Zobacz temat - [R200 All] Naprawa hamulca ręcznego
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Wszystkie (Wszystkie modele marki Rover i MG) - [R200 All] Naprawa hamulca ręcznego

Lelobass - Pon Sty 18, 2010 11:08
Temat postu: [R200 All] Naprawa hamulca ręcznego
Jako że jakiś czas temu miałem problems z ręcznym hamulcem szukałem porad na tym forum i niestety nic nie znalazłem, jedynie porady były na temat "sprawdź czy linka się rusza itp" zamieszczam tu link do poradnika jak krok po kroku rozebrać, złożyć i zregenerować bardzo małym kosztem tylny zacisk hamulcowy, czego skutkiem jest ręczny skuteczny tak że można bokiem pojeździć :) . Poradnik jest w formacie .doc ze zdięciami.

http://nowakkowal1979.wrzuta.pl/plik/4OIkZF0eT24/

Poradnik nie jest moją własnością, wyszperałem go w sieci. Może komuś pomoże tak jak mi.

Remigiusz - Pon Sty 18, 2010 12:55

A nie wystarczyło wymienić linki na nowe u mnie to cuda zrobiło :mrgreen:
Lelobass - Pon Sty 18, 2010 12:59

Możesz jaśniej napisać o co kaman ?? ?
Brt - Pon Sty 18, 2010 13:02

Remi55, no właśnie zazwyczaj nie ;) zapieka się zacisk a nie linki ... znam z autopsji problem.
Lelobass - Pon Sty 18, 2010 13:05

Jak się wyrobi za bardzo rowek w któery wchodzi bolczyk od ręcznego to nawet złote linki nie pomogą
Remigiusz - Pon Sty 18, 2010 13:50

Brt, Lelobass,
aha, nie tak sie pytam bo miałem problem ze mi słabo ręczny działał i w zimie całkiem przymarzł :razz: Ale odkąd mam nowe linki działa wszystko jak trzeba :wink: chodź rzadko auto na ręcznym zostawiam chyba ze jak parkuje na wzniesieniu to tylko w tedy :wink:

Ale TUT dobry jest duży zdjec ale trochę roboty kolo tego jest :wink:

Lelobass - Pon Sty 18, 2010 14:31

No trochę zabawy jest z tym ale warto, bo ręczny jak żyleta po tej zabawie :)
bundylp - Pon Sty 18, 2010 16:24

http://nowakkowal1979.wrzuta.pl/plik/4OIkZF0eT24/


w/w link nie dziala, tu jest chyba to samo

ruszti - Wto Wrz 24, 2013 11:56

Wiem że odgrzewam kotleta, ale czy ma ktoś ten poradnik o którym mowa w postach wyżej ?:)
bundylp - Wto Wrz 24, 2013 19:52

Wydaje mi się, że jak wpiszesz w google "Naprawa hamulca ręcznego rover 200 pdf" to znajdziesz odpowiedź na pytanie :)
patryq - Wto Wrz 24, 2013 20:38

polecam stronę:

REGENERACJA

bez większej wprawy samodzielnie naprawiłem oba zaciski w 5 godzin.
koszt to ok 80zł za komplet naprawczy z nowymi tłoczkami

ruszti - Czw Wrz 26, 2013 11:14

Dzięki za tą stronkę właśnie zregenerowałem tylne zaciski :)) Tylko mam problem teraz bo pedał wpada w podłogę ...:( Próbuje odpowietrzać na różne sposoby i nic. Po regeneracji jak odpowietrzałeś układ? Jak podpiąłeś przewody do pustego zacisku to coś jeszcze trzeba zrobić czy wystarczy normalnie odpowietrzać ?:)