Zobacz temat - [200] Eko skóra
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [200] Eko skóra

Matius - Wto Lis 03, 2009 22:27
Temat postu: [200] Eko skóra
Witam,

szukałem ale nie znalazłem :)

Mam możliwość kupienia nawet powiedziałbym że dostania za darmo po znajomości eko skórę (czarna stety albo niestety). Na skórę niestety mnie nie stać :lol: Mam też znajomego który jest tapicerem ale musiałbym jechać do niego a teraz telefonu nie mam więc zapytam lepiej na forum ;]

Czy ktoś kiedyś obszywał fotele eko skórą w swoim aucie? Czy może się podzielić fotkami? Bo sobie tak pomyślałem że jak już będę miał tą skórę i mam kolesia który mi to zrobi za pół darmo więc czemu nie miałbym skorzystać z okazji? :) Klimatyzację mam więc w lato się nie ugotuje jedynie mogę sobie tyłek poparzyć i jednocześnie zmarznąć w gardło... w zimę odwrotnie wręcz :D ale chyba mimo tego się zdecyduję ;]

Słyszałem że eko skóra pęka po pewnym czasie pytanie tylko po jakim? Co to znaczy po pewnym czasie? Czy się szybko ściera? Kurde generalnie dużo podróżuje i boję się tego że wszystko będzie ładnie pięknie a fotel kierowcy wytarty albo popękany ;/ Nie mam zamiaru kładzenia jakiś pokrowców tylko dlatego żeby mi się nie zniszczyło... wiem doskonale że nie ma nic wiecznego ale nie chciałbym robić poprawek za pół roku...

Tylko tego się obawiam... jeżeli taki efekt będzie za 5 lat to nie widzę żadnego problemu. Chodzi mi o to żeby mi nie zaczęło się psuć po roku albo coś w tym stylu...

To chyba zależy od gatunku nie? Chciałbym też poznać osoby które mają w swoich autach skórę... możecie się wypowiedzieć na ten temat?

Pozdrawiam!

Kot - Wto Lis 03, 2009 22:35

Byla do sprzedania skora tzn fotele, kanapa i boczki za 300 zlotych na allegro
jak nie poszla to znajde i wkleje link chyba ze koniecznie musi byc EKO

staf - Wto Lis 03, 2009 22:38

Kot napisał/a:
Byla do sprzedania skora tzn fotele, kanapa i boczki za 300 zlotych na allegro
jak nie poszla to znajde i wkleje link chyba ze koniecznie musi byc EKO

Juz chyba nie ma :bezradny:

Kot - Wto Lis 03, 2009 22:40

http://allegro.pl/item756...a_eu_skora.html


zadzwon zapytaj, moze jeszcze nei sprzedal ...

Matius - Wto Lis 03, 2009 22:45

no generalnie prawdziwej skóry chyba na allegro się nie kupi... chociaż jakby była to rozważyłbym opcję... ja przynajmniej nie mogę znaleźć...

generalnie czym się różni eko skóra od prawdziwej skóry? Miał ktoś kontakt z dwoma gatunkami? Czym są lepsze?

[ Dodano: Wto Lis 03, 2009 22:45 ]
http://allegro.pl/item800...a_eu_skora.html

generalnie to nie sprzedał jeszcze ;]

Kot - Wto Lis 03, 2009 22:47

Matius, i nie widzi Ci sie cos takiego ??
staf - Wto Lis 03, 2009 22:48

Kot napisał/a:
Matius, i nie widzi Ci sie cos takiego ??

Moim zdaniem jest EKSTRA :ok:

Matius - Wto Lis 03, 2009 22:49

Szczerze... to chyba jestem wybredny ;] Nie wiem czy to zdjęcie czy co ale ten kolor jest dla mnie paskudny... reszta ok nawet podłokietnik w klapie jest a zawsze mi się marzył.

nie wiem kurde nie wiem...w idealnym stanie to to nie jest ale... hmm...

Remigiusz - Wto Lis 03, 2009 22:51

Ja chcialem kiedys kupic sobie gotowe obicia z eko skory do Roverka ale zrezygnowałem bo ta eko skora to jest skaj i nie mila w dotyku :neutral: NIe pachnie jak skora ia sie szybciej wyciera niż prawdziwa skora.

Kupiłem sobie jedynie jeden metr eko skory na boczki i sobie sam je tam przykleiłem i wygląda jak orig teraz i sie na boczki całkiem dobrze nadaje oraz prezentuje, ale na fotele bym tego nie dal. Poluj lepiej na fotele z MG ZR bo ta aukcja jest na fotele z R400 i nie będą pasować do Rovera 200 :!:

Pływak - Wto Lis 03, 2009 22:51

Skóra naturalna jest, ładniejsza, elastyczniejsza i przy odpowiedniej konserwacji dużo trwalsza. Co do eko skóry wszystko zależy oczywiście co to za eko skóra czy jakieś badziewie z chińskiej fabryki czy coś lepszego. Dużo również zależy od umiejętności tapicera ponieważ, źle obszyte fotele po jakimś czasie będą wyglądały tragicznie. Na twoim miejscu rozglądał bym się za oryginałami bo można naprawdę wyrwać za nieduże pieniądze, a na pewno będzie trwalsza niż eko skóra. Ja niedawno dorwałem fotele do swojego kanciaka i mimo wieku prezentują się świetnie...
Kot - Wto Lis 03, 2009 22:51

Matius, ja mam bezowa skore powiem ze bardzo ladnie to wyglada ;)
Remigiusz - Wto Lis 03, 2009 22:53

Co do skory na aukcji to trochę nie fajny kolor te szary taki jak by dla starych dziadków mi się tez nie podoba. Ładny jest kremowy :mrgreen: Jaro12 ma takie w swoim Roverku i się mi to strasznie spodobało :mrgreen:
Kot - Wto Lis 03, 2009 22:54

Remi55, pokaz forki rovera moze byc na PW :)
staf - Wto Lis 03, 2009 22:54

Matius, Możesz mieć problem z kupnem czegoś wymazonego. To nie jest złe.....zaniedbane to fakt. Można doczyscic, dopieścic i bedzie luksio.
greg-si - Wto Lis 03, 2009 22:55

ta skórka którą podał Kot jest do R400 ale w pierwszej budzie czyli kanciak ;)
Pływak - Wto Lis 03, 2009 22:56

Remi55 napisał/a:
bo ta aukcja jest na fotele z R400 i nie będą pasować do Rovera 200 :!:


To są fotele z kanciaka nie wiem czy nie będa pasowac porównywałem na spocie i na oko mocowania bardzo podobne...

Ja dorwałem takie coś imo ładniejsze niż w nowszej 2setce

Remigiusz - Wto Lis 03, 2009 22:58

Kot, Tutaj masz moje boczki:

Matius - Wto Lis 03, 2009 23:00

Generalnie marzy mi się skóra... cała czarna raczej. i tylna kanapa z podłokietnikiem... Od jakiegoś modelu pasuje tylko zapomniałem od czego... Bo standardowo w 200 nie ma podłokietnika z tyłu a w MG ZR chyba podajże jest prawda? I mocowania takie same... (chyba)
Remigiusz - Wto Lis 03, 2009 23:03

Pływak, Z tego co ja wiem to z kanciaka nie pasują do RF muszą być od RF bo szyny inne :sad: Mogę się tez mylic ale tak to mam w głowie. :roll:

O gustach sie w sumie nie mowi, ale i mi sie podoba z skory tylko kremowy taki piaskowy oraz czarny :wink:

A jak z polskory typu MG Zr to może być tez trochę koloru nadwozia :mrgreen:

[ Dodano: Wto Lis 03, 2009 23:03 ]
Matius, Tak z MG Zr lub R25 beda pasowac na 100% bez jakich tam zmian. Wykręcać wkręcasz i gotowe.

Matius - Wto Lis 03, 2009 23:11

Ma ktoś zdjęcia z podłokietnikiem na tylnej kanapie? Jakoś na necie nie mogę znaleźć w 25 albo w MG...

