Zobacz temat - [R75] Maska silnika się nie otwiera
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Maska silnika się nie otwiera

beny82 - Czw Sty 21, 2010 17:49
Temat postu: [R75] Maska silnika się nie otwiera
Witam Mam problem z otwarciem sie klapy silnika. Dwa dni temu spokojnie moglem otworzyc klape. A dzisiaj juz nie moge. Mozliwe ze zamarzla i dopiero otworze jak sie cieplej zrobi czy cos sie zepsulo?
kris-tofer - Czw Sty 21, 2010 17:53

Jeśli zamarzła, to ponaciskaj ją tu gdzie są zaczepy, ale ja sądzę, że wina leży po stronie linki która mogła wypaść z gniazda. Były opisywane na forum takie przypadki i jak otworzyć, podobno da się przez otwór do zmiany żarówki wymacać linkę i pociągnąć. Mi w takim przypadku udało się odkręcić grill przedni a potem odkręcić zaczepy od maski. Dużo roboty z tym ale potem jakaaaaa satysfakcja :)
pajda - Czw Sty 21, 2010 18:02

w lewym przednim nadkolu masz klapke, odczep ja. Pozniej wsadz reke i do gory wymacaj 1 linke w oplocie (idzie od strony kabiny) dochodzi do takiej plastikowej kostki (5x2cm)a od tej kostki odchodza 2 linki do zawiasów. Musisz wyczepic ta kostke z zawiasów, wtedy linki sie rozlacza a maska sie otworzy
kris-tofer - Czw Sty 21, 2010 18:04

pajda, bardziej obrazowo rzeczowo - jego słuchajcie :)
SeniorA - Czw Sty 21, 2010 18:21

tu sknerko dał foto http://forum.roverki.eu/v...highlight=linki
beny82 - Pią Sty 22, 2010 17:31

Dzisiaj probowalem otworzyc klape z lewego nadkola.
Caglem za dwie linki ale klapa sie nie otworzyla. Czy ktos zna inny sposob?
Czy to trzeba za cos innego pociagnac?

staf - Pią Sty 22, 2010 17:46

beny82, Przeczytaj to: http://forum.roverki.eu/v...orzy%E6+mask%EA
beny82 - Wto Sty 26, 2010 12:25

Dzisiaj probowalem cos zrobic ciagnalem za dwie linki ile mialem sil i zero reakcji.
Maska dalej ani nie drgnie.
Czy macie jakies nowe propozycje?

mimo66 - Wto Sty 26, 2010 16:14

Zamarzło ? Może jakiś ciepły garaż na kilka godzin ? Ciepły nadmuch w kierunku zamków ?
:wink:

beny82 - Wto Sty 26, 2010 16:18

mimo66 napisał/a:
Zamarzło ? Może jakiś ciepły garaż na kilka godzin ? Ciepły nadmuch w kierunku zamków ?
:wink:


Autko od 3 dni jest w garazu Temperatura ok 3 stopnie.

kris-tofer - Wto Sty 26, 2010 16:45

beny82, może uda Ci się odkręcić grill, a potem zamki od maski, u mnie się udało w ten sposób.
sknerko - Sro Sty 27, 2010 23:22

Jeżeli wcześniej otwierałeś normalnie z kabiny to teraz nie ma bata, wyjmij końcówki linek przez otwór w nadkolu i ciągnij kombinerkami za linki pojedynczo a ktoś niech maskę unosi :arrow: musi puścić. linki wyhaczysz z tego plastikowego łącznika tylko trzeba się nagimnastykować z jego wyjęciem.
beny82 - Czw Sty 28, 2010 07:02

sknerko napisał/a:
Jeżeli wcześniej otwierałeś normalnie z kabiny to teraz nie ma bata, wyjmij końcówki linek przez otwór w nadkolu i ciągnij kombinerkami za linki pojedynczo a ktoś niech maskę unosi :arrow: musi puścić. linki wyhaczysz z tego plastikowego łącznika tylko trzeba się nagimnastykować z jego wyjęciem.




Zeby wyhaczyc linki to wystarczy ciagniac linki czy trza jakos wykrecic z plastikowego lacznika?

dukat11 - Czw Sty 28, 2010 08:30

beny82 napisał/a:
Zeby wyhaczyc linki to wystarczy ciagniac linki czy trza jakos wykrecic z plastikowego lacznika?


Trzeba wyjąć. Szarpanie za sam plastik nic nie da. Linki są tylki wsunięte w ten łącznik.

sknerko - Czw Sty 28, 2010 10:49

przy ciężej chodzących linkach tak jak u mnie trzeba koniecznie zdjąć łącznik z nadkola i wyhaczyć linki z niego a potem za sama linkę kombinerkami pociągnąć za pancerz jak będziesz ciągnął to nic nie da