Zobacz temat - [R75] Problem z czujnikiem parkowania i światłami cofania
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Problem z czujnikiem parkowania i światłami cofania

miki792 - Sro Gru 23, 2009 08:32
Temat postu: [R75] Problem z czujnikiem parkowania i światłami cofania
Hej!
Mam problem z brakiem świateł cofania i czujnika parkowania. Jak można to rozwiązać i czy mróz ma na to wpływ (problem zaczął się gdy przyszły mrozy)?

staf - Sro Gru 23, 2009 08:51

miki792,
http://forum.roverki.eu/v...126a082f49406b6
Było nie tak dawno o tym. Spróbuj użyć funkcji szukaj :smile:

SeniorA - Sro Gru 23, 2009 11:43

Moduł parktronika PDC magistralą k-bus, komunikuje się z modułem świateł LSM. Również sygnał z czujnika skrzyni idzie do modułu świateł.
Dziadek - Sro Gru 23, 2009 12:04

Sprawdziłbym najpierw czujnik w skrzyni.Po skręceniu maksymalnie kół w prawo widać go i dostęp do niego jest wystarczający po zmostkowaniu wsuwki będzie wiadomo czy można go wykluczyć.U mnie po zakupie światła cofania były sporadycznie;okazało się że czujnik lekko się wykręcił.
merf3 - Sro Gru 23, 2009 12:17

ja juz wszystkie posty przeczytalem i wiem juz nawet jak wyglada ten czujnik z fotek ale jak skrece kola w prawo to bez kitu nic nie widze :/ a tez mi przestaly palic wsteczne
SeniorA - Sro Gru 23, 2009 12:43

merf3 napisał/a:
nic nie widze :/ a tez mi przestaly palic wsteczne
może przewód od czujnika się odpiął albo urwał.
Dziadek - Sro Gru 23, 2009 14:45

Postaraj się jeszcze raz i nie denerwuj się.Możliwe że masz inny silnik,bo w dieslu i manualu widać kabelki dochodzące do czujnika,nawet do wymiany nie trzeba mieć kanału.Z tego co słyszałem same te czujniki są awaryjne i pasują od opla.
miki792 - Sro Gru 23, 2009 15:12

dzięki po skręceniu kół i przeczyszczeniu WD-40 pomogło czujnik i światła działają ...... jeszcze raz dzięki :grin:
sobierw - Czw Paź 15, 2015 16:12

Witam
widzę że temat stary ale muszę go odświeżyć :|
Mam problem z czujnikami cofania. Mam automatyczną skrzynię i jak wrzucę wsteczny to światła białe wstecznego są ale słychać jednostajny pisk tak jak bym miał odłączone czujnik. Wymieniłem całą wiązkę, wymieniłem czujnik, wymieniłem moduł parktronika i cały czas piszczy.

gdy na wyłączonym silniku wrzucę R i odepnę moduł jest cisza, pisk pojawia się od razu po podłączeniu modułu - nie ważne czy moduł ma podpiętą wiązkę z czujnikami czy nie pisk jest taki sam.

Czy macie pomysł?
Może trzeba podłączyć się kompem i zaprogramować coś.
Proszę o wskazówki.

AdaskoC - Czw Paź 15, 2015 16:31

Podłącz auto pod komputer diagnostyczny i odczytaj błędy.
MaReK - Czw Paź 15, 2015 16:54

Za dużego wyboru nie ma ;) Masz 4 czujniki i któryś z nich daje dupy.
Ew. programowanie sterownika, może być zwalone. Ale wątpię.

Jutro będę u Tomiego w serwisie od 9:00, to możesz podjechać, to Ci powiem.
Może masz przetarte wiązki pod zderzakiem, może coś się wypięło?

adam_26 - Czw Paź 15, 2015 17:41

Możesz mieć tak że któryś czujnik ma bąbla taki odprysk z farby i czujnik myśli wtedy że widzi przeszkodę praktycznie przed nosem. Właściciel R który to miał zdrapał bombla z farby i pomogło :D może też tak masz. Jak się odpina czujniki to może tak centralka reaguje, że bez nich piszczy, ale nie jestem tego pewien.
sobierw - Czw Paź 15, 2015 22:58

MaReK dzięki ale u Tomka będę dopiero 22.10. lub 23.10. więc jeżeli będziesz mógł umówić się ze mną na ten dzień było by super.

Co do wiązki - wiązka jest prawie nowa - sprawdzona - kupiona u najdroższego sprzedawcy na allegro.
Czujnik również nie są zarysowane i malowane - wymieniłem od razu 4.
Lakier nie odprysł i wszystkie wtyczki wpięte / sprawdzone.

Moduł też kupiłem bo myślałem że mój jest padnięty.

Chyba wszyscy macie rację że trzeba podłączyć pod komputer bez tego nic nie zrobię.

MaReK będę na Białołęce więc najwyżej umówimy się tam :) jeśli to nie problem.

