Zobacz temat - [R400 Diesiel] Co należałoby zrobić z samochodem przed zima?
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R400 Diesiel] Co należałoby zrobić z samochodem przed zima?

bartoszek_m - Sob Gru 12, 2009 17:27
Temat postu: [R400 Diesiel] Co należałoby zrobić z samochodem przed zima?
Witam, jestem Młodym kierowcą i to dopiero moja druga zima. Co należałoby zrobić z samochodem R400 hatchback 2.0 SDi, tak by w zimę służył jak zawsze?
Od jakiegoś czasu zauważyłem, że jak dłużej postoi to później odpalenie zajmuje mu trochę więcej czasu, raczej to normalne rzecz, ale jak można zadziałać, aby samochód nie musiał się tak męczyć. Co jeszcze sprawdzić?

DANTE79R - Sob Gru 12, 2009 17:37

Warto sprawdzić akumulator oraz świece żarowe to w nich najczęściej tkwi przyczyna :) Pozdrawiam
staf - Sob Gru 12, 2009 17:42

bartoszek_m, Też mam diesla, i też przeczytałem z uwagą.

http://wysokieobroty.moto...120,953560.html

Remigiusz - Sob Gru 12, 2009 19:51

W sumie to najważniejsze sa świece żarowe oraz dobra bateria w Dieslu. Pierwsza zimę w Roverku paliłem tylko na 1. świece a później bez żadnej i jakoś palił :mrgreen: Bateria nowa była oczywiście. :wink:

Teraz po wymianie pali na dotyk nawet przy minusowych temperaturach. :grin: Mam ta wersje co tylko jest miejsce na 3 świece. :wink:

A tak to jeszcze proponuje wlać sobie płyn zimowy do spryskiwaczy i przesmarować sobie uszczelki od drzwi oraz bagażnika żeby nie przymarzły takim specyfikiem do tego.

Na oleic drzwi oraz zamki :wink:

Wsadzić gumowe dywaniki, szkoda welurowe na zimę :grin:

Zaopatrzyć się jeszcze w płyn taki do pryskania do odmrażania, przydaje się do wycieraczek :razz:

I to w sumie wszystko co ja robię :wink:

filo - Sob Gru 12, 2009 21:55

Za radą użytkowników forum zmieniłem kilka dni temu olej z mineralnego Lotosa 10W40 na półsyntetyk Valvoline 10W40 i zauważyłem,że sporo krócej silnik kręci z rana zanim załapie-praktycznie na dotyk.

Sprawdź co masz w układzie chłodzenia...

marcinZG - Nie Gru 13, 2009 02:53

W dieselku wazny jest takze prawidlowy kat wtrysku..
SyntaX - Nie Gru 13, 2009 08:49

Ja bym jeszcze kupił preparat do czyszczenia wtrysków.
Są w marketach takie małe buteleczki.
Kosztuje grosze a naprawdę działa.
Zalewa się to na pełen bak.
Teraz w nocy zapowiadali do - 10 więc warto bo zapobiega wytrącaniu się parafiny.

sknerko - Nie Gru 13, 2009 08:55

SyntaX napisał/a:
Są w marketach takie małe buteleczki.

a jak to się nazywa? albo fotka jakaś buteleczki żeby wiedzieć czego szukać co? plisss.....

SeniorA - Nie Gru 13, 2009 09:10

sknerko napisał/a:
a jak to się nazywa?
np. Sonax Diesel , dodatkowo wiąże wodę i zapobiega starzeniu się paliwa, albo STP Formuła do Diesla ( czyści i zapobiega wydzielaniu się parafiny ).
Jugol - Nie Gru 13, 2009 12:08

sknerko napisał/a:
a jak to się nazywa? albo fotka jakaś buteleczki żeby wiedzieć czego szukać co? plisss.....


...sknerko,polecam toto http://www.allegro.pl/ite..._250ml_stp.html

...ja zeszłej zimy stosowałem w swoim dieslu tylko STP-do diesla i nie miałem żadnych niespodziewajek, dostępne na stacjach i w supermarketach ( tańsze o 2-3pln) :ok:

wiecho65 - Nie Gru 13, 2009 13:00

filtr paliwa ,wymien jesli nie byl dawno mieniany
BetJar - Nie Gru 13, 2009 14:20

sknerko napisał/a:
albo fotka jakaś buteleczki

http://www.allegro.pl/ite...0_ml_20120.html
http://www.auto-chemia.pl...diesel-skydd-1l
black-arrow-diesel jest ok.
ten z allegro polecał mi kolega, nie testowałem.

filo - Pon Gru 14, 2009 00:10

Ten Xeramic 28 PLN z wysyłka to sporo.
W motoryzacyjnym sklepie za 15 PLN dostajesz-według opisu na butelce starcza na 600 litrów paliwa...

andrzej360 - Pon Gru 14, 2009 00:27

Ważny jest akumulator - kupić nowy, naładować stary.

Świece - ale to już wszyscy pisali.

Płyny odpowiednie na zimę - spryskiwacze, sprawdzić płyn chłodniczy.

