Zobacz temat - [R45 2.0 IDT] gasnie w trakcie jazdy
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R45 2.0 IDT] gasnie w trakcie jazdy

gustawson - Czw Gru 17, 2009 10:28
Temat postu: [R45 2.0 IDT] gasnie w trakcie jazdy
Witam ,jadac dzis do pracy samochod po przejechaniu okolo 5 km nagle mi zgasl .. odpalilem bez problemu 2 raz przejechalem 50m i znowu zgasl .. probujac odpalic ponownie juz nie dalem rady .. pierwsza diagnoza bylo to ze za malo paliwa bo w baku bylo okolo 7litrow ..pod holowalem auto na stacje i dolalem 8 litrow verwy.. auto odpalilo troche pochodizlo na wolnych obrotach i ruszylem .. po przejechaniu okolo 1,5 km znowu zgaslo .. odpalalem i proowalem jechac dalej .. z metra na metr czestotliwosc gasniecia byla coraz wieksza .. w koncu podjechalem ponownie na sytacje i zalalem 20 litrow zeby wymieszac to co bylo w baku .. ale niestety nie pomoglo .. auto odpala i gasnie ..

co to moze byc ?

dodam jeszcze ze mialem problemy przy odpalaniu przy nowych swiecach i nowym aku .. odpalajac musialem mocno wciskac pedal gazu inaczej nie dawalo rady ..

yagher - Czw Gru 17, 2009 16:26

nie jestem w sumie fachowcem ale moze filtr paliwa zanieczyszczony?
magneto - Czw Gru 17, 2009 17:23

gustawson napisał/a:
z metra na metr czestotliwosc gasniecia byla coraz wieksza ..

Czy przy próbach odpalenia ,ewentualnie jazdy kopcił?
Takie objawy miałem w mazdzie,przyczyną był nieszczelny przewód paliwa.Ciągnął lewe powietrze i się dlawił
Sprawdz czy nie masz syfu w baku bo to też może stwarzać problemy

yagher napisał/a:
moze filtr paliwa zanieczyszczony?

od tego bym zaczął. generalnie warto przed zimą zainwestować parę zl w nowy filtr żeby nie mieć później problemów.

gustawson - Sro Gru 23, 2009 07:47

wyglada na to ze to bylo zamarznieta ropa w baku .. dolalem 28 litrow lepszej ropy i 3,5 litra benzyny .. mam nadzieje ze teraZ bedzie smigal ... wymienie tez filtr paliwa zeby sytuacja sie nie powtorzyla .. dzieki za pomoc pozdrawiam