Pozdrawiam wszystkich i dziękuję.

sTERYD - Czw Paź 15, 2015 23:20

włącz wsteczny i posłuchaj czujników. One cichutko terkoczą. Ten który nie będzie terkotał nie działa. Żeby sprawdzić, czy to on, czy wiązka przełącz go do drugiego gniazda. Jeśli w drugim gnieździe zadziała, to wiązka, jeśli nie, to czujnik do wymiany.
Jeśli nie działają wszystkie, to szukaj przy module, ale skoro się odzywa, to raczej problem jest za nim.

sobierw - Pią Paź 16, 2015 10:05

Nie słyszę by któryś z czujników tyrkotał :(

system piszczy od razu po podłączeniu modułu nie ważne czy do modułu są podpięte czujnik czy nie.

Więc coś musi być z modułem.

sknerko - Pią Paź 16, 2015 11:16

spraw czy masz dobry moduł do twojego auta xROnx to przerabiał i wiem ze nie każdy moduł pasuje do instalacji w aucie a rozumiem ze dokładałeś do swojego zestaw.
sobierw - Pią Paź 16, 2015 17:10

nie - nie dokładałem czujników - są one fabrycznie w konfiguracji auta.

Objaw jest na tym module który tu był fabrycznie zainstalowany i na tym co dokupiłem (identyczny - ten sam partnamber części)

pierwotnie system tylko czasami nie działał, później się zrobiło tak że piszczał non stop po wrzuceniu R.

Wymieniłem 1 czujnik, później kolejny, aż wymieniłem 4, ponieważ awaria nie ustąpiła wymieniłem całą wiązkę - a skoro to nie pomogło szukałem szukałem i kupiłem identyczny moduł.

jak się domyślacie awaria nie ustąpiła :(

longer86 - Pią Paź 16, 2015 17:40

A ze tak spytam bo nie mialem do czynienia, czy wiązka ktora wymieniłeś pomiędzy czujnikami a modułem to wszystkie elementy tego systemu czy są gdzies jeszcze jakieś kable ?
sobierw - Sob Paź 17, 2015 07:58

no nie wszystko wymienilem.
tez juz o tym myslamem.
zestaw sklada sie z modulu w bagazniku (wymienione), czujnikow (wymienione), wiazki spinajacej czujniki w jeden kabel (wymienione) i kabla ktory wchodzi z pod auta przez podloge do modulu i to jest to g.... ktorego nie ruszalem bo to duza robota i nie znalazlem do kupienia na aledrogo

cos mi sie wydaje ze to moze byc to ale mam cicha nadzeje ze 22.10. w Wawie ktos mi pomorze.

longer86 - Sob Paź 17, 2015 09:12

Marecki w Wawie powinien mieć już Toaf'a, a tam zdaje się marcin.misek w najnowszej wersji dodał diagnostykę PDC
sobierw - Sob Paź 17, 2015 13:07

dzieki Longer. bede meczyl Mareckiego.
longer86 - Sob Paź 17, 2015 18:51

Chyba ze bywasz w poznaniu ;)
MaReK - Nie Paź 25, 2015 17:46

Toaf ma wiele ciekawych funkcji ;) Akurat diagnostyka PDC była od lat w INPA :)
Podjedź albo na biało, albo na mokotów - tam gdzie akurat będę. Ogarniemy to elektronicznie. Moduły mogą być różne i pozostaje ich konfiguracja. Nie wiem czy TOAF już to ma, ale dopóki nie będzie miał, ma go coś innego ;)

prebenny - Sro Lis 11, 2015 22:56

MaReK Inpa bez problemu łączy się z PDC?

U mnie ostatnio zaczęły świrować czujniki (raz na 100 razy działają OK a tak to ostrzegają o duchach :P ). Inpą próbowałem się podbić do PDC i niestety wywaliło błąd połączenia (bodajże datatransmission to interface disturbed). Jak naprawię sobie uwalony trónik przelewowy wtryskiwacza (wymiana filtra odmy :/ ) to spróbuję jeszcze raz - kabel z viakena kupiłem trafiłem jakiś trefny chyba, bo z gniazda wypada i może przez to (acz próbowałem 3 razy - restartując Inpę i wkładając kabel od nowa więc wątpliwa sprawa).

sash997 - Sro Lis 11, 2015 23:24

a może poprostu k-bus nie dociera do sterownika i sie tak dzieje że niemożesz sie połączyć z tym i świruje?
MaReK - Sro Lis 18, 2015 20:17

Rozegnij delikatnie piny we wtyczce, albo dognij piny w złączu OBD.
Być może dlatego nie działało Ci połączenie ze sterownikami.

longer86 - Sro Lis 18, 2015 23:00

widziałem ten kiabel benego niby viaken a jakieś dziadostwo, na tej trapezowej obudowie pinów brak plastikowego noska więc wtyczka wylatuje luźno z gniazda....
prebenny - Sro Lis 18, 2015 23:03

Druga opcja jest taka, że u mnie chyba czujniki są dokładane (moduł normalnie Rovera w bagażniku ale chyba nie fabrycznie montowany). Może ktoś coś przy dokładce zrąbał/nie podłączył do końca ale to już w rave bym musiał spojrzeć.