Zobacz temat - [R400 SDI] problem z hamulcem i wspomaganiem
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R400 SDI] problem z hamulcem i wspomaganiem

michal__b1 - Czw Lut 25, 2010 18:51
Temat postu: [R400 SDI] problem z hamulcem i wspomaganiem
cześć wszystkim
od jakiegoś czasu pojawił sie problem z tylnym hamulcem w jednym z kół. nie mam abs więc sa bębny. gdy auto dłużej stoi np. po nocy odczas hamowania słychać tarcie , taki metaliczny dżwięk. jaktroche pojeżdżę, auto się rozgrzeje hałas ustepuje. mechanik stwierdził cieknący cylinderek, po czym go wymienił, wszystko rozebrał wyczyścił, poskladał i niby gotowe. okazało się zaraz po wyjeżdzie z warsztatu, ze halas nadal jest. mechanik powiedział, ze to od mrozu więc tak sobie jeżdziłem, aż mrozy ustąpiły. dziś było u mnie 8 stopni rano, a hamulec nadal trze. mechanik powiedział, ze żadnych śladów obtarć nie widzi. czy ktos miał podobny problem??szczęki i inne podzespoły są oki.

sprawa 2
zdarzyło się kilka razy, że podczas jazdy albo manewru na parkingu odebralo mi wspomaganie. tak jakby je ktoś wyłaczył. po kilku chwilach wszystko wracało do normy. podczas gdy wsspomagania nie było to czuć było na kierownicy takie jakby przeskoki. stan płynu jest ok. pompy nie słychać. mechanik powiedział, że to od paska klinowego, ponieważ słychać jakieś piszczenie od strony paska alternatora i twierdzi, że to może być z tym zwiazane. owszem, miesiac temu wymieniałem pasek bo rolka padła. rolkę też wymieniłem i jakiś czas byla cisza, a od kilku dni znowu coś piszczy. dżwięk jakby jakiś wianek ne był posmarowany. mechanik stwierdił że to łożysko alternatora do wymiany, że wieloklin krzywo idzie, ścina i stąd może być problem ze wspomaganiem. ewentualnie jeszcze koło od spreżarki klimy ma luz i tez to może bmieć z tym zwiazek. pytanie moje brzmi czy facet mówi prawdę czy udaje że się zna. mial ktoś z was podobny problem.
pozdrawiam michal

DANTE79R - Czw Lut 25, 2010 19:47

może to być pasek i może to być łożysko ale stawiam na to od klimy, miałem tak i to była przyczyna, wymieniłem pasek i łożysko i było lala, to że tnie to nie wina łożyska alternatora tylko od klimy.

[ Dodano: Czw Lut 25, 2010 19:47 ]
co do bębnów to masz okładziny do wymiany

Lechos - Czw Lut 25, 2010 19:53

W moim tez kiera szarpala na postoju jak nia krecilem i winowajca okazal sie luzny pasek od pompy wspomagania. Nie wiem jak w ropniaku ale w benzynie pasek od pompy wspomagania nie ma nic wspolnego z alternatorem i klima (tam idzie inny pasek).
michal__b1 - Czw Lut 25, 2010 22:43

klima, alternator, wspomaganie ma jeden pasek w moim dieselku
pasek miałem wymieniony miesiąc temu z rolka i dziś sprawdzali czy dobrze naprężony i niby jest ok.
okladziny powiadasz??? wyglądaja na grube, do metalu daleko, dziwne by to było tym bardziej, że tylko w jednym kole. czekam dalej na jakies porady. z góry dzieki