Zobacz temat - [400 1,4 1998r.] LUCAS 3TXB - dokupiony na allegro,zadziala?
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [400 1,4 1998r.] LUCAS 3TXB - dokupiony na allegro,zadziala?

duszek-82 - Czw Lut 18, 2010 11:07
Temat postu: [400 1,4 1998r.] LUCAS 3TXB - dokupiony na allegro,zadziala?
kupiłem pilot na allegro
http://www.allegro.pl/ite...r_oryginal.html
ja mam LUCAS 3TXB KEY działa bezawaryjnie, ale mam zapasowy klucz bez pilota i kupiłem taki sam pilot, czy będzie działał, czy trzeba go jakoś programować ?

Vesper416 - Czw Lut 18, 2010 11:14

Programować a po co? Przecież byle jaki pilot otworzy każdego Roverka. Sa setki tysięcy pilotów do Roerków ale każdy ma ten sam kod w sobie żeby ułatwić życie złodzieją :ok:
Artu - Czw Lut 18, 2010 11:19

A tak na poważnie - potrzebne jest programowanie testbookiem, koszt z tego co pamiętam około 100 zł. Musisz popatrzyć na stronie, który zakład mechaniczny coś takiego posiada, bo z tego co kojarzę to w Polsce takich serwisów można wyliczyć na palcach dwóch rąk
sTERYD - Czw Lut 18, 2010 11:28

ale są też zakłady zajmujące się alarmami, które mają swoje minikomputerki, które pozwalają na zaprogramowanie pilotów... niestety też nie są tani :/
darek_wp - Czw Lut 18, 2010 11:29

Serwis z testbookiem jest w krakowie, wieliczce, pdoobno ktoś w limanowej ma a w n sączu i najbliższej okolicy nie słyszałem o takowym.
Vesper416 - Czw Lut 18, 2010 11:30

Ja u zwykłego pana klucznika który prowadził sklepik z kluczami zamkami i serwisem płaciłem 70zł za zaprogramowanie.
leszczyna - Czw Lut 18, 2010 19:58

Tel. do pana z Limanowej który programuje piloty 504090061.
piter34 - Czw Lut 18, 2010 20:45

leszczyna napisał/a:
Tel. do pana z Limanowej który programuje piloty 504090061.

Koszt usługi (bez dojazdu do klienta) 350PLN (cena pilota wliczona).

Pilota można również zaprogramować (jakoś ze dwa razy taniej) w serwisie p. Pawła Midowicza w Krakowie. ;)

leszczyna - Czw Lut 18, 2010 21:17

Cena 350pln się zgadza ale po odliczeniu ceny już kupionego pilota powinno wynieść około 70 pln, niestety kodu kluczykowego nie zczyta. Programowanie trwało 5min na parkingu w Limanowej. Moim zdaniem w okolicach Sącza taniej nie zrobi.
piter34 - Czw Lut 18, 2010 21:43

leszczyna napisał/a:
niestety kodu kluczykowego nie zczyta

Wg aukcji internetowej, na której się ten Pan ogłasza, jest możliwość odczytania kodu immo. Kod kluczyków, o którym piszesz, to zupełnie inna bajka i nie można go odczytać żadnym softem. To po prostu kod "kształtu" kluczyka. Powinien być wygrawerowany na specjalnej blaszce dołączonej do kluczyków.

Cytat:
Cena 350pln się zgadza ale po odliczeniu ceny już kupionego pilota powinno wynieść około 70 pln

Ten Pan daje piloty nówki czy używki?

leszczyna - Pią Lut 19, 2010 19:54

Pilot nowy fabrycznie,zaglądałem do środka czy nie została założona tylko nowa obudowa-3TXB, działa super-większy zasięg. Pomyliłem określenie-oczywiście chodziło mi o kod immo. Kod czterocyfrowy zczytany przez tego pana nie działa pomimo wielokrotnych prób. Pierwsze dwie próby wykonał sam i powiedział że nie wie co jest grane,później wielokrotnie próbowałem samemu,dokładnie z opisem zamieszczonym w technicznym faq,nie udało się,i sam już nie wiem czy problem jest w źle zczytanym kodzie czy w moim samochodzie. W każdym razie kluczykiem immo nie jestem w stanie wyłączyć. Czytałem na forum że do zczytania kodu immo jest jednak potrzebny testbook T4,tylko gdzie mam go szukać. Wracając jednak do tematu-z nowego pilota jestem zadowolony działa niezawodnie prawie rok,choć dałem za niego aż 350 pln.Dodam jeszcze że immo działa mi prawidłowo-przynajmniej wszystkie funkcje opisane pięknie w technicznym FAQ.