Zobacz temat - [R200 1.4 98r] Problemy Rover 200
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R200 1.4 98r] Problemy Rover 200

Miodzi0 - Pon Lis 23, 2009 21:13
Temat postu: [R200 1.4 98r] Problemy Rover 200
Witam!!

Tydzień temu kupiłem Roverka 200... Nie działa w nim tylna wycieraczka i lampka w bagażniku. Czy ktoś wie czym to może być spowodowane??

W lampce żarówka jest dobra, styki wyczyszczone.
Co do wycieraczki to nie działa od samego początku jak go kupiłem, dzisiaj ze znajomym przejrzeliśmy bezpieczniki i jeden był zepsuty (nawiasem mówiąc szukaliśmy od lampki). Po odpaleniu silnika wycieraczka przetarła szybę, po czym już nie działała... Drugi raz bezpieczników nie sprawdzałem bo czasu zbrakło...

Czy ktoś ma jakieś rady, pomysły bo nie chce do elektryka bo drogo weźmie pewnie...

Z góry dziękuję za odpowiedzi

Pozdrawiam

staf - Pon Lis 23, 2009 21:20

Miodzi0, Poszukaj we wiązce kabli pomiędzy klapą bagażnika a karoserią. pewnie tam tkwi częsty problem w R. :/
Paul - Pon Lis 23, 2009 21:31

110% wiązka tylnej klapy (to ten gumowy przepust przy prawym zawiasie klapy).
Tylny spryskiwacz Ci działa? Jak słychać pompkę a płyn na szybę nie leci, to po drugiej stronie też jest taki przepust z węzykiem do sprysku :P

Matius - Pon Lis 23, 2009 22:09

no i przy okazji zobacz czy nie masz wody w kole zapasowym :) bez kitu :razz:
Pimporex - Pon Lis 23, 2009 22:22

Ja kupiłem 3 tygodnie temu i ze światełkiem w bagażniku tez walczyłem więc tak: w zamku w tylnej klapie jest włącznik tego światełka i jest tam blaszka która się prostuje i nie załącza światła- wystarczy ją pogiąć
Paul - Pon Lis 23, 2009 22:37

Pimporex napisał/a:
wystarczy ją pogiąć
Dopiero, jak masz pewność, że wiązka jest OK, bo niepotrzebnie możesz tylko tą blaszkę połamać :(
Matius - Pon Lis 23, 2009 22:38

Paul napisał/a:
bo niepotrzebnie możesz tylko tą blaszkę połamać


nikt tu nie każe łamać :mrgreen:

ale tak jak Paul, mówi najpierw wiązka potem blaszka :!: :grin:

Paul - Pon Lis 23, 2009 22:41

Matius napisał/a:
nikt tu nie kaze łamać
A pewnie, że nie, ale spróbuj ją pogiąć kilka razy :P :haha:
Pimporex - Pon Lis 23, 2009 22:44

Ale o wiązce to Paul już pisałeś a ja podpowiadam co może być
Miodzi0 - Pon Lis 23, 2009 23:06

Z góry dziękuję za pomoc!

Czy może ktoś zebrać informacje bo nie wiem co do czego. Nie bardzo się znam na samochodach, więc jakby ktoś dokładnie opisał co gdzie jak i którędy, to będę bardzo wdzięczny.

A jak się sprawują w ogóle Wasze Rovery??

Matius - Pon Lis 23, 2009 23:12

Miodzi0 napisał/a:
A jak się sprawują w ogóle Wasze Rovery??


mega pozytywnie tylko często mozna spotkać wodę w bagażniku nie działającą wycieraczkę albo światła w bagażniku :)

1. sprawdź wiązkę kabli w bagażniku (czy czasem nie jest gdzieś przetarta urwana itp...) otwierasz klape i po prawej i po lewej masz gumowe połączenie klapy z autem... ściągasz gumę i zaglądasz

2. sprawdź sobie przy okazji wężyk od spryskiwacza...

3. sprawdź czy nie masz wody w kole zapasowym...

reszta wyjdzie w praniu ;)

czort - Pon Lis 23, 2009 23:42

Pimporex, Zeby łatwiej ci poszło zdjecie gumy i jej przesuniecie kapnij troszke w ta gume miedzy kable olejku. ( ja prysłem silikonem w sprayu) i wtedy gumowa rurka łatwo się przesuwa po kablach musisz je powoli wyjąc z klapy i drugiej strony. nie ciągnij za dużo i silnie. dla ułatwienia możesz zajżeć w bagażniku po prawej stronie za dywanik ten co zasłania lampe i wyjmij dwie zawleczki i odegnij ten dywanik zobaczysz kable dwie wtyczki obok siebie kable ida własnie do góry do klapy możesz odpiąc wtyczki wtedy kable w klapie łatwiej si e wysuną tylko nie za duzo wyciągaj tyle ile bedzie potrzeba. a ile?? poznasz po przetartych przewodach kabelkach wsystkie zaizoluj połacz i złuż