Zobacz temat - [R75] Lampa stop na tylnej szybie
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Lampa stop na tylnej szybie

bys - Pon Lut 01, 2010 12:45
Temat postu: [R75] Lampa stop na tylnej szybie
Witam
Proszę o poradę jak przymocować odklejoną lampę stopu na tylnej szubie,czy jest możliwość samemu czy raczej do serwisu z szybami.
pozdrawiam

apples - Pon Lut 01, 2010 12:52

Klej do szyb, taśma dwustronna (cienka, czarna) lub silikon do szkła (czarny).
bys - Pon Lut 01, 2010 13:40

kiedyś miałem problem co prawda w innym aucie z lustrem wstecznym i nic nie pomagało,dopiero jakieś klejenie na ultrafiolet pomogło.Ale jeśli te twoje metody są sprawdzone to spróbuję.
pozdrawiam

se7en86 - Pon Lut 01, 2010 16:17

Ja kleiłem taśmą dwustronną ( piankową ) wąską około 1 cm. Do tego jeszcze żeby trzymała lepiej na 2 dni wyciągnąłem maksymalnie środkowy zagłówek, do tego wyjąłem tylni boczny i podłożyłem pod lampę, żeby docisnąć i żeby dobrze się trzymało. Od roku nie mam problemów.
staf - Pon Lut 01, 2010 16:22

bys, Ja na twoim miejscu podjechałbym do serwisu z szybami. Zrobisz to metodą prób i błędów. Zapłacisz za klej, taśme silikon czy coś tam jeszcze. Oni zrobią to profesjonalnie i jeszcze pewnikiem dadzą gwarancje. Takie jest moje zdanie.
jupik - Pon Lut 01, 2010 17:13

Kiedyś oderwało mi się lusterko wsteczne zajechałęm do pierwszego lepszego sklepu motoryzacyjnego i kupiłem klej w takiej małej tubce specjalnie do tego celu przeznaczonego w ciagu minuty załatwił sprawe.Lusterko trzyma się do tej pory.Groszowe sprawy a kombinowania zero
Perez - Pon Lut 01, 2010 17:40

jupik, ja kiedys cyjanopanem przykleilem lusterko i tez sie trzyma do tej pory.

staf, masz racje. Lubie takie podejscie. Nie ma co oszczedzac jak ja to nazywam "po polsku" nie majac na celu obraze polakow ;)

se7en86 - Pon Lut 01, 2010 19:41

No tak, od razu jechać do profesjonalnego zakładu, zapłacić minimum 50 zł i po co brudzić ręce? Nie lepiej samemu zrobić to za max 5 zł, mieć z tego satysfakcję i radość. I zaoszczędzone pieniądze na coś bardziej użytecznego.

Ale ja na początku też z tym pojechałem do zakładu, to powiedzieli jedno, panie, taśma dwustronna piankowa i zrobisz to sam. My odpowiednio będziemy musieli skasować, po co ? I zrobiłem sam i działa.

darek_wp - Pon Lut 01, 2010 22:36

U siebie też robiłem z mocowaniem 3 światła stopu - silikon do szkła i po problemie.
bys - Wto Lut 02, 2010 09:13

Dzięki wszystkim za porady.Ale już jest jak na razie po problemie,już tak mam że sam lubię po eksperymentować..Klej specjalny do wstecznych lusterek z taką siatką,sprzedawca zapewniał że ten problem się nie powtórzy
Pożyjemy zobaczymy.
pozdrawiam

Kamil79 - Wto Lut 02, 2010 13:34

cyjanofix soudala rozwiązał sprawę ;)