Zobacz temat - Jak podłączyć internet do nowego komputera?
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Offtopic - Jak podłączyć internet do nowego komputera?

AndrzejekA8 - Nie Gru 06, 2009 19:16
Temat postu: Jak podłączyć internet do nowego komputera?
Witam,
Kupiliśmy z żoną nowy komputer, ale niestety nie wiemy jak podłączyć do niego internet.
Stary komputer mieliśmy podłączony prze jakąś płytkę, która została wpięta do płyty głównej.
Nowy komputer jest na gwarancji więc trzeba podłączyć podobnież przez router, ale nie mamy pojęcia jaki router kupić i jak to podłączyć? Czy możemy sobie podłączyć to sami czy musi to zrobić operator internetu?
Z góry bardzo dziękujemy za pomoc :grin:
Pozdrawiam

SeevS - Nie Gru 06, 2009 19:22

Laptop kupiliście czy komputer stacjonarny ? Przede wszystkim w jakiej sieci masz internet ? Jeżeli to komputer stacjonarny to kabel podłączony był do karty sieciowej. Jeżeli masz kartę sieciową w nowym komputerze wystarczy zgłosić to operatorowi że zmieniłeś komputer i chcesz aktywować nową kartę sieciową i jej adres. Wtedy będzie się łączył. Chyba że chcesz łączyć się bezprzewodowo, to musisz zakupić router.
Adrian355 - Nie Gru 06, 2009 19:24

Jaką płytę ?? Jeśli mówimy tu o karcie sieciowej... to ja 2 miesiące temu jak wymieniałem komputer poprosiłem o włożenie karty sieciowej ze starego komputera i nie było żadnych problemów... Chyba że masz komputer z marketu to będzie trochę problemów...

A router to lepiej niech operator podłączy, bo jak działać nie będzie to będzie na kogo zgonić ;)

SeevS - Nie Gru 06, 2009 19:26

Adrian355 napisał/a:
Jaką płytę ?? Jeśli mówimy tu o karcie sieciowej... to ja 2 miesiące temu jak wymieniałem komputer poprosiłem o włożenie karty sieciowej ze starego komputera i nie było żadnych problemów... Chyba że masz komputer z marketu to będzie trochę problemów...

A router to lepiej niech operator podłączy, bo jak działać nie będzie to będzie na kogo zgonić ;)


Operator nic za darmo także nie robi, często taki dojazd kończy się 100zł "fakturą"

Adrian355 - Nie Gru 06, 2009 19:37

SeevS, inaczej się nie da... każdy sobie prowizje pobrać musi...
AndrzejekA8 - Nie Gru 06, 2009 19:39

Kupiliśmy komputer stacjonarny.
Internet mamy podłączony drogą radiową.
Na zdjęciu zaznaczyłem wejście jakie znajduje się na tej płytce do podłączenia internetu.

Konix - Nie Gru 06, 2009 19:59

AndrzejekA8 dałeś troszeczkę za mało informacji. Jaki masz rodzaj połączenia z internetem? Jeśli masz modem DSL(neostrada, netia, telewizja kablowa, itp.) nie musisz nic zmieniać. W nowym komputerze będziesz miał taki same gniazdko ja w tej płytce w starym komputerze ;) Wpinasz kabel, restart i będzie działać, ewentualnie będziesz musiał zainstalować to co miałeś na cd dołączonym przez operatora (w 95% przypadków nie trzeba). Jak połączenie masz przez sieć lokalną i serwer to będziesz musiał się skontaktować z administratorem, żeby wprowadził do serwera numer twojej karty sieciowej do serwera i też będzie dziiałać. Gdybyś całowicie nie miał pojęcia jakie masz połączenie zrób zdjęcia i wklej na forum.

Wkleiłeś zdjęcie w czasie jak pisałem posta, zrób zdjęcie tego co masz po drugiej stronie tego kabla.

MaReK - Nie Gru 06, 2009 20:07

SeevS napisał/a:
Operator nic za darmo także nie robi, często taki dojazd kończy się 100zł "fakturą"

Jesli operatorowi zalezy na utrzymaniu klienta to wymieni ta karte po kosztach, za cene karty max. 20-30 zl z uslgua. Chyba, ze to moloch, to jego to wali :)

Na zdjeciu karta jest. Wiec kwestia dokrecenia do niej anteny wew. lub zewnetrznej.
Nie wiem jak to mielsicie wczesniej. Najwazniejsze to miec zainstalowane sterowniki :)
Podlacz kabelek od anteny i skontaktuj sie z operatorem po dalsze instrukcje.

Konix - Nie Gru 06, 2009 20:21

W nowym komputerze nie będzie miejsca do wkręcenia koncentryka. Po drugiej stronie powinien być jakiś modem i pewnie ma wejście typu rj45.
MaReK - Nie Gru 06, 2009 20:25

Konix napisał/a:
W nowym komputerze nie będzie miejsca do wkręcenia koncentryka.

No ja zrozumialem ze to jest nowy komputer - ten na zdjeciu.
A tam siedzi zwykla karta WIFI, tylko bez antenki dolaczanej do zestawu.

Mozna do niej podlaczyc wszelkiej masci anteny dedykowane. Nawet te
panelowki zewnentrzne.

Konix - Nie Gru 06, 2009 20:31

MaReK napisał/a:
A tam siedzi zwykla karta WIFI, tylko bez antenki dolaczanej do zestawu.


Ja myślałem, że to jest karta sieciowa 10Mbit, kiedyś takie były z normalnym wejściem rj45 i połączeniem na kabel koncentryczny ;)

Jeśli jest to karta WIFI, to chyba najlepszym rozwiązaniem jest przełożenie jej do nowego komputera i instalacja sterowników.

darek_wp - Nie Gru 06, 2009 20:46

Adrian355 napisał/a:
Chyba że masz komputer z marketu to będzie trochę problemów...


Nie do końca - większość dostawców kompów do marketów ma zaznaczone w gwarancji, że w celu rozbudowy komputera można go samemu otworzyć i dołozyć potrzebne elementy bez utraty gwarancji. Jest jeden warunek - trzeba wiedziec co się robi gdyż uszkodzenie mechaniczne lub przez ładunki elektrostatyczne oryginalnych podzespołów unieważnia gwarancję. W praktyce jeszcze nie widziałem kompa który został by w ten sposób uszkodzony przy dokładaniu jakiejś karty bądź dysku pod warunkiem odpięcia go od zasilania i rozładowania ładunków przez wcześniejsze dotknięcie obudowy ręką.
AndrzejekA8 sprawdź w gwarancji ale na 99,9% mozesz sam zainstalowac tę starą kartę WiFi bez ponoszenia dodatkowych kosztów typu serwis kompa i operator net-u.

AndrzejekA8 - Nie Gru 06, 2009 20:53

Na zdjęciu wyżej jest pokazane wejście jakie mamy w starym komputerze.
Do tego wejścia podłączam kabel (jak na zdjęciu poniżej) a po drugiej stronie tego kabla na zewnątrz domu mamy taką małą, białą, kwadratową antenkę :grin:

sTERYD - Nie Gru 06, 2009 21:30

czyli antenę panelową :/
jeśli chcesz używać tylko nowego komputera, to wystarczy przełożyć do niego kartę sieciową ze starego i podłączyć i będzie ok. Sprawdź, czy masz plomby na obudowie uniemożliwiające otwarcie lewej strony (lewej patrząc na przedni panel obudowy) jeśli nie , to nie ma najmniejszych przeciwwskazań, a jeśli masz, to możesz pójść do sklepu gdzie kupiłeś komputer i zażądać, żeby te plomby zdjęli, nie mają prawa ich stosować.

Jeśli chcesz i starego i nowego, to wtedy najlepiej podłączyć stary komputer jak był a nowy przez sieć fizyczną kablem... niestety stary będzie musiał chodzić, żebyś miał sieć :/

Pływak - Nie Gru 06, 2009 21:49

Jeśli nie masz plomby na obudowie możesz sam przełożyć ta kartę czynność będzie dziecinie łatwa po prostu zobacz jak zamontowana jest w starym i analogicznie zamontuj ją w nowym po czym zainstaluj sterowniki. Jeśli natomiast masz plomby są dwa wyjścia wyciągnąć ze starego podjechać do sklepu w którym się kupiło komputer i poprosić o przełożenie albo po prostu kupić jakiś niedrogi access point do niego podłączyć tą antenę ma takie samo wyjście jak karta w starym kompie, a komputer do AP za pomocą zwykłej skrętki z końcówką rj45 jaką zapewne masz w nowym. Jeśli nie masz o tym zielonego pojęcia najlepiej sie skontaktować z usługodawca internetu zapłacisz stówkę ale będziesz miał problem z głowy...
MaReK - Pon Gru 07, 2009 00:05

Nic nie jest dziecinie latwe, jesli ktos nie ma o tym pojecia. Nie kazdy musi byc ekspertem w danej dziedzinie wiec nie ma sie co wstydzic. Lepiej poprosic kogos kto umie to zrobic niz samemu probowac i cos sobie zniszczyc.

Ja mam takich kwiatkow co dziennie po kilka.
Najlepszy przyklad to podlaczenie drukarki USB.
Dzwoni gosc, ze nie dziala i zeby przyjsc, bo on przeciez glupi nie jest
a drukarka nie dziala... jakis musi byc blad w systemie. Ide patrze,
a tu wtyczka od USB wcisnieta na chama w port comowski :roll:

Byly w ofercie firmy Edimax karty na USB z podstawka do ktorej moznabylo
podpiac antene zewnatrzna. Wtedy odpada Ci problem rozbierania komputera.

darek_wp, Ty piszesz jak powinno byc ;)
W praktyce wcale tak nie jest. Znam kilka przypadkow gdzie
ludziom odmowiono gwarancji z powodu otwarcia obudowy
i np. dolozeniu dysku twardego, zmiany karty graficznej, itp.

Odmowiono mimo iz maja papier z pieczecia firmy, ktora sie tym na codzien zajmuje.
Supermarket tesco sprzedajac kompa kaze sobie z kazda zmiana odwiedzac ich dedykowany serwis... to dopiero paranoja.

No i czesto sie okazuje, ze z skladaki z marketow sa robione z czesci juz poserwisowych.
Mam zaprzyjaznionego kolege w hurtowni sprzetu komputerowego, ktory wlasnie uczula mnie i innych znajomych przed kupowaniem wszystkiego co mozna zlozyc w marketach.

A jeszcze neidawno byla afera, ze ludzie kupowali produkty z windowsami, ktore okazywaly sie byc nielegalne ;)

Mozesz zrobic tak jak plywak radzi. AP i taki mostek do sieci operatora.
Tylko wtedy zwiekszasz awaryjnosc sieci o kolejne urzadzenie ;)

Pozdrawiam,

darek_wp - Pon Gru 07, 2009 11:26

MaReK napisał/a:
Ide patrze, a tu wtyczka od USB wcisnieta na chama w port comowski

Dobre :mrgreen: ale prawdziwe :sad:

MaReK napisał/a:
darek_wp, Ty piszesz jak powinno byc
W praktyce wcale tak nie jest. Znam kilka przypadkow gdzie
ludziom odmowiono gwarancji z powodu otwarcia obudowy
i np. dolozeniu dysku twardego, zmiany karty graficznej, itp.


Kilka przypadków to nie wszystkie :razz:
Przykładowy cytat z gwarancji kompów z marketów

Kod:
"Informacje o warunkach, w których możliwe jest zdjęcie plomb gwarancyjnych z obudowy komputera, bez utraty praw z tytułu gwarancji:

Dopuszcza się zdjęcie plomb z obudowy (np. w celu rozbudowy komputera) przy spełnieniu następujących warunków:
1.Wszelkie ingerencje do wnętrza komputera będą dokonywane wyłącznie przez odpowiednio wykwalifikowany personel z zachowaniem najwyższej ostrożności.
2.Zostanie zastosowane odpowiednie zabezpieczenie przed elektrycznością statyczną, zgodnie z wytycznymi zawartymi w instrukcji obsługi, w rozdziale pt. "Wyładowania elektrostatyczne" (mata uziemiająca pod komputer, opaska uziemiająca na nadgarstek, kabel uziemiający).
3.Przed zdjęciem plomb i otwarciem komputera zostanie zweryfikowana jego konfiguracja na zgodność ze specyfikacją zamieszczoną w Karcie Gwarancyjnej.

W następujących przypadkach dochodzi do utraty uprawnień gwarancyjnych:
1.Stwierdzono uszkodzenia wynikłe na skutek nieprawidłowo przeprowadzonej rozbudowy komputera.
2.Stwierdzono brak plomb na podzespołach komputera lub niezgodność ich numerów ze specyfikacją w Karcie Gwarancyjnej.
3.Zdjęto plomby gwarancyjne z obudowy i zgłaszana jest reklamacja co do ilości lub typu zastosowanych podzespołów (patrz pkt. 3 w poprzedniej sekcji)."

AndrzejekA8 - Pon Gru 07, 2009 16:11

Mam jeszcze takie pytanko czy po zamontowaniu routera mogę korzystać z internetu na dwóch komputerach?
Konix - Pon Gru 07, 2009 16:14

Jeśli kupisz router z możliwością podpięcia więcej niż 1 komputera to owszem.
MaReK - Pon Gru 07, 2009 16:30

AndrzejekA8 napisał/a:
Mam jeszcze takie pytanko czy po zamontowaniu routera mogę korzystać z internetu na dwóch komputerach?


Tak. Standardowe routery dostepne we wszelkiej masci marketach czy sklepach komputerowych sa wyposazone w 4 porty LAN (siec lokalna), w ktora wpinasz swoje komputery metoda tradycyjna - kablowo - oraz jeden port WAN - w ktory wpinasz tradycyjny kabel typu Rj45 (routery DSL) lub kabel trypu Rj11 (routery ADSL neostrada/netia).

Czy mozna odrwocic routing i wejsc sygnalem zrodlowym z anteny - tego nie probowalem.

TomC - Pon Gru 07, 2009 21:01

MaReK napisał/a:
Czy mozna odrwocic routing i wejsc sygnalem zrodlowym z anteny - tego nie probowalem.

Można. Wystarczy żeby router miał odkręcaną antenę i w opcjach była możliwość ustawienia trybu pracy jako AP-klient.
Chyba mniej problematyczny będzie zakup samego AP. Taki WL-5450AP ma 2xLAN albo G.DUO jeżeli radiówkę dodatkowo chcemy posiać po domu bezprzewodowo do laptopa.
darek_wp napisał/a:
Kilka przypadków to nie wszystkie :razz:
Przykładowy cytat z gwarancji kompów z marketów

Ten przypadek to nie wszystkie :razz:
Z wszystkimi komputerami marketowymi i kilkoma kupionymi przez alledrogo, z którymi miałem do czynienia gwarancja była zależna od plomby.... :roll:

MaReK - Pon Gru 07, 2009 23:01

No ale to robimy z niego AP :) Traci mozliwosc routingu.
AndrzejekA8 - Pon Gru 07, 2009 23:06

Chyba zostawię to jednak operatorowi :grin: ale mam jeszcze takie pytanko czy jakbym podłączył takim kablem do starego komputera nowy to będe miał internet w obydwóch komputerach?
Pływak - Pon Gru 07, 2009 23:11

