Zobacz temat - [R118] Nietypowy problem
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 100 - [R118] Nietypowy problem

7Tomi - Sro Sty 06, 2010 18:58
Temat postu: [R118] Nietypowy problem
Witam,

Jak zwykle kolekcjonuje dziwne usterki a ta jest co najmniej jedna z najdziwniejszych.

A wiec:
Sytuacja ma miejsce tylko i wyłącznie przy mocno ujemnych temperaturach. Przez pewien czas byłem pewny, iż coś przymarza w układzie paliwowym (problem pojawiał się po ok 5-7km od rozpoczęcia jazdy) ale wczoraj zauważyłem, iż ten problem również zbiega się z osiągnięciem przez silnik właściwej temperatury pracy. Mianowicie samochód przy gwałtownym dodaniu gazu zaczyna tracić moc.Ujęcie gazu powoduje ze samochód jedzie dalej i delikatnie dawkując gaz (stopniowo) można go wkręcić spokojnie na nawet 6tys ale czuć ewidentnie, iż silnik ma może z 70% mocy i słychać że nie pracuje równo.
Po pozostawieniu go na mrozie na ok 2-3 godz ponownie jest ok i zabawa sie zaczyna po pierwszych 6-7km. Problem ten nie istnieje w ogóle przy temperaturze zerowej i dodatniej...:/ Jeszcze taka ciekawostka, iż w momencie jazdy na biegu jałowym potrafi po prostu zdusić silnik.

Szukając usterki wymieniłem:
- czujnik temp cieczy (brązowy)
- czujnik powietrza w kolektorze dolotowym (zielony)
- wtryskiwacze
- filtr paliwa
- kopułke + palec
- silnik krokowy
- przepustnice wraz z czujnikiem
- sonde lambda (nowa)

Niestety efekt jest taki jak był... :/ i w sumie już chyba kończą mi się pomysły...

Mam wrażenie, że silnik ma za bogatą dawkę paliwa ponieważ spaliny mają dosyć ostry zapach ale wszystko co ma z tym związek zostało wymienione. Jeśli coś pominąłem to pliz poprawcie mnie ;)

Z góry dzięki za pomoc.

flapjck1 - Sro Sty 06, 2010 19:47

cisnienie paliwa masz ok? moze regulator szwankuje na listwie?
7Tomi - Sro Sty 06, 2010 20:04

flapjck1 napisał/a:
cisnienie paliwa masz ok? moze regulator szwankuje na listwie?


Ciśnienie ok, listwa była cala wymieniana z wtryskiwaczami.

AndrewS - Pią Sty 08, 2010 00:46

a map w kompie ?? masz pulapke na przewodzie laczacym kompa z kolektorem ??
PWK tez se dla pewnosci podmien :smile:

flapjck1 - Pią Sty 08, 2010 09:02

o wlasnie! w mini SPI mialem kiedy taki klopot jak przewody do mapsensora ( tego w kompie ) byly nieszczelne
sTERYD - Pią Sty 08, 2010 10:35

a może przewód od regulatora ciśnienia na listwie jest dziurawy, albo nieszczelny przynajmniej... tak czy inaczej chyba warto by było sprawdzić całe podciśnienie. :hm:
Senn - Pią Sty 08, 2010 22:35

Szkoda ze nie napisales wczesniej. Przejezdzalem przez Pilzno w przerwie swiatecznej, a komp do diagnostyki lezal w bagazniku :)
7Tomi - Sob Sty 09, 2010 16:09

Senn napisał/a:
Szkoda ze nie napisales wczesniej. Przejezdzalem przez Pilzno w przerwie swiatecznej, a komp do diagnostyki lezal w bagazniku :)


To jak przejeżdzałeś to mogleś tak czy tak wstąpić :) Rover Garage stoi otworem dla każdego Rovera ;D

A dziś grzebałem i.... kiedy odpiąłem przewód ciśnieniowy z kompa wylała sie woda:/ Wydaje mi sie ze go wysuszyłem. Zobaczymy co będzie jak przyjdą mrozy bo np przy wczorajszym -2 nic się nie działo.

[ Dodano: Sob Sty 09, 2010 16:09 ]
AndrewS napisał/a:
a map w kompie ?? masz pulapke na przewodzie laczacym kompa z kolektorem ??
PWK tez se dla pewnosci podmien :smile:


Mam pulapke hehe;) Na razie muszę poczekać na mrozy i diagnozować jak zacznie głupieć.

kaaaziuu - Sob Sty 09, 2010 18:11

Witam :P Ja mialem podobny problem...moze nie miec nic wspolnego ale zmienilem swiece i jest ok :)