Zobacz temat - [R416si r98]problem przy odpalaniu i podczas jazdy
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R416si r98]problem przy odpalaniu i podczas jazdy

bagin1980 - Sob Lut 27, 2010 01:52
Temat postu: [R416si r98]problem przy odpalaniu i podczas jazdy
witam posiadam Roverka 400 gdy go odpalam pod maską dość głośno zgrzytnie jakby silnik dostał niezłego kopniaka wskazówka od obr. blokuje się na ok.3000(ale obr. ogólnie są normalne ) a autko podczas jazdy muli i szarpie na 1 i 2 a gdy zadejmę noge z gazu też szarpnie.Czasami odpalam i wskazówka sę nie tnie wteby wszystko jest ok. autko lepiej się zbiera i biegi przechodzą płynniej (nie szarpie)aż chce się jeździć.
Byłem u mechanika i podpioł mi go wyskoczył błąd wału korbowego ale on chyba za bardzo nie wiedział o co chodzi i pominoł problem wymienił mi świece i przewody a jeśli chodzi o o br. powiedział że zegar do wymiany.Ogólne odczucie to poprostu za przeproszeniem mnie olał problem taki że to jedyny machanik w okolicy u którego udało mi się podpiąć samochodzik i muszę z tym się pogodzić i zdać się na jego łaskę.
W związku z czym ogromna prożba do Was doradzćie coś abym mógł zachęcić mojego mechanika do ruszenia dup...i wzięcia się do roboty bo ja prodlemu nie rozwiąże o on będzie mi autko robił w nieskączoność bez żadnych rezultatów.
a w dodatku po ostatnim podłączeniu lampka od poduszek zaczel mi migać masakra jakaś albo sprzedam autko (trocę m izkoda bo się jeszcze min nie nacieszyłema)albo uduszę mechanika

lukas-g15 - Sob Lut 27, 2010 13:19

Jeśli jesteś pewien, że to wina wału to powiedz kolesiowi kategorycznie, że chcesz zmienić wał i będzie musiał Ci wymienić (no chyba, że nie umie)
bagin1980 - Sob Lut 27, 2010 16:04

A orientuje się ktoś ile taka wymiana wału może kosztować

[ Dodano: Sob Lut 27, 2010 16:04 ]
W podobnym temacie znalazłem rozwiązanie ze świecami aby wyrególować przerwy ponoć pomogło i sprawdzić wszystkie czujniki silnika i jego osprzęt.bo może zawodzić czujnik położenia wału korbowego.No i może wtedy bym nie musiał wymieniać całego wału

lukas-g15 - Sob Lut 27, 2010 22:20

Najlepiej pojedź do kogoś kto sie naprawdę na tym zna
bagin1980 - Nie Lut 28, 2010 01:10

no to by było najlepsze wyjście ale który z mechaników jest naprawdę dobry bo ja żadnego nie znam (nie obrarzając innych)wszyscy mają roboty po uszy i za preproszeniem robią wszystko na odwal się albo wymienimy jeszcze to kup jeszcze tamto a potem
zobaczymy bo może być jeszcze pięć innych przyczyn.NO to bez żartów panowie może odrazu nowy samochód kupię

PHJOWI - Nie Lut 28, 2010 09:01

po pierwsze jak mógł sprawdzić kompem że to wał , skoro wał jest częścią mechaniczną , ten mechanik jakiś partacz omijaj go z daleka.