Zobacz temat - SOLVED [R214Si] (5d) demontaż mechanizmu podnoszenia szyby
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - SOLVED [R214Si] (5d) demontaż mechanizmu podnoszenia szyby

przemek160589 - Czw Gru 10, 2009 23:30
Temat postu: SOLVED [R214Si] (5d) demontaż mechanizmu podnoszenia szyby
W moim ROVERKU złamał się ten "KSIĘŻYC'' od prowadnicy podnoszenia szyby. Chciałbym go przyspawać migomatem i tu powstaje problem: Jak wymontować mechanizm podnoszenia szyby przedniej prawej??? :/
bandieta - Pią Gru 11, 2009 08:38

Składasz w miarę możliwości mechanizm (szyba w dół), odkręcasz szybę od prowadnicy,zdejmujesz szybę z prowadnicy, wyciągasz mechanizm przez większą dziurę bliżej tyłu drzwi. Powodzenia
przemek160589 - Pią Gru 11, 2009 15:18

A jest wogóle sens spawania tego czy lepiej kupić używaną prowadnicę... Cena używanej to około 100zł...
chudson - Pią Gru 11, 2009 16:07

Sam sobie odpowiedziałeś, skoro kosztuje to 100zł a można pospawać za darmo to nad czym sie zatsanawiać ? No chyba ,ze nie masz dojscia do spawarki lub tak sie spsuło ,że nie ma jak pospawać żeby to później chodziło
blue827 - Pią Gru 11, 2009 18:30

Tylko informacyjnie napiszę, znajomemu w civicu w warsztacie wymieniali cały mechanizm na nowy, łącznie z silniczkiem. 350zł wraz z robocizną to kosztowało. Podobno sam fabryczny mechanizm hondy kosztuje 1800zł.
bandieta - Sob Gru 12, 2009 20:00

Jak możesz zrób sam ... ja kupiłem zastępczaka, bo w moim się ząbki na tym "księżycu" ukruszyły, ale przyszedł podziałał chwile i potem poszły w nim kółka ...
przemek160589 - Pon Gru 14, 2009 12:44

Dzięki wszystkim :wink: Zdemontowałem, przyspawałem i działa jak kiedyś :grin:
mattipoz - Sob Gru 19, 2009 01:05

blue827 napisał/a:
Tylko informacyjnie napiszę, znajomemu w civicu w warsztacie wymieniali cały mechanizm na nowy, łącznie z silniczkiem. 350zł wraz z robocizną to kosztowało. Podobno sam fabryczny mechanizm hondy kosztuje 1800zł.

Ja miałem tak że mi szyba wyskoczyła z prowadnic i wychodziła na zewnątrz auta, dałem do warsztatu za 50 zł mi zablokowali i powiedział że mechanizm się zepsuł i potrzeba nowy. Pytanie do ekspertów bo się nie znam i nie demontowałem, ale jak naciskam na manetkę do otwarcia szyby i słychać brzęczenie tzn że to jest ten silniczek? Pytam bo chce wiedzieć czy może jest tak że był dobry i mi go wzieli bo nei wiem czy wina jest silnika gdy wychodzi szyba z prowadnic?
pozdrawiam

Robertus74 - Wto Cze 30, 2015 20:55

Wygląda na to, że mam podobny problem, prawdopodobnie nieszczęsna rolka w moim 214Si.
Czy ktoś ma zdjęcie jak ten mechanizm wygląda po zdjęciu boczka?
Nie wiem, czy sam próbować czy jednak oddać do warsztatu, ale najpierw chciałbym zdobyć rolkę.

[ Dodano: Wto Cze 30, 2015 20:55 ]
przemek160589 napisał/a:
W moim ROVERKU złamał się ten "KSIĘŻYC'' od prowadnicy podnoszenia szyby.
Czy ten "księżyc" i ta słynna rolka są gdzieś pokazane w Rave? Który to element i na której stronie podręcznika?