Zobacz temat - [R75] Układ paliwa R75
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Układ paliwa R75

junior_uk - Czw Gru 24, 2009 01:46
Temat postu: [R75] Układ paliwa R75
Mam straszny problem z moim R75 ostatnio przy tych mrozach jechalem sobie i zgasl mi moj roverek ale po chwili modlitw na nim odpali i jezdzil okolo 35min ale poczym zgasl i do dzis nie odpalil. rozebralem i sprawdzalem pompe paliwa i daje dobrze ale smiesznie bulczy cos w baku chociaż jest pelny i pluje z pompki jak ja podlaczylem bezposrednio do banki z paliwem to odpalil ale jak podlaczylem przewód z baku to nie pójdzie bulczy cos i pluje pompka. Moze ktos mial takie doswiadczenie i bedzie mogl mi pomoc. Pozdrawiam :???: :???: [/i]
SeniorA - Czw Gru 24, 2009 08:47

ECM ogranicza obroty silnika jak czujnik ciśnienia na filtrze wykryje ciśnienie mniejsze niż 2.5 bara , które jest potrzebne do właściwej pracy pompy wysokiego ciśnienia.ECM zatrzymuje silnik przy ciśnieniu 1.7 bara. Pompa w zbiorniku powinna dać w ciągu 20 sekund pracy, ciśnienie w linii minimum 2.5 bara , podczas pracy 3.5 .
_________________

PHJOWI - Czw Gru 24, 2009 08:47

jeśli pluje to znaczy że nie pracuje prawidłowo , a co za tym idzie objaw padniętej pompki paliwowej.
Rowan - Czw Gru 24, 2009 11:50

junior_uk, nie wiem czy wiesz, ale w CDT są dwie pompy paliwowe niskiego ciśnienia, jedna przy akumulatorze, a druga w baku. Sprawdź obie, jak mi bulgotało, to padła pompa w baku.
junior_uk - Czw Gru 24, 2009 13:13

wiem ze sa dwie pompy tak kolo akumulatora wymienialem niespelna rok tem i jest OK tylko cos sie dziej w baku bo jak wlacze rozruch to bulgocze caly czas chociaz jest pelen bak paliwa wyciaglem pompke z baku i jak przekrece rozruch nic sie nie odzywa
domel-x - Czw Gru 24, 2009 13:38

Rowan napisał/a:
junior_uk, nie wiem czy wiesz, ale w CDT są dwie pompy paliwowe niskiego ciśnienia, jedna przy akumulatorze, a druga w baku. Sprawdź obie, jak mi bulgotało, to padła pompa w baku.
a w cdti niewszystkich,niewiem czemu jedna w baku
junior_uk - Sob Sty 02, 2010 20:42

Juz R75 jest od ratowane pala pompka w baku kupilem nowy wklad za 170 zl i cud malina jak dziala :) :mrgreen: .Pozdrawiam wszystkich Szczesliwego Nowego Roku