Zobacz temat - [R416] Ogrzewanie lusterek
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R416] Ogrzewanie lusterek

darku1973 - Sro Lut 03, 2010 21:49
Temat postu: [R416] Ogrzewanie lusterek
mam pytanie czym uruchamia sie podgrzewane lusterka w Rover 416 99r. bo chyba poszły wklady czy jak sie włącza tylnia szybę to przy okazji włączają sie lusterka i czy wszystkie lusterka w 400 sa takie same bo chce zakupić na Allegro nowe wkłady grzewcze i nie wiem czy mocowanie jest takie samo czy czymś się różni
Lechos - Sro Lut 03, 2010 21:55

Grzanie lusterek rozpoczyna sie po przekreceniu kluczyka w pozycje II. Na allegro, to co jest nazywane wkladem jest niczym innym jak tylko szklem z przyklejona mata. Typowy wklad to szklo z podklejona mata zamontowane w plastikowej ramce (koszt okolo 60 pln). Taniej wychodzi kupic sama mate grzewcza (6 pln) i ja podkleic do szkla ktore juz masz.
darku1973 - Sro Lut 03, 2010 22:08

dardzo dziękuje za odpowiedz
Lechos - Sro Lut 03, 2010 22:12

Sprawdz najpierw czy na przewodach ktore nachodza na konektorki maty (za szklem po odchyleniu go) jest wogole prad po przekreceniu stacyjki.
darek_wp - Czw Lut 04, 2010 10:09

Jeśli działa regulacja lusterek a nie grzeją obie maty to bardzo prawdopodobne , że to one są uszkodzone. A jeśli nie działa regulacja to do sprawdzenia F 13 w kabinie.
darku1973 - Czw Lut 04, 2010 22:09

regulacja dziala sadze że poszły maty grzewcze bo na lewym lusterku pojawiła sie rdza jest pelno kropek rdzy a czy łatwo sie wyjmuje te wkłady lusterek czy mocowane wkładu do lusterka jest okragłe czy ma jakiś inny wkład chodzi mi o plastik mocujący wkład do lusterka
szoso - Pią Lut 05, 2010 08:19

darku1973 napisał/a:
czy łatwo sie wyjmuje te wkłady lusterek

w moim temacie masz wszystko razem z rysunkiem
http://forum.roverki.eu/v...usterka&start=0
darku1973 napisał/a:
czy mocowane wkładu do lusterka jest okragłe czy ma jakiś inny wkład chodzi mi o plastik mocujący wkład do lusterka

jest prostokątne
http://forum.roverki.eu/v...lastiki&start=0

Vesper416 - Pią Lut 05, 2010 09:14

może mnie ktoś oświecić bo zawsze sie zastanawiałem jak to jest:
Mam R 200 coupe 97r podgrzewanie lusterek włącza się tylko i wyłącznie przy włączonym ogrzewaniu tylnej szyby! Sprawdzałem wiązkę czy ktoś nie kombinował na lewo no i nic wygląda na to że od czasu zjazdu z fabryki nikt nic nie grzebał!!!

Więc jak to jest????

darek_wp - Pią Lut 05, 2010 10:21

Vesper416 i wszystko jest tak jak być powinno. Standardowe podłączenie w 200, 400 to lusterka grzane po właczeniu stacyjki a w coupe grzanie lusterek jest podłączone fabrycznie razem z ogrzewaniem szyby - tak sobie producent wymyślił i zrobił :smile: .
Vesper416 - Pią Lut 05, 2010 15:10

To mnie uspokoiłeś bo już myślałem że ktoś nagrzebał w elektryce. Mam jeszcze jedno pytanko bo mam lusterko pęknięte od strony kierowcy a na alledrogo są za 20zł wkłady szkła. Czy mate musze od razu wymieniać na nową czy starą da się bez problemu przekleić?
darek_wp - Sob Lut 06, 2010 20:37

Raczej trzeba wymienić, być może komuś udało się ją przełożyć ale mnie osobiście nie. Klej trzyma na tyle mocno że nawet mocne podgrzanie nic nie dało.
kasjopea - Nie Lut 07, 2010 12:20

Mojej połówce udało się przełożyć matę. Faktycznie mocno podgrzewał, ale może akurat miał szczęście :wink:
Lechos - Pon Lut 08, 2010 17:11

Z odklejeniem nie mialem najmniejszego problemu ale nie wiadomo jak by sie trzymala po powtornym przyklejeniu.
wisnia - Nie Gru 05, 2010 17:16

Witam!
Mam pytanie do osob ktore wymienialy maty grzejace:
Czy po zdemontowaniu wkladu lusterka wyciagaliscie szklo lusterka z tej czarnej obudowy trzymajacej szklo? Jesli tak to w jaki sposob? Czy po prosu manerwoawaliscie jakos przyklejajac mate przez to wyciecie ktore jest w tej czarnej plastikowej obudowie po spodniej stronie lustra?

Squid - Nie Gru 05, 2010 18:43

Wyciągaliście wyciągaliście ;D Trzeba delikatnie podgrzać plastik suszarką i da się spokojnie wyjąć szkło.
shilus82 - Pon Gru 06, 2010 13:39

Na Twoim miejscu bym już wymienił także wkłady na asferyczne. Zdecydowanie więcej widać. U siebie wymieniłem na taki wkład z prawej strony, chwilę trwało nim się przyzwyczaiłem, ale widoczność jest o niebo lepsza. Koszt takiego wkładu z matą na allegro to 4 dychy. Oczywiście przy wyjmowaniu starego wkładu rozleciał się na kawałki, ale tym się kompletnie nie przejąłem. Jak zbogacieję, to wymienię jeszcze od kierowcy. Ale różnica w grzaniu jest kolosalna. Sama mata jest mniejsza niż w oryginale, ale grzeje duuużo lepiej. Trzeba było też konektory zmienić, ale tu akurat trwało to z zegarkiem w ręku 5 minut.