To nie jest kabel telefoniczny? Jeśli to skrętka w wtyczką rj45 to tak możesz tak połączyć jak wszystko dobrze skonfigurujesz to będzie banglac jak robisz zdjęcia to rób koncówki aby wyraźnie było widać. Najlepiej skontaktuj się z operatorem kup AP i będziesz miał bezproblemowego neta na dwóch kompach niezaleznie od tego czy jeden jest włączony...
AndrzejekA8 - Pon Gru 07, 2009 23:16

Nie mam pojęcia czy to jest wtyczka telefoniczna :cry:
Znalazłem taki kabelek w pudełku od starego komputera więc postanowiłem się spytać czy coś z tego będzie :grin:

Pływak - Pon Gru 07, 2009 23:19

AndrzejekA8 napisał/a:
Nie mam pojęcia czy to jest wtyczka telefoniczna :cry:


Telefon w domu masz? Podejdź i przymierz jak pasuje to telefoniczna jak nie pasuje to spróbuj wetknąć w podobne gniazdo w starym kompie oznaczone LAN albo RJ45 jak pasuje to znaczy że sieciowy ale wątpię bo skrętka jak sama nazwa wskazuje ma skręcone żyły, a co za tym idzie nie jest plaska jak przewód telefoniczny tylko okrągła...

azer - Pon Gru 07, 2009 23:21

e?
telefoniczna ma 4 żyły, komputerowa 8, dodatkowo potrzebujesz aby 1 i 3, oraz 2 i 6ta żyła był odwrócone. W sensie np zielone na jednej wtyczce masz na 1 żyle, na drugiej wtyczce na 3 miejscu itd. Patrząc cyckiem w dół :P

Pływak - Pon Gru 07, 2009 23:26

Do połączenia np z routerem,AP wystarczą 4 żyły sam mam podłączone 2 komputery na jednym przewodzie... Po za tym po co te kombinacje skoro i tak pisałeś, ze skontaktujesz się z operatorem? Przerobimy całą topologie sieci, a i tak sam sie pewnie nie połapiesz...
MaReK - Wto Gru 08, 2009 10:34

Jesli chcesz wiedzic co to za kabel, zrob dokladniejsze zdjecie wtyczki i najelpiej zeby byla ona odwrocona dzyndzelkiem do dolu - a zdjecie rob od gory. Czyli zrob na zdjeciu te male zlote blaszki :) Mozesz je tez policzyc. 4 blaszki = Rj11 - telefon, 8 blaszek = Rj45 - komputer

Nie wiem do czego Ci ta informacja.
Z historii powyzszych postow wynika, ze aby miec prawidlowo skonfigurowane
polaczenie do sieci Internet musisz poprosic o pomoc fachowca - najlepiej pracownika Twojego ISP.

azer napisał/a:
dodatkowo potrzebujesz aby 1 i 3, oraz 2 i 6ta żyła był odwrócone

Tylko jesli chce polaczyc komputer vs komputer i to tez w nie wszystkich przypadkach.

Pływak napisał/a:
skrętka jak sama nazwa wskazuje ma skręcone żyły, a co za tym idzie nie jest plaska jak przewód telefoniczny tylko okrągła...

Niekoniecznie. Kiedys firma Pentagram do polaczenia routera z komputerem na przestrzeni 1m dlugosci dawal wlasnie taki plaski kabel Rj45. Na takiej odelglosci
pary nie musza byc skrecone.

Pływak napisał/a:
Do połączenia np z routerem,AP wystarczą 4 żyły

Do uzyskania przepustowosci 100mbit/s wystarczy.
W domowym uzytku wiecej i tak nie potrzeba.

Pływak napisał/a:
sam mam podłączone 2 komputery na jednym przewodzie...

