Zobacz temat - SOLVED [R45 2.0iDT]Pedał gazu nie osiąga maksimum
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - SOLVED [R45 2.0iDT]Pedał gazu nie osiąga maksimum

Jordan87 - Sro Paź 21, 2009 18:55
Temat postu: SOLVED [R45 2.0iDT]Pedał gazu nie osiąga maksimum
Witam

Ostatnio po tym jak pożyczyłem auto bratu, skarżył mi się że miał problem aby na autostradzie nadążyć za innymi autami jadącymi przed z nim (tak powyżej 160km/h) Zaczeło mnie to zastanawiać wiec na poczatek odłączyłem przepływkę, jednak nie zauważyłem różnicy. Ostatnio miałem okazje podłączyć się pod kompa i wyszło że pedał gazu osiąga jedynie 75% maksymalnego położenia/wartości. Czy ktoś miał podobny problem, może rozbieraliście ten mechanizm.

Brt - Sro Paź 21, 2009 19:37

a linka do końca go otwiera ?? ... ręką próbowałeś otworzyć potencjometr gazu ... może problem tkwi w pedale gazu lub lince ??
Jordan87 - Sro Paź 21, 2009 19:50

To tam jest w ogole jakaś linka? Myślałem że od razu jest potencjometr.
Jugol - Sro Paź 21, 2009 19:51

Jest linka, która dochodzi właśnie do potencjometra, który znajduje się po lewicy, jak maskę otworzysz i jest tam regulacja napięcia tej linki, rozwiązanie podobne jak w rowerze.
Jordan87 - Czw Paź 22, 2009 10:20

Mieliście rację :) Linka była luźna jak gacie w rozmiarze XXL na mnie :P Już naciągnięta.
Wcześniej też mnie dziwiło że dopiero w samej końcówce pedału jest duży przyrost mocy. Teraz będę się musiał od nowa uczyć operować gazem :wink:

Brt - Czw Paź 22, 2009 10:23

:ok: :)