, 2009 01:07

sprawdzałem kostkę stacyjki. nie ma żadnych śladów zużycia. Stacyjki nie umiem sprawdzić. A czy możliwe jest wadliwe działa cewki rozrusznika ? Mam zamiar wybrać się z tym problemem do elektryka, ale znaczna większość fachowców do roverów podchodzi jak do "ziemi nieznanej". Uważają te auta za mocno egzotyczne. Jeżdżę tym autem od ponad roku i praktycznie nie miałem z nim dotychczas jakichś większych czy też mniejszych problemów. Nigdy wcześniej z żadnych posiadanych przeze mnie aut tego problemu też nie miałem. Szczerze powiem, że nie wiem co robić.
zgredzik - Pon Paź 19, 2009 09:03

Ja po roku czasu dałem do naprawy rozrusznik :) 150zł
bo czasami kręcił a czasem tylko raz próbował.

darek_wp - Pon Paź 19, 2009 09:15

marek.09 jeśli problem nie jest czysto mechaniczny (co nasuwa mi się po przeczytaniu opisu) tzn kluczyk wchodzi i przekręca się bez problemu to warto przed wizytą u elektryka sprawdzić stan kabelków na rozruszniku - szczególnie startowy z wsuwką - lubi być luźny i daje takie objawy
marek.09 - Pon Paź 19, 2009 11:26

dzięki kolego, sprawdzę to dzisiaj po południu i mam nadzieję, że to będzie to.