Zobacz temat - [Freelander] Problem z silnikiem
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Land Rover (Freelander, Range Rover itp.) - [Freelander] Problem z silnikiem

tadek32 - Nie Gru 20, 2009 16:44
Temat postu: [Freelander] Problem z silnikiem
Witam mam problem podczas jazdy samochód zaczyna przerywać silnik gaśnie traci moc i zaświeca się kontrolka (Check engine) za chwile jedzie dobrze. Innym razem gaśnie całkiem po jakimś czasie odpala. Dzieje się tak nawet na ciepłym silniku.
Zaczęło się tak dziać podczas mrozów. Mam wymieniony rozrząd, filtr paliwa, świece.
proszę o porady

win32 - Nie Gru 20, 2009 16:53

Ropa kolego , kiepska ropa z której się wytrąca parafina i blokuje filtr paliwa. Dwa dni temu miałem dokładnie to samo... przerywał tracił moc, na wolnych obrotach nie wchodził powyżej 3000 RPM...

Za późno dolałem uzdatniacza do ropy, która była najpewniej letnia :???: , po dolaniu troszkę przeszło, ale następnego dnia odpalił przejechał kawałek i zgasł, też zaświecił się check engine, kręci ale nie dostaje paliwa...

Musi się podnieść temperatura, wtedy parafina się rozpuści, można będzie oczyścić/wymienić filtr i powinno być dobrze. No i oczywiście trzeba zatankować dobre paliwo.

dla pewności masz na lewym nadkolu taką gumową gruszkę - hand primer - ona powinna być twarda - tak że nie da się jej ścisnąć. Jeżeli możesz ją ścisnąć to winowajcą jest paliwo.

Możesz próbować ogrzać filtr paliwa suszarką/gorącą wodą. Odkręcić zaworek na dole do spuszczania wody... powinno pomóc doraźnie jeżeli nie zablokowało ci przewodów paliwowych. Po czyszczeniu/wymianie musisz nalać trochę paliwa do filtra, i pompować ' gruszką' aż zrobi się twarda :)

W TYM TEMACIE masz dokładnie opisane moje obiawy.

Małe OT:
Co w tym roku na tych stacjach sprzedają :shock: . Na wszystkich forach jest pełnio usterek przez parafinę w dieslu. W zeszłym roku nie było takich wielkich problemów :roll:

Remigiusz - Nie Gru 20, 2009 17:24

Cytat:
Co w tym roku na tych stacjach sprzedają :shock: . Na wszystkich forach jest pełnio usterek przez parafinę w dieslu. W zeszłym roku nie było takich wielkich problemów :roll:


Wydaje mi sie ze za długo chomikowali letnia ropę bo zima nagle przyszła i nie zdarzyli jej jeszcze sprzedać :neutral: Bo w sumie te mrozy z dnia na dzień przyszli :/

Ukraińska ropa jak na razie mi nie wydziela parafiny :razz:

tadek32 - Pon Gru 21, 2009 09:10

dzięki za podpowiedzi zrobię co poradziliście .
mam pytanie bo ktoś mi poradziłby wlać trochę paliwa 98 do baku czy to nie zaszkodzi?
czy pomoże?

win32 - Pon Gru 21, 2009 09:59

Ja osobiście nie próbowałem (jeszcze) , ale ok podobno 5% można dolać + uszlachetniacz . Sporo osób tak poleca, w tym np mój mechanik.

Niegdyś nawet w instrukcjach było że można, a nawet zaleca się taką mieszaninię VW, Renault , Mercedes takie porady miało.

tadek32 - Sro Gru 23, 2009 16:35

dzięki za podpowiedzi
wlałem benzyny zatankowałem ropy i wszystko wróciło do normy co to za paliwo sprzedają na stacjach

Legion1349 - Nie Gru 27, 2009 18:39

hehe proszę niby orlen takie świetne paliwo ma , shell i BP to samo a co krok się słyszy jak komuś diesel gaśnie po tych ich super paliwach, a ja z paliwem ze zwykłej neste + wzbogacacz co jakiś czas, problemu żadnego nie miałem :)
szoso - Nie Gru 27, 2009 19:23

win32 napisał/a:
ale ok podobno 5% można dolać + uszlachetniacz

jeśli dolejemy benzyny do ropy to wszelkie uszlachetniacze są wtedy zbędne, albo jedno albo drugie bo to bez sensu
ja osobiście odstawiam dodatki które stosowałem (K2, Xeramic) i podczas mrozów będę stosował wyłącznie benzynę, będzie lepszy efekt bo do tej pory na tych dodatkach to już wolę nie mówić...

staf - Nie Gru 27, 2009 19:28

To nie producent paliw jest winny. Utarło sie że Orlen. Shell, BP potentaci ...a robia g......o. Nie prawda. Paliwo w drodze na stacje (lub na niej) traci swoja wartośc.