Zobacz temat - [r214] lampy tył/przód
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [r214] lampy tył/przód

shao - Sro Lis 18, 2009 14:15
Temat postu: [r214] lampy tył/przód
Witam,

forum jest pełne różnych porad odnośnie lamp, np wybielania, ale nie widzę nigdzie instrukcji krok po kroku jak zdjąć takie lampy.
Macie może jakieś przydatne linki ze zdjęciami?

Brt - Sro Lis 18, 2009 14:23

Przód: zdjąć (lub mocno odchylić po odkręceniu kilku wkrętów) zderzak i wtedy jest dostęp do dolnego mocowania lampy i daje sie wyjać wtedy też lampę.

Tył: od wewnątrz po odchyleniu wykładznin na nadkolach widać śrubki mocujące lampy ... odpinasz instalację elektryczną, odkręcasz i wyjmujesz lampy :ok: :)

shao - Czw Lis 19, 2009 08:38

dzięki, głównie interesował mnie przód i to odgięcie zderzaka, miałem wrażenie, że lepiej zdjąć go całego, ale jeśli sugerujesz tylko odgiąć to zaryzykuje :)

dzięki raz jeszcze

Brt - Czw Lis 19, 2009 09:58

shao napisał/a:
miałem wrażenie, że lepiej zdjąć go całego

zgadza się ... najlepiej zdjąć go całego ... ale da się też odginając go wyjąć lampy :ok:

shao - Czw Lis 19, 2009 13:07

lampy wyjete, ale pojawia sie pewien problem

ogolnie, zrobilem to po to, by dokladnie je od srodka wyczyscic, zauwazylem ze w porownaniu do innych roverkow slabo swieca, zajrzalem do srodka i odkrylem troche ogolnego brudu

najgorszy jest poszarzaly plastik ochronny, powinien byc krystaliczny a widac po nim niestety ile ma lat
wydaje mi sie ze to jest powod kiepskiej wydajnosci lampek

macie jakies pomysly jak przywrocic ten krysztal?

oczywiscie oprocz kupowania nowych

Matius - Czw Lis 19, 2009 17:46

hmm... może jakaś szmatka na druciku? albo idź do dziecięcego i kup taki przyrząd do czyszczenia butelek :) (w dziecięcym są małe bo w sklepie widziałem tylko duże) nie wiem co jeszcze...
shao - Czw Lis 19, 2009 21:04

problem niestety nie jest w dostępie do klosza, bo klosz już zdjąłem;)

problem w tym że to po prostu stare lampy, zaśniedziałe
obawiam się, że nic z tym nie zrobie

Matius - Czw Lis 19, 2009 21:10

shao napisał/a:
zaśniedziałe


czyli jak mam to rozumieć? wtyki masz zaśniedziałe? czy klosze masz brudne bo raz mówisz że klosze brudne a teraz że coś zaśniedziałe jest...

shao - Pią Lis 20, 2009 10:29

źle się wysłowiłem, miałem na myśli po prostu brudne ze starości klosze
ale brudne na amen, nie wiem czym to doczyścić

Matius - Pią Lis 20, 2009 11:05

płynem do mycia okien?
Jugol - Pią Lis 20, 2009 11:11

Matius napisał/a:
hmm... może jakaś szmatka na druciku? albo idź do dziecięcego i kup taki przyrząd do czyszczenia butelek (w dziecięcym są małe bo w sklepie widziałem tylko duże) nie wiem co jeszcze...

...nie polecam tej metody, ktoś kiedyś na forum pisał, że porysował lustra odblaskowe. Najlepszym sposobem z tego co czytałem w temacie było rozebranie lamp i umieszczenie w zmywarce + środek nabłyszczający. Efekt nawet ktoś prezentował- super.

[ Dodano: Pią Lis 20, 2009 11:11 ]
:ups: chodz Ci tylko o same klosze- nie doczytałem, to miska, ciepła woda i płyn do mycia naczyń- Ludwik i naprzód. Ale jeśli chodzi o lustra- to jak wyżej :ok: