Zobacz temat - [R200 all] Uniwersalne spryskiwacze reflektorów
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R200 all] Uniwersalne spryskiwacze reflektorów

dzozef - Pon Lut 22, 2010 22:28
Temat postu: [R200 all] Uniwersalne spryskiwacze reflektorów
Witam, zastanawiam się nad zamontowaniem w moim R200 spryskiwaczy reflektorów (uniwersalny zestaw) np. http://allegro.pl/item916...onu_poznan.html
W związku z tym mam pytanie, czy taki zestaw zdaje egzamin i czy w ogóle dam rade gdzieś zamontować zbiorniczek na płyn, bo jak wiadomo pod maską praktycznie nie ma wolnego miejsca, jedynie może gdzieś w nadkolu przy zderzaku?

Za wszystkie opinie z góry wielkie dzięki

pozdrawiam

sTERYD - Pon Lut 22, 2010 23:45

czemu nie pokazali zdjęcia auta z zamontowanymi spryskiwaczami?? :hm:
może było by widać jak to zrobić, żeby sikać z tak daleka jak jest na zdjęciu... inaczej to chyba będzie sikanie dla samego sikania, a nie dla czyszczenia reflektorów... :/

kaaaziuu - Pon Lut 22, 2010 23:47

sTERYD, moze w zestawie jest jakis drut co by tak ladnie daleko odstawalo ;)
Remigiusz - Wto Lut 23, 2010 00:37

dzozef, Szukałem i mam zamiar montować takie coś u siebie ale niestety taki spryskiwacze na dwie dziurki co ja masz do szyb się nie nadają jest to ściema, psika to ale umyć nie umyje :sad:

Musa być to takie co wyjeżdżają i pod dużym ciśnieniem psikają :wink: Gorzej to w zderzaku zamontować i to mnie naj bardziej martwi :sad:

xtek - Wto Lut 23, 2010 01:41

Allegro teraz nie dziala, wiec nie zobacze, ale powiem, ze zeby cos takiego dzialalo to musi byc naprawde DUZE cisnienie. Samo spryskanie nic nie da. W hondzie CR-V sa takie spryskiwacze i niestety nic to u mnie nie daje. Za to w innym, troche drozszym aucie sa porzadne, wysokocisnieniowe i jakos to hula. Idealem bylyby jeszcze wycieraczki na reflektorach, jak to bywa w niektorych modelach aut, szczegolnie skandynawskich ;)
Bordos - Wto Lut 23, 2010 08:33

Mam podobne zdanie jak kolega xtek. Efekt najlepszy jest gdy wraz ze spryskiwaczami mamy na reflektorach wycieraczki.

Ojciec ma takie coś w Range Roverze i efekt jest bardzo fajny, bo to naprawdę czyści dokładnie.

Samo spryskiwanie (pod ciśnieniem takim jak na szybę) raczej dużo nie da.

Ciekawe czy zestaw taki: http://www.allegro.pl/ite...24_orginal.html podszedł by jakoś do R200.

Ciekawe jest to, iż np Czesi mają chyba obsesje na punkcie tych wycieraczek, bo na czeskiej wsi jeździ masa starych Favoritek i 105 i sporo z nich ma wycieraczki na lampach:)

dzozef - Wto Lut 23, 2010 10:34

Też się tego obawiam, że ciśnienie będzie za słabe żeby umyć reflektor. Tego typu spryskiwacze http://www.allegro.pl/ite...ow_komplet.html powinny lepiej się spisywać ale jak wspomniał Remi55 może być problem z montażem. W zestawie nie ma zbiorniczka czyli wygląda na to, że trzeba pompkę podłączyć pod zbiorniczek do płynu od szyb?
Remigiusz - Wto Lut 23, 2010 10:43

dzozef, W tym zestawie to polega na tym ze jak myjesz szybę i chyba trzymasz dluzej to się tobie włącza mycie reflektorów :wink: Ale o to mi chodziło :razz:

Zbiornik dodatkowy można na szrocie dostać za free :mrgreen: Ja mam w domu z Ascony taki mały 2l, bo jak wiadomo pod maska już wiele nie upcha :cry:

Bylo gdzieś fajna fotorelacja tego zestawu hella na jakims forum, przez google znalazłem to :neutral: Chyba Mondeo to było, ale miało już trochę przygotowane jeżeli chodzi o kat montażu w zderzaku i to jest naj trudniejsze jak dla mnie do zrealizowania :mrgreen: :/ Nie wiem czemu :neutral: