Zobacz temat - [R 45iTD '00] spryskiwacz przedniej szyby
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R 45iTD '00] spryskiwacz przedniej szyby

magneto - Sro Gru 16, 2009 17:52
Temat postu: [R 45iTD '00] spryskiwacz przedniej szyby
Mam problem ze spryskiwaczem.Szukałem na forum ale nie znalazlem odpowiedzi więc pytam znawców co zrobić. Po pociągnięciu włącznika wycieraczek nie leci płyn a wycieraczki się uruchamiają.Nie słychać silniczka w zbiorniczku. Płyn jest, bezpiecznik jest OK. Co jeszcze sprawdzić?Proszę o pomoc bo przy tej pogodzie brak spryskiwacza jest irytujący. Czekam na wasze propozycje.
faecd - Sro Gru 16, 2009 17:53

wymienic silniczek...uzywka do japonczyka to koszt jakies 30zl max
magneto - Sro Gru 16, 2009 17:55

Od jakiego japończyka podejdzie? mam na stanie z mazdy 323 którą sprzedalem na części. Taki będzie dobry?
faecd - Sro Gru 16, 2009 18:06

raczej nie powinno byc problemu. Ja kiedys jak mialem problem z silniczkiem mechanik powiedzial, ze w zasadzie sa 2 typy silniczkow do japonczykow i innych. Wiadomo rover 400,45 to bratnia konstrukcja hondy civic 5d. Jedynie roznica moze byc w kostce polaczeniowej do tegoz silniczka. Wtedy wiadomo ciach i lutujesz kabelki, i tasma izolka...

skoro masz silniczek na stanie to tym bardziej pokombinuj

magneto - Sro Gru 16, 2009 18:12

Dzięki za szybką odpowiedź. Jutro się za to zabiorę.
Muszę zdejmować zderzak czy dostane się tam w inny sposób?

faecd - Sro Gru 16, 2009 19:37

hmmmm jak Ci wygodniej :) w zasadzie to chyba daloby rade odkrecic tylko plastikowa oslone pod zderzakiem i powinienes miec "jakis" dostep do zbiorniczka i do silniczka, natomiast czy ten dostep bedzie wystarczajacy to nie wiem.

Moze Ci sie uda, a jak bedzie ciezko szlo no to jeszcze 7 srub odkrecasz i zderzak zdjety ;D

leszczu - Sro Gru 16, 2009 19:43

można się dostać po przez zdjęcie nadkola ale tam będzie bardzo mało miejsca żeby wo gule coś zrobić więc proponuje zdjąć cały przedni zderzak :grin:
magneto - Sro Gru 16, 2009 22:10

To pierwsza poważna awaria jaka mnie spotkała od czasu zakupu tego auta
Po przeczytaniu tego
faecd napisał/a:
Moze Ci sie uda, a jak bedzie ciezko szlo no to jeszcze 7 srub odkrecasz i zderzak zdjety


leszczu19901 napisał/a:
proponuje zdjąć cały przedni zderzak


już mi się odechciało grzebać :razz: tm bardziej żę pogoda nieciekawa a ja nie mam warunków.zajmie sie tym elektryk ja mu tylko powiem jak się tam dostać :lol: