Zobacz temat - [R75] Luz przy przekładni kierowniczej
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Luz przy przekładni kierowniczej

trebron - Czw Paź 29, 2009 23:25
Temat postu: [R75] Luz przy przekładni kierowniczej
Ostatnio pojawiły mi się stuki przy przednim lewym kole po sprawdzeniu wahacza, tulei i łącznika drążka stabilizatora, zauważyłem luz na drążku kierowniczym pod gumą przy samej przekładni. Moje pytanie to czy jest tam jakiś przegub :roll: , który może być luźny, czy to już jest uszkodzona przekładnia kierownicza :nook: dodam, że nie ma żadnych wycieków oleju przy przekładni. :bezradny:
domel-x - Pią Paź 30, 2009 06:46

albo sama maglownica ma luz (jak to umnie było) albo sam drążek ,zdejmi góme i poruszaj samym drążkiem

http://www.allegro.pl/ite...over_75_45.html

apples - Pią Paź 30, 2009 14:31

Ten przegub to drążek osiowy. Pojawiły się na allegro, ale cena zaporowa ok 200zł. i raczej nie jest to oryginał.
Sam się interesowałem tym tematem i podczas regeneracji mojej przekładni fachowcy zmierzyli jego długość i gwinty i wyszło że może podejść drążek od Alhambry i Galaxy.

Wymiary drążka osiowego w naszych R75
gwint od końcówki 14x1,5
gwint od przekładni 14x1,5
długość ok 170mm

Jak dopasujesz od jakiegoś innego samochodu to napisz na forum. :grin:

trebron - Pią Paź 30, 2009 22:57

jeśli coś dopasuję to napewno dam znać :grin:
domel-x - Sob Paź 31, 2009 09:23

widziałem maglownice całe za 100zł,może lepiej przełożyć z używki :wink:
apples - Pon Lis 02, 2009 16:54

Jeżeli podpasuje od innej marki to nawet bym nie myślał o używce.
Co do sprzedawanych na Allegro to na pewno są pod pasowane od innego samochodu ponieważ same TRW nie proponuje drążków osiowych do kupna jako osobnego elementu.

Zobaczyć można drążek jeszcze od R 600, gwinty te same tylko trochę inne rozwiązanie. Jak będziesz miał wykręcony to na pewno będzie dużo łatwiej coś dobrać, niż porównywać po zdjęciach tak jak ja.

Czekam na info. I chyba nie tylko ja :grin:

trebron i jak? Wymieniłeś?