Zobacz temat - [220sdi 98] Drgania samochodu
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [220sdi 98] Drgania samochodu

kaciorek1000 - Sro Paź 21, 2009 18:52
Temat postu: [220sdi 98] Drgania samochodu
Trochę zacząłem się już niecierpliwić bo staram się ze wszystkich sił dojść przyczyny silnych drgań przenoszonych na CAŁĄ karoserię. Na niższych obrotach skacze troche kierownica a z lampy przednie (szczególnie prawa) niemal tańczą. Drgania te są odczuwalne wewnątrz. Drży listwa pod szybą śpiewając basem wtóruje jej zaślepka od SRS'a pasażera mezzosopranem o tenorze drążka skrzyni biegów już nawet się nie rozpisuję. Wiem że mam dość poważnie zużyty łącznik elastyczny wydechu ale czy wydech powodowałby aż takie drgania? Czy jest możliwe że to poduchy silnika? wymieniłem tylną a na dniach wymieniam te małą łapę przy pokrywie rozrządu i te olejową. Już powoli tracę cierpliwość czy kiedykolwiek mój klekocik będzie śpiewał tak jak kiedyś. Dodam jeszcze że w aucie zrobiło się dość głośno (szczególnie przy wysokich obrotach) ale to pewnie wina owego wydechu.
Jugol - Sob Paź 24, 2009 00:00

...skoro mówisz, że tak wszystko chórem zaczęło Ci śpiewać, to pewnie zebrało się kilka przyczyn. Poduszki+tłumik drgań wydechu+klekotanie dźwigni zmiany biegów = tańczący ROVERek. Za poduchy już się wziąłeś, następnie wymień tłumik drgań wydechu i zlikwiduj luzy na dźwigni zmiany biegów, najlepiej wg. prezesowego :mrgreen: sposobu :

http://roverki.pl/article.php?sid=425

...jak się z tymi sprawinami uporasz, napisz czy ucichł R ?? Powodzenia :ok: