Zobacz temat - [R200 1.6 97r] Jak wymienic kabel wysokiego napięcia cewki
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R200 1.6 97r] Jak wymienic kabel wysokiego napięcia cewki

dziki - Sob Sty 09, 2010 22:52
Temat postu: [R200 1.6 97r] Jak wymienic kabel wysokiego napięcia cewki
Witam
Mam pytanko jak wymienić kabel wysokiego napięcia od cewki?Sprawa wygląda tak że mój Roverek po południu zaczął odmawiać przy odpalaniu.Autko kręciło i tak nawet jakby chciało załapać ale niestety nic z tego :cry: Otwarłem maskę wziąłem znajomego do pomocy i okazało się że kabel wysokiego napiecia od cewki w kilku miejscach się świeci.Czyli na sam początek napewno wymiana tego kabla.Tylko tak patrzeliśmy że tamto dojście nie jest za ciekawe ciężko jest tam jakikolwiek ruch zrobić.Jest może coś co trzeba wykręcić żeby był łatwiejszy dostęp :?: I jeszcze jak jest ten kabel tam zamontowany bo od strony cewki strasznie ciężko go się ściągało(znaczy nie udało się) :oops:

sTERYD - Nie Sty 10, 2010 00:27

dziki napisał/a:
od strony cewki strasznie ciężko go się ściągało(znaczy nie udało się)
jest jeszcze mocowanie kabla przy poduszce skrzyni i pewnie przez to szarpanie nie odpięło kabla, bo tak, to bez najmniejszych problemów wyciągniesz.

Jak nie możesz się dostać do cewki od góry, to z kanału jest bezproblemowy dostęp (nie, żeby z góry był problemowy, ale z kanału wszystko przynajmniej ładnie widać)
a z góry, to stań z prawej strony aura, mniej więcej na środku szerokości silnika włóż rękę pod kolektor ssący i wymacaj cewkę (jakieś 20-30 cm poniżej kolektora) jak znajdziesz cewkę, to znajdziesz też przewód zasilający kopułkę i go po prostu wyciągnij. Na pewno nie trzyma się mocno

faecd - Nie Sty 10, 2010 02:26

tak jak sTERYD, prawi.

Ja od gory siegnalem ten przewod, co prawda cala reke musialem wcisnac, do tego wszystko po omacku ale dalo sie wyczuc moment "wpiecia" przewodu w cewke

Samego kabla cewka-kopulka raczej nie dostaniesz wiec proponuje zakupic komplet przwodow WN, nie jakies tanie tylko porzadne NGK (120zl) i masz swiety spokoj

PS tansze za powiedzmy 80-90 po miesiacu beda gorzej swiecily niz oryginaly, ktore teraz masz :)

good luck i pozdrawiam

Kozik - Pon Sty 11, 2010 14:36

ja proponuje ściągnąć filtr powietrza i dostęp jest w miarę dobry jesli masz długie ręce i nie ważysz ponad 160kg ;) (nie masz zbyt grubej ręki :P )