Zrob fote :mrgreen: :ok:

azer - Wto Gru 08, 2009 13:54

MaReK napisał/a:
azer napisał/a:
dodatkowo potrzebujesz aby 1 i 3, oraz 2 i 6ta żyła był odwrócone

Tylko jesli chce polaczyc komputer vs komputer i to tez w nie wszystkich przypadkach.
I po co wprowadzasz zamieszanie. Kolega zapytał się czy da się tym kablem podłaczyć 2 komputery a Ty wprowadzasz niepewność. Ciekawe jakie 2 komputery nie da się połączyć skrętką? Tylko bez wynalazków proszę.


MaReK napisał/a:
Pływak napisał/a:
sam mam podłączone 2 komputery na jednym przewodzie...

Zrob fote :mrgreen: :ok:

podejrzewam że Pływak wykorzystuje taki rozdzielacz
http://www.allegro.pl/ite..._najtaniej.html
do domu może i się nada, nic więcej

Pływak - Wto Gru 08, 2009 15:40

MaReK napisał/a:

Zrob fote :mrgreen: :ok:


Proszę bardzo, robiona telefonem ale widać co trzeba :mrgreen:



azer napisał/a:

podejrzewam że Pływak wykorzystuje taki rozdzielacz
http://www.allegro.pl/ite..._najtaniej.html
do domu może i się nada, nic więcej


Po co komu rozdzielacz jak można dwie końcówki RJ45 na jeden przewód założyć :mrgreen:

AndrzejekA8 - Czw Gru 10, 2009 22:55

Tak mam podłączony internet do starego komputera.
Płytka zainstalowana w komputerze to RALINK RT2400.

[ Dodano: Czw Gru 10, 2009 22:52 ]
Dodatkowe zdjęcia wtyczek.

[ Dodano: Czw Gru 10, 2009 22:55 ]
Jak dzwoniłem do operatora to powiedział mi że trzeba zainstalować router i wszystko będzie ok. :hm:

Pływak - Czw Gru 10, 2009 23:07

Antenę wtykasz w kartę w starym kompie, stary z nowym łączysz skrętką* wtedy role routera spełnia stary komputer tylko jest mały myk bo Ty masz prostą, a potrzeba jest z przeplotem. Nie mam pojęcia czy karta sieciowa sama sobie zmostkuje odpowiednie żyły jak to robią np. routery nigdy nie miałem potrzeby łączyć bezpośrednio 2 komputerów. To będzie najłatwiejsza część później trzeba jeszcze skonfigurować połączenie w systemie...

*w tym wypadku to nie za bardzo pasuje to określenie ;)

AndrzejekA8 - Czw Gru 10, 2009 23:22

Niestety innego kabelka nie posiadam.
Jeśli natomiast kupiłbym taki kabel to żeby korzystać z internetu na nowym komputerze muszę mieć włączony również stary komputer tak? Natomiast przy zastosowaniu routera nie trzeba włączać starego żeby można korzystać z internetu na nowym komp?
Jeśli chciałbym podłączyć przez router to jak to zrobić?
Czy router ma takie wejście jak ja mam tą wtyczkę na końcu kabla?

azer - Czw Gru 10, 2009 23:28

AndrzejekA8, odpowiedzi na twoje pytania, to tak byś musiał mieć włączony kompter stary i tak przy pomocy routera byś był w stanie korzystać na obu bez żadnych warunków. Niestety podstawowe routery nie mają tej opcji aby przyjmować na wejściu antenowym sygnału i go rozprowadzać. Tak mi się przynajmniej wydaje po krótkim rozpoznaniu rynku :)


Takie urządzonko by Ci wystarczyło
http://www.allegro.pl/ite...2latafv_ss.html
Nie jest to co prawda stricte router. Ale wydaje mi się że wystarczy. Teraz tak, wykręcasz antene, wkręcasz swoją wtyczkę, łączysz komputery do widocznych na zdjęciu wtyczek i konfigurujesz co nie będzie takie hop siup dla Ciebie. W przypadku tego urządzenia rodzaj kabla nie powinien mieć znaczenia.

