Zobacz temat - [R75] Jak eksploatowć diesla
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Jak eksploatowć diesla

saturas - Pon Paź 26, 2009 09:51
Temat postu: [R75] Jak eksploatowć diesla
dla kogoś może sie ten temat wydać śmieszny ale mam pierwszego TDI i nie mam za dużego pojęcia na ich temat.chodzi mi zwłaszcza o turbine,łańcuszek rozrządu czy faktycznie ich sie nie wymienia i o każda porade związaną z tymi silnikami.
kaciorek1000 - Pon Paź 26, 2009 10:08

Jeśli chodzi o turbinę...
Czy się nie wymienia? A silnik się wymienia ?
Jeśli turbina jest sprawna, to spokojnie. To nie jest tak ,że masz turbinę=masz problem. Turbina fajna rzecz, tylko trzeba pamiętać o odpowiednim użytkowaniu. Poczytaj to :

http://forum.roverki.eu/v...ghlight=turbina


Jeśli chodzi o rozrząd to jeśli masz łańcuch a pewnie tak jest to cóż - producent nie przewiduje wymiany rozrządu po przejechaniu jakiegoś konkretnego przebiegu... Teoretycznie zatem rozrząd masz dożywotni. Ale wiadomo że jeśli coś (czego nie życzę) się posypie to koszta też mogą być odpowiednio wyższe.

Pozdrawiam i gratuluje zakupu mojego auta marzeń

kris-tofer - Pon Paź 26, 2009 11:33

Należy pamiętać o kupowaniu paliwa dobrej jakości, wymianie filtrów, szczególnie filtra paliwa, wymianie oleju i jego filtra, dobrze jest mieć sprawne webasto na zimę.
saturas - Pon Paź 26, 2009 15:38

a jak sprawdzić czy webasto działa bo to też jest mój pierwszy kontakt z tego typu urządzeniem.i jeszcze jak stwierdzić że moja turbina chodzi
SeniorA - Pon Paź 26, 2009 16:39

tutaj znajdziesz informację http://www.roverki.pl/mod...ies=Technika#55
Rowan - Pon Paź 26, 2009 16:47

saturas, w CDT ważny jest też bardzo filtr powietrza.
Legion1349 - Pon Paź 26, 2009 17:05

i poziom oleju
domel-x - Pon Paź 26, 2009 18:42

Legion1349 napisał/a:
i poziom oleju


cytat:PAMIĘTAJMY o trzech najważniejszych wrogach turbin:

1. niedostatecznej ilości oleju


właśnie. za mało niedobrze za dużo jeszcze gorzej ,ile oleju powinna wskazywac nasza miarka,na środku :?:

Rowan - Pon Paź 26, 2009 19:55

domel-x napisał/a:
za dużo jeszcze gorzej
To nie tak do końca. Bo przecież smarowanie nie jest zależne od stanu, olej jest doprowadzony osobnym układem smarowania.
szamanpl - Wto Paź 27, 2009 15:57

najważniejsze w turbodislach,że przed każdym wyłączeniem silnika (jeżeli przekraczałeś 100km/h) trzeba potrzymać go na wolnych obrotach,aby schłodzić turbinę olejem-wtedy długo posłuży :ok:
saturas - Sob Paź 31, 2009 15:04

dzięki za wszystkie wypowiedzi. :lol: