Zobacz temat - [R75] Szyba
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Szyba

makaveli_26 - Sob Gru 05, 2009 22:55
Temat postu: [R75] Szyba
Witajcie drodzy forumowicze. Mam pytanie odnośnie szyb. Dzisiaj stojąc na parkingu otworzyłem szybę od kierowcy chcąc przeprowadzić rozmowę ze znajomym. Po tym zamknąłem szybę i pojechałem do domu zamknąłem auto i poszedłem do mieszkania. Przed chwilą wychodzę do sklepu, patrzę a tu szyba po przekątnej od kierowcy otwarta :boisie: . Pomijając to, że pada deszcz podbiegam do auta z myślą, że ktoś ją wybił, ale okazuje się, że jest opuszczona, w samochodzie mokro, a samochód zamknięty. Czy jest możliwe, żeby szyba sama się opuściła, czy raczej przez przypadek otwierając szybę kierowcy otworzyłem pasażera i nie zauważyłem?
faecd - Sob Gru 05, 2009 23:00

moj znajomy mial kiedys nexie, z elektrycznymi szybami, przelaczniki sie popsuly to otwieral szyby na placek. Reke do szyby przyklejal i w dol;)

Mozliwe wobec tego, ze zebatki mechanizmu opusazczania szyb sie przetarly albo maja luz na nicie :/ nie wiem...trzeba by zdjac boczek i zobaczyc co tam siedzi :)

witgut - Sob Gru 05, 2009 23:01

przypadkowo wcisnąłeś przycisk otwierania tylnej szyby, kilka razy już tak miałem.
dukat11 - Sob Gru 05, 2009 23:31

witgut napisał/a:
przypadkowo wcisnąłeś przycisk otwierania tylnej szyby, kilka razy już tak miałem.


Ja też tak zrobiłem i zostawiłem samochód tak na parkingu na całą noc. Dobrze że nie padało. :grin: Obstawiam że raczej też otworzyłeś szybę prze przypadek.

staf - Nie Gru 06, 2009 08:12

U mnie zdarzyło się żonie ze po zamknięciu samochodu była otwarta tylnia szyba za kierowcą. Otwarta to za duże słowo, uchylona. Też nie wiem co za czort. Mnie się to nie zdarzyło, dlatego podejrzewam że żona przypadkowo przyciskiem ją uchyla.