Oczywiście nie ręcze za to co napisałem więc nie kupuj w ciemno :P

Pływak - Czw Gru 10, 2009 23:37

AndrzejekA8 napisał/a:
Niestety innego kabelka nie posiadam.
Jeśli natomiast kupiłbym taki kabel to żeby korzystać z internetu na nowym komputerze muszę mieć włączony również stary komputer tak? Natomiast przy zastosowaniu routera nie trzeba włączać starego żeby można korzystać z internetu na nowym komp?
Jeśli chciałbym podłączyć przez router to jak to zrobić?
Czy router ma takie wejście jak ja mam tą wtyczkę na końcu kabla?


Tak jak routerem będzie stary komputer musi być włączony bo wszystko leci przez niego. Tak jak pisałem n postów wcześniej kup tani access point i po problemie. Antenę wkręcasz w AP i dwoma prostymi przewodami sieciowymi łączysz z osobna dwa komputery z AP, stary i nowy. Jesli stary Ci nie potrzebny przełóż kartę ze starego do nowego i bezpośrednio antenę podłącz do nowego...

azer - Czw Gru 10, 2009 23:46

Pływak, Z regóły APki nie mają 2 wyjść. Kolega potrzebuje do tego urządzenie co posiada tryb WISP. Nawet sam nie wiedziałem że APClient nie wystarczy

http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic972944.htm

ten link dużo wyjaśnia.

A i ten dlink co dawałem linka do allegro nada się tylko trochę drogi :)

Pływak - Czw Gru 10, 2009 23:51

Proszę bardzo o takim urządzeniu pisałem i w zupełności takie coś wystarczy przecież nie polecał bym kupowania najtańszego klienta skoro są 2 komputery do podłaczenia...

http://www.allegro.pl/ite..._54mbps_fv.html

azer - Pią Gru 11, 2009 00:00

Pływak, :ok: wyszło że jestem trochę do tyłu z tego typu sprzętem :) Chociaż z dlinku, linksysa, netgeara to tylko ten jeden dlinka się nada. Jakoś nie mam przekonania do tych dziwnych firm, ale styczności z nimi też nie miałem.
Pływak - Pią Gru 11, 2009 00:07

Ja miałem starszy model tego AP przez prawie 2 lata gdy miałem "radiówkę" nie było z nim żadnego problemu i nadal działa bezproblemowo tylko teraz używany "na krótki dystans" do łącznie komputera z routerem zamiast wewnętrznej karty wi-fi...
MaReK - Pią Gru 11, 2009 14:55

Ja bym sie juz wkurzyl... tyle czasu bez netu ;)
Zapros operatora ze sprzetem po wczesniejszym ustaleniu cen i niech to zrobi ;)
Bedziesz sie meczyl, kombinowal, jeszcze kupisz nie to co trzeba, bo okaze sie
ze zle nam opisales, albo my Cie zle zrozumielismy :)

AndrzejekA8 - Pią Gru 11, 2009 22:32

Pływak, czy ten sprzęcik na pewno starczy czy może dołożyć trochę więcej i kupić coś lepszego? Jeśli starczy ten to zaraz zamawiam :grin:
http://www.allegro.pl/ite..._54mbps_fv.html

Pływak - Sob Gru 12, 2009 01:25

AndrzejekA8 napisał/a:
Pływak, czy ten sprzęcik na pewno starczy czy może dołożyć trochę więcej i kupić coś lepszego? Jeśli starczy ten to zaraz zamawiam :grin:
http://www.allegro.pl/ite..._54mbps_fv.html


Tak jak wyżej pisał MaReK jeśli dobrze wytłumaczyłeś, a ja dobrze Cię zrozumiałem to tak wystarczy, tylko kwestia czy umiesz takie coś skonfigurować? Bo jak masz rzeźbić to dzwoń do administratora sieci niech on Ci wszystko załatwi łącznie ze sprzętem ewentualnie pokaż mu co masz zamiar kupić, a on Ci to skonfiguruje tylko...