Remi55, może i bym kupił kremowy czy coś w tym stylu tylko czy będzie mi pasować do czerwonego auta? raczej nie... zresztą czarna pasuje do wszystkiego :) już kiedyś polowałem na fotele... nie mogłem nic znaleźć i odpuściłem sobie... teraz znowu coś mnie wzięło :)

Remigiusz - Wto Lis 03, 2009 23:15

Matius,

Z tym kremowym to mówiłem ze mi sie podobają fotele czy pasują do auta to już inna sprawa :mrgreen:

Ja tez polowałem swojego czasu :neutral: Byly kiedyś polskorzane fotele na allegro ze skory z elementami czerwonego z MG ZR za jakieś 400zl, dla siebie tez kiedyś znalazłem z niebieskimi elementami z MG zr za 800zl ale kasy nie było bo musiałem hamulce wymieniać i teraz już nic tez nie mogę znaleźć, ale i dobrze bo i tak kasy nie mam :mrgreen:

Pływak - Wto Lis 03, 2009 23:17

Remi55 napisał/a:


Ja tez polowałem swojego czasu :neutral: Byly kiedyś polskorzane fotele na allegro ze skory z elementami czerwonego z MG ZR za jakieś 400zl, dla siebie tez kiedyś znalazłem z niebieskimi elementami z MG zr za 800zl ale kasy nie było bo musiałem hamulce wymieniać i teraz już nic tez nie mogę znaleźć, ale i dobrze bo i tak kasy nie mam :mrgreen:


Proszę:

jedne http://allegro.pl/item766...5_mg_zr_01.html

drugie http://allegro.pl/item789...overczesci.html

Oba angliki więc pewnie regulacja po drugiej stronie będzie chyba, ze w ZR są dwa identyczne...

Remigiusz - Wto Lis 03, 2009 23:27

Pływak, :mrgreen: hehe.. sa nie wiem czemu ja nie znalazłem teraz :cry: Dalej nikt nie kupił :razz:
Matius - Wto Lis 03, 2009 23:30

a nie da rady zamienić fotele? że z angielskiej wersji kierowcy dać na lewą stronę?
Pływak - Wto Lis 03, 2009 23:33

Nie da rady po pierwsze uchwyty montażowe są inaczej z prawej i lewej strony po drugie uchwyty pasów były by z drugiej strony co najwyżej stracisz regulacje wysokości bo u mnie tylko po stronie kierowcy jest nie wiem jak z zr...
Matius - Wto Lis 03, 2009 23:33

ja bym wziął te czerwone... tylko nie wiem czy one są całe? bo nie widzę... nie są nigdzie zniszczone? czy ja dobrze widzę czy tylna kanapa ma podłokietnik schowany? :)

uchwyty na pasy :głupek2: głupek ze mnie...

Remigiusz - Wto Lis 03, 2009 23:34

Matius, Fotele z anglika sa takie same i pasują. Nie słyszałem żeby były jakieś komplikacje.
Matius - Wto Lis 03, 2009 23:38

generalnie pochylanie fotela (składanie) te pokrętło jest po prawej stronie... ja jestem jakoś przyzwyczajony że mam po lewej stronie... nie wiem dlaczego. Jakby zamienić miejscami to byłoby git tylko jak pasy zapiąć? chyba wokół głowy :)

ciekawe czy da rady uchwyt jakoś przerobić hmm... muszę się jutro przyglądnąć mocowaniem foteli czy da rady zamienić je... możliwości mam tylko chęci trzeba ;)

oczywiście kosztem tego będzie brak tych pneumatycznych pasów... co moim zdaniem i tak głupie jest...

ale to jest gdybanie... trzeba poszukać europejskich czerwonych a nie kombinować...

Pływak - Wto Lis 03, 2009 23:41

Yyyy przecież wszystko będzie pasowało bez przeróbek wstawiasz tak jak są w angliku tak jak napisałem jeśli jest jak w starszych wersjach to tylko u kierowcy jest regulacja wysokości więc będzie u pasażera...

Mówisz, ze napinacze są głupie? To ciekawe dlaczego do dzisiaj je stosują i to jeszcze podwójne...