Ja kupiłem sobie (dostałem od Narzeczonej) bardzo fajny gumowy dywanik do bagażnika do R75 - naprawdę pasuje jak ulał. Ma rant i jest antypoślizgowy. Jak się wsadza jakieś ośnieżone graty do bagażnika to potem robi się z tego wilgoć a tak jest łatwo pościerać.

Ważne uszczelki - ale to było.

Odmrażacz do zamków. Dobra rada - w kieszeni a nie w schowku ;)

Te dodatki np. STP są fajne i naprawdę tanie. W motoryzacyjnym 13 - 18 zł a w hurtowniach taniej. Na Allegro się nie opłaca przez koszty przesyłki.

truten23 - Pon Gru 14, 2009 09:58

Albo sprawdzone przez kumpli- dieslowcow: 0.5l denaturatu na caly bak paliwa i tez nie wytrąca się parafine :grin:
szoso - Pon Gru 14, 2009 10:11

ja używam K2, około 20zł w sklepie motoryzacyjnym butelka 1l na 1200l ON
sknerko - Pon Gru 14, 2009 11:01

Dostałem od kuzyna w prezencie K2 (pracuje chłop,w hurtowni) mówi że jest bardzo dobry 0,5 l na 600 l paliwa
Botanix - Pon Gru 14, 2009 11:51

Kiedyś też było wspominane, że dobrze jest wlać 2-3 litry benzyny do baku.
bartoszek_m - Wto Gru 15, 2009 21:06

DANTE79R napisał/a:
Warto sprawdzić akumulator oraz świece żarowe to w nich najczęściej tkwi przyczyna
A jak mogę to sprawdzić samemu, domowymi sposobami?

I jeszcze jedne pytanie. Bo jak patrzyłem to te wszystkie dodatki do paliwa, to albo są zapobiegające wydzielaniu parafiny albo czyszczące wtryski? Należy obydwa kupić i dodawać za każdym razem, czy jest może jakiś jeden o tych obu właściwościach? A może każdy z nich ma obydwie właściwości?

Brt - Wto Gru 15, 2009 21:08

bartoszek_m napisał/a:
A jak mogę to sprawdzić samemu, domowymi sposobami?
http://www.roverki.pl/mod...ies=Technika#49
szoso - Sro Gru 16, 2009 09:04

bartoszek_m napisał/a:
A może każdy z nich ma obydwie właściwości?

wyżej ci napisałem K2 DFA-39 a to opis:
Cytat:
Zapobiega wytrącaniu się cząsteczek parafiny i blokadzie filtra paliwa w temperaturze do -39C. Specjalny pakiet dodatków utrzymuje w czystości wtryskiwacze. Zapewnia bezproblemową jazdę nawet w największe mrozy.

nowsza partia może być w nowej butelce widocznej na fotce ale nadal jest to ten sam produkt co w tej przezroczystej którą pokazałem w poście wyżej

[ Dodano: Sro Gru 16, 2009 09:04 ]
bardziej opłaca się kupić ten K2 w litrowej butelce niż innej marki w małej buteleczce
dajmy na to Xeramic 250ml kosztuje około 15zł i wlewasz to na raz do baku a K2 1l kosztuje około 20zł i starcza na 1200l paliwa a działanie tych dodatków jest takie same, różnicę widać w portfelu

bartoszek_m - Sro Gru 16, 2009 23:15

szoso420 napisał/a:
wyżej ci napisałem K2 DFA-39 a to opis:
Cytat:
Zapobiega wytrącaniu się cząsteczek parafiny i blokadzie filtra paliwa w temperaturze do -39C. Specjalny pakiet dodatków utrzymuje w czystości wtryskiwacze. Zapewnia bezproblemową jazdę nawet w największe mrozy.

nowsza partia może być w nowej butelce widocznej na fotce ale nadal jest to ten sam produkt co w tej przezroczystej którą pokazałem w poście wyżej
No na tamtej butelce było napisane, że zapobiega wydzielaniu się parafiny, nie jest nic wspomniane o czyszczeniu wtrysków, zresztą na tej drugiej fotce też nie widzę żeby było coś na ten temat wspomniane, może jest na dole tymi małymi nieczytelnymi literkami.

Ale jak mówisz, ze jest tak napisane to wierzę na słowo. Zresztą sam niedługo się zapewne w to zaopatrzę.

Pozdrawiam i dzięki wielkie za pomoc. Mam nadzieję, że mój jak i wasze Roverki nie powiedzą NIE tej i każdej innej zimy.

czapaja - Pon Gru 21, 2009 20:22

Wszystkie te ulepszacze to nic nie warty syf. Tak samo jak super diesle na stacjach. Ja jak zalałem Diesel Gold to mi zamarzł :] Prawda jest taka, że wystarczy dolać ze 3 liry zwykłej Pb na cały bak ON i nic nie zamarznie ;)
Jugol - Pon Gru 21, 2009 20:41

bartoszek_m napisał/a:
i dzięki wielkie za pomoc


zamiast dzięki, kliknij pomógł :taa: