Zobacz temat - [220SDi] Rolka napinająca pasek wielorowkowy
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [220SDi] Rolka napinająca pasek wielorowkowy

DPosk - Sro Lut 24, 2010 16:27
Temat postu: [220SDi] Rolka napinająca pasek wielorowkowy
Witam czy ktoś mógłby mi napisac jaką rolkę kupic do napinacza paska wielorowkowego w moim Sdi z oryginalną klimą? Z gory dzięki
Firq - Sro Lut 24, 2010 17:07

moze poszukaj troche i moze w sklepie zapytaj i moze nie zakładaj odrazu tematu jeśli czegoś nie wiesz
tronsek - Sro Lut 24, 2010 17:30

Firq napisał/a:
moze poszukaj troche i moze w sklepie zapytaj i moze nie zakładaj odrazu tematu jeśli czegoś nie wiesz

:brawo: Popieram.

DPosk Skoro temat już jest to zobacz to:
http://www.tomateam.pl/sk...m_dzial=-&c=303
Ja do swojego R400SDI zakładałem niedawno ale z firmy "INA". Kosztował 270PLN

[ Dodano: Sro Lut 24, 2010 17:30 ]
Jeszcze coś takiego
http://moto.allegro.pl/it..._45_diesel.html
oraz najtańsze, jakie znalazłem
http://moto.allegro.pl/it..._600_25_45.html

pawel.o83 - Sro Lut 24, 2010 19:48

a moglibyście napisac jakie są objawy zużycia sie tego napinacza bądz paska wielorowkowego?bo u mnie od jakiegoś czasu zauważyłem że podczas odpalania słychać delikatny pisk, który trwa ok 1s, jesli nie krucej, oraz podczas jazdy na niskich obrotach(1700-1900 obr/min) i przy prędkości ok 40-60km słychać jakby to ująć przerywający szurgot który zanika przy większej prędkości i obrotach, a odgłosy dochodzą własnie z pod maski od strony pasażera.
tronsek - Czw Lut 25, 2010 06:15

Pasek czasami lubi sobie pisnąć, zwłaszcza jak jest wilgotno. Najlepiej sprawdź jego stan wizualnie, czy nie jest sparciały. Natomiast napinacza, nie powinno być wogóle słychać. Sprawdź na otwartej masce, stojąc przed silnikiem, co to Ci szumi. Całkiem możliwe, że to rolka napinająca.
Firq - Czw Lut 25, 2010 11:59

Napinacz słychać jeśli ma juz dosyć to na biegu jałowym na wolnych obrotach bedzie słychac jak delikatnie skacze napinacz chociaz nie w kazdym przypadku.Mozna tez zobaczyc wizualnie czy napinacz "klei" sie do paska jak powinien czy skacze jesli skacze to do wymiany. Mówie to z własnego doświadczenia jak było u mnie. I z tym paskiem jest tak jak mówitronsek, ze czasem lubi sobie pisnąć
pawel.o83 - Czw Lut 25, 2010 14:30

gdy jest wilgotno to popiskuje, zwłaszcza gdy wjade w kaużę, natomiast na postoju, gdy silnik jest odpalony to nie słychać zadnych dżwięków. przyjże sie paskowi ale widac ze jest on troszkę zdezelowany, jednakże najbardziej nurtuje mnie ten przerywający szurgot, co to może być, bo słyszalne jest to tylko podczas jazdy na niskich obrotach i przy niewielkiej prędkości.Dodam ze dzwiek ten słyszalny jest juz od ok3 mies, lecz na początku był dość cichy i ustępował po przejechaniu ok 5 km, ale teraz dzwięk nieustępuje
DPosk - Czw Lut 25, 2010 14:44

tronsek napisał/a:
moze poszukaj troche i moze w sklepie zapytaj i moze nie zakładaj odrazu tematu jeśli czegoś nie wiesz

Popieram.

Czytałem dużo na tym forum i wszędzie jest napisane o napinaczu a ja pytam o rolkę. Chyba kolega Brt kiedyś napisał że pasuje od innych aut może ktoś wie od jakiego konkretnie?

szoso - Czw Lut 25, 2010 14:50

rolka pasuje do miliona aut (VW, AUDI, DAEWOO, FORD, OPEL, PSA(CITROEN/PEUGEOT) i jest w bardzo standardowym rozmiarze (17x70x26)
DPosk - Czw Lut 25, 2010 17:26

A ktoś założył i może potwierdzic że pasowała od innego auta?
szoso - Pią Lut 26, 2010 09:07

DPosk napisał/a:
A ktoś założył i może potwierdzic że pasowała od innego auta?

potwierdzam, dałem za tą rolkę 50zł :smile:

Brt - Pią Lut 26, 2010 09:42

u Skiby zakładałem i też spokojnie pasowała :ok:
DPosk - Pią Lut 26, 2010 14:55

Dziękuję bardzo o to chodziło:) Pozdrawiam