Vesper416 - Sro Lis 04, 2009 20:39

Ja jestem w trakcie obszywania i nawet podziele się fotką. Co prawda nie przeczytałem tego tematu ale jesli ktoś pisze ze eko skóra jest be to sie myli. Zalezy w sumie od jakosci. Jak kupisz taka na allegro za 8zl za metr to wiesz dwa razy usiadziesz i koniec! Ja kupowałem we włoskiej hurtowni w Swarzędzu i placiłem 24zł za metr i musze powiedzieć że jakość jest naprawde powalająca choć miałem kupic na allegro wlasnie po 8zl na szczescie poprosilem o probnik kolorów i ta jakosc była no coz...
na dole foteczka jak ktos chce obejrzec:


Oczywiscie nie jest ona jeszcze na ciągnięta. Ja mam niebieską Coupe i takie kolory mi sie podobały a opinia innych w tym wypadku się nie liczy!

staf - Sro Lis 04, 2009 20:52

Vesper416 napisał/a:

Obrazek

Oczywiscie nie jest on jeszcze na ciągnięta. Ja mam niebieską Coupe i takie kolory mi sie podobały a opinia innych w tym wypadku się nie liczy!

Jestem tego samego zdania. :wink:

Matius - Sro Lis 04, 2009 21:10

Nie wiem dlaczego ale jakoś mnie ta eko skóra przekonuje... mogę zrobić po swojemu i w ogóle obić to co mam hmm... wiadomo za 8zł nie kupie tylko tą lepszą
Vesper416 - Sro Lis 04, 2009 21:17

Ja w tej eko skorze robie kompletnie całą tapicerke. Słupki ,dach deske rozdzielczą boczki kompletnie wszystko!
jaro12 - Sro Lis 04, 2009 21:20

Podczepię się do tematu jako że Remi wspomniał o moich fotelach. Mam skórkę kremową tak jak wyszło z fabryki i nie zamieniłbym tego na nic innego. To fakt, że w lecie trochę tyłek się ślizga, ale wentylacja i tak daje radę. Wystarczy zadbać o skórę a będzie służyła dłuuuugie lata. W tzw. sztuczną skórę (czyt. skaj) nie pchałbym się. Jakość jakością, ale tak na prawdę nie ma na rynku dobrego środka do konserwacji, a o wyglądzie już nie wspomnę.
Oczywiście są to moje odczucia, bo miałem też i autko w którym ktoś, kiedyś wpakował taki badziew i po krótkim czasie trzeba się było tego pozbyć

Matius - Sro Lis 04, 2009 21:25

eko skórę mogę jeszcze dorwać ale prawdziwej skóry ciężko... nawet na allegro nie ma...
staf - Sro Lis 04, 2009 21:28

Matius, Ja swojego czasu potrzebowałem dośc sporą ilość skóry. Kupiłem. Poszedłem do szmateksu, kupiłem skórzane płaszcze za grosze i skórke miałem. :/
jaro12 - Sro Lis 04, 2009 21:31

Staf jeden fotel czerwony, drugi różowy, a kanapa w łaty :hahaha:
staf - Sro Lis 04, 2009 21:36

jaro12, nie koniecznie. Płaszcze najczęściej są czarne. Ale jak lubisz barwne wnętrza....to napewno kupisz wszystkie wymienione przez siebie kolory :hahaha:
Matius - Sro Lis 04, 2009 21:41

dobra dobra :) nie mam zamiaru kupować płaszczy ;p chciałbym żeby ktoś kto ma eko skórę w swoim aucie powiedział jak to jest... i po jakich latach zaczyna się dziać krzywda.
Vesper416 - Sro Lis 04, 2009 21:54

jak kupisz zwykła nie impregnowaną skóre to po pierwszym mrozie zacznie pękać. Jak kupisz pożądną impregnowaną to jest jedynie podatna na zniszczenia mechaniczne. Ja na przykład miałem fotel z ekoskory do biorka ale szczerze nie byla to tak dobra jakosc jak materiał który kupiłem teraz. No to po dwoch miesiacach go zalatwilem bo moje ulubione spodnie mialy na dupie kieszen z zamkiem i zasuwka caly czas sterczala i po prostu pocieła siedzisko...

