Zobacz temat - [R75] Problem z elektryką
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Problem z elektryką

wiesiek63 - Pią Sty 15, 2010 21:11
Temat postu: [R75] Problem z elektryką
Witam wymieniałem dzisiaj wentylator chłodnicy (miałem założony od espero ale urwało mi się śmigło od wiatraka )po wymianie wsiadam do wozu a tu dyskoteka ,po przekręceniu kluczyka coś strzela z przodu ,zaświecają się światła i stacyjka tylko robi tyk ,tyk a rozrusznik nie kręci .Jak włączam światła to coś dwa razy strzeli z przodu.Zostawiłem auto pod garażem i piechotką poszedłem do domu i teraz mam myślenice co dalej z tą dyskoteką.
sknerko - Pią Sty 15, 2010 21:17

rozładowany akumulator siedempiątki tak informują że trza go naładować
apples - Pią Sty 15, 2010 21:20

1. Zwarcie.
2. http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=50421
3. Przy ściąganiu uderzyłeś w czujnik od SRS, lub zrobiłeś zwarcie i zadziałał czujnik bezwładnościowy.

Obstawiam nr3 :wink:

sknerko - Pią Sty 15, 2010 21:28

apples napisał/a:
3. Przy ściąganiu uderzyłeś w czujnik od SRS, lub zrobiłeś zwarcie i zadziałał czujnik bezwładnościowy.

Obstawiam nr3

Nic z tego, przy bezwładnościowym światła i kontrolki nie migają tylko nie chce kręcić rozrusznik reszta jest normalnie

apples - Pią Sty 15, 2010 21:32

sknerko niestety tak :wink:
Opis na zdjęciu powyżej, ale mogę się mylić.
Jak nie nr 3 to wiesiek63 ma jeszcze 2 opcje do sprawdzenia. :wink:

wiesiek63 - Pią Sty 15, 2010 21:41

Dzięki na razie jutro z rana będę próbował.
Rowan - Pią Sty 15, 2010 21:45

Ja bym sprawdził na początek akumulator.
sknerko - Pią Sty 15, 2010 22:00

sknerko napisał/a:
Nic z tego, przy bezwładnościowym światła i kontrolki nie migają tylko nie chce kręcić rozrusznik reszta jest normalnie

apples napisał/a:
sknerko niestety tak

apples, migają kierunkowskazy i pali się światło w środku jest odcięta pompa paliwa i rozrusznik a wiesiek63 napisał że mu światłami miga i wariuje a to są objawy padniętego akumulatora a nie bezwładnościowego. Rowan, dobrze gada :wink:
Swoją drogą puknąć w czujnik srs jest dość trudno i po takim uderzeniu jaśków by nie miał.

apples - Pią Sty 15, 2010 22:03

OK.
Również napisałem. Patrz punk 2 :wink:

wiesiek63 - Sob Sty 16, 2010 13:35

Dziękuje wszystkim za szybką pomoc ,człowiek uczy się całe życie a i tak umrze głupi .
Rano podjechałem golfem i zapaliłem na kable od dotyku, jeszcze raz dzięki.

hvil - Sob Sty 16, 2010 14:01

ja tak mialem przy zarznietym w trupa aku. naprawa 70F <nowy aku>