Zobacz temat - [R 45 2.0 iTD] szarpanie po wymianie sprzęgła
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R 45 2.0 iTD] szarpanie po wymianie sprzęgła

wieslaw_b. - Pią Lut 19, 2010 09:56
Temat postu: [R 45 2.0 iTD] szarpanie po wymianie sprzęgła
Nadszedł czas na wymianę sprzęgła z powodu dużego poślizgu (nie szło już jechać).
Wybór padł na kpl sprzęgła NATIONAL.
Po złożeniu okazało się, że przy ruszaniu występuje szarpanie. Samochodem jeździ córka i ten stan bardzo ją irytuje.
Drgania całego samochodu pojawiają się przy puszczaniu sprzęgła i wówczas występuje szarpanie a po ruszeniu (i puszczeniu sprzęgła) zanikają, czasami po przełączaniu na dwójkę także da się odczuć szarpnięcia.
Co powodują takie objawy? Wybitnie wina sprzęgła czy niewłaściwy montaż mechanika, a może koło zamachowe (z tego co wiem to w tych silnikach nie ma koła dwumasowego).
Proszę o sugestie.

MrFrog - Nie Mar 14, 2010 12:33

Mam ten sam problem, pojawił się po wymianie sprzęgła :( Muszę delikatnie ruszać zbyt agresywnie się nie da :(
masin - Pon Mar 15, 2010 16:58

ja tez ostatnio wymienilem sprzeglo i tez tak mialem i ustalo to wszystko po okolo pol dnia jazdy.trzeba sie przyzwyczaic i umiejtnie ruszac bo z twoiego opisu to ewidentnie wina kierowcy.pewnie corka sie przyzwyczaila do strarego sprzegla jak ja i nie umie sie przsatwic na nowe.