A ludzie głupoty piszecie eko skóra to nie jest skaj. Zwyczajowo sie tak przyjeło ale weżcie do ręki prawdziwy skaj, derme, ekoskóre z chin i dobry europejski wyrób i porównajcie wszystkie to zobaczycie ze pożądna ekoskóra wypada najlepiej

Matius - Sro Lis 04, 2009 22:11

http://allegro.pl/item802...ze_wloskie.html

hmm nagłówek czerwony oparcie żółte albo nie zielone kierownica pomarańcz a kanapa różowa :) ok żart ;p


coś mi się wydaje że jak nie znajdę nic na allegro gotowych foteli skórzanych to podejmę się tej eko skóry i będę jednym z nielicznych... ktoś musi kiedyś przetestować dla dobra ogółu ;)

Remigiusz - Czw Lis 05, 2009 17:21

Vesper416,
Vesper416 napisał/a:
A ludzie głupoty piszecie eko skóra to nie jest skaj. Zwyczajowo sie tak przyjeło ale weżcie do ręki prawdziwy skaj, derme, ekoskóre z chin i dobry europejski wyrób i porównajcie wszystkie to zobaczycie ze pożądna ekoskóra wypada najlepiej


Masz z tym racje, ja w sumie swoja skore na boczki kupilem na allegro za 12zl za meter chyba :mrgreen:

Rozmawialem z jednym kolega co kiedys robil obszycia na yachty i motorwoki i sam mowil ze ludzie nie wiedzieli roznicy pomiedzy droga eko skora a prawdziwa skora. :razz: Wiec fakt trzeba by jakos poradzadna eko skore do tego sobie kupic. :wink:

Vesper416 - Czw Lis 05, 2009 18:33

Dokładnie tak jak pisze. Ogólnie nie ma co kupować na allegro bo to sam szajs jest.
W każdym mieście na pewno jest przynajmniej jedna hurtownia tkanin bądź obić tapicerskich. Lepiej wydać pare złotych więcej ale cieszyć się długo nowym wyglądem ukochanego R

yogi2006 - Czw Lis 05, 2009 20:33

widzę że nie tylko ja mam w planach zakup eko do oklejania i obicia.. też zastanawiałem się nad kupnem na allegro ale nie wiadomo co to przyślą tak jak pisał Vesper

Vesper416 napisał/a:
Ogólnie nie ma co kupować na allegro bo to sam szajs jest.
W każdym mieście na pewno jest przynajmniej jedna hurtownia tkanin bądź obić tapicerskich.


ale znalazłem coś ciekawego i myślę że warto się podzielić bo niestety nie każdy ma gdzie kupić :/

Tutaj można zamówić bezpłatne próbki :grin: sam je otrzymałem super sprawa przynajmniej nie kupuje się w ciemno.

zdjęcie tego co dostałem



pozdr

Matius - Czw Lis 05, 2009 20:45

no to podziel się opinią próbek.


Ja sobie zamówiłem próbki na allegro od jednej osoby. Próbki za free bo przy okazji co innego kupuje. Jak dostane to się podzielę opinią :ok:

Vesper416 - Czw Lis 05, 2009 21:36

Ja również dostałem próbki z allegro 67 kolorow dokladnie! Coś mnie tkneł jednak że nie bede czekac za wysyłką i zobacze w hurtowni a że w swarzedzu jest okolo 30 takich sklepow to bylo co oglądać i po porównaniu z tym co dostałem z allegro koniec w koncu kupilem porządny wyrób co prawda 3x drozej niz na allegro ale ta jakosc jest tego warta
emthommas - Nie Lis 08, 2009 17:45

Witam,

Przyłączę się do tematu z następującym pytaniem - czy w Roverkach serii 600 (i innych) były w ogóle montowane fotele z prawdziwej skóry? Miałem do czynienia z dwoma R600 z dwoma rodzajami obicia skórzanego i mam wrażenie, że nie były one z prawdziwej skóry. "Skóra" była elastyczna jak skaj (przynajmniej boczki foteli), jest też podklejona od spodniej strony jakimś materiałem. Ogólnie nie sprawia wrażenia prawdziwej skóry. Co o tym sądzicie?

biniooo - Czw Cze 03, 2010 15:00

Witam,
widzę że temat się trochę zakurzył.
Ostatnio dostałem zachcianki na czerwona skórę (ew. ekoskórę).
Spytałem się mojej mamy czy zrobi (bo jest krawcową), ale powiedziała że jak jej dam wykrój.
Ktoś z was może ma albo wie gdzie poszukać?
Pozdrawiam.