Zobacz temat - r214 czy podejdą fotele i kanapa od MG ?
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Tuning wizualny - r214 czy podejdą fotele i kanapa od MG ?

Drake91 - Sob Lut 27, 2010 08:54
Temat postu: r214 czy podejdą fotele i kanapa od MG ?
Witam, mam takie pytanie. Czy Fotele i kanapa od MG ZR dałoby radę wsadzić do r214 ?
Krzysi3k - Sob Lut 27, 2010 10:06

Da radę, ale europejską wersję ciężko znaleźć.
Sam się rozglądam, ale bez regulacji to tak niebardzo.

kaaaziuu - Sob Lut 27, 2010 10:33

Podejda na pewno. Z tymz ze patrz ilu drzwiowa masz wersje.
Drake91 - Sob Lut 27, 2010 12:47

Właśnie mam zamiar teraz kupić rovera 214 si 3 drzwiowego, czyli nie byłoby problemu ? Nic dodatkowo nie trzebaby zmieniać albo przerabiać ?
Krzysi3k - Sob Lut 27, 2010 13:19

Jeśli chcesz mieć regulowany fotel pasażera, a nie kierowcy to nie trzeba nic zmieniać.
Kozik - Sob Lut 27, 2010 14:49

Drake91 ja założyłem krzesełka do przodu 216 coupe (trzy drzwiówka) pół skórzane i pasują idealnie :) a to że się składają to łatwiej się pod fotelami odkurza ;)
Pływak - Sob Lut 27, 2010 15:11

Krzysi3k napisał/a:

Sam się rozglądam, ale bez regulacji to tak niebardzo.

Fotel obniżony maksymalnie ma taką samą wysokość jak ten bez regulacji czyli tylko można go podnieść jak ktoś jest normalnego wzrostu i tak z niej nigdy nie będzie korzystał więc śmiało można brać z anglika...

Krzysi3k - Sob Lut 27, 2010 16:12

Pływak, jesteś pewien? Ja mam 193 cm wzrostu i dla mnie bardzo ważna jest regulacja wysokości.
leszczu - Sob Lut 27, 2010 16:17

Pływak napisał/a:
Fotel obniżony maksymalnie ma taką samą wysokość jak ten bez regulacji czyli tylko można go podnieść jak ktoś jest normalnego wzrostu i tak z niej nigdy nie będzie korzystał więc śmiało można brać z anglika...

Oj chyba nie. Do mnie jak ktoś pierwszy raz siada na fotel pasażera zawsze mówi co tak wysoko więc chyba jest na odwrót, maksymalnie podwyższony fotel kierowcy jest równy z fotelem pasażera :grin:

Krzysi3k - Sob Lut 27, 2010 16:41

Właśnie ja mam takie same odczucia, jak siedzę u siebie w fotelu pasażera to straszliwie wysoko i głową od sufit ocieram.
Pływak - Sob Lut 27, 2010 16:46

Krzysi3k napisał/a:
Pływak, jesteś pewien? Ja mam 193 cm wzrostu i dla mnie bardzo ważna jest regulacja wysokości.

Jeśli chodzi o pół-skórę z kanciaka to jestem pewny na 100% nawet przed chwilą jeszcze raz sprawdziłem. Regulacja na sam dół = fotel bez regulacji. Jeśli w nowszej 2setce można opuścić niżej to znaczy, że standardowo musi się bardzo wysoko siedzieć. W kanciakach siedzi się dość nisko co mi przy coś koło 188cm bardzo odpowiada...

Krzysi3k - Sob Lut 27, 2010 20:15

Chyba u nas tak nie ma...
Ja zaczynam rozkminiać pomysł z odcięciem dolnej części mojego fotela i przyspawaniu do tego od ZRa, bo po co mi półskóry skoro nie będę dał rady jeździć.

rodi_ - Sob Lut 27, 2010 21:46

A czemu nikt nie wspomina o wymianie napinaczy? Te od ZR nie podejda do 200 bo maja inne kostki, wiec trzeba zalozyc napinacze od starych siedzen.
Krzysi3k - Sob Lut 27, 2010 23:11

Patrzcie jaką odpowiedź dostałem od Art-Bizaru:
Cytat:
Raczej fotel lewy z naglika nie bedzie meic regulacji wysokosci, ale nie jest problemem przełozyc poszycia materiałowe z gąbkami na stary stelaż pana fotela, taka "operacja" to 20 minut i fotel mozna montowac do auta. Wiec nic sie nie przespawuje, a operacja polega na zdjeciu poszyc z pana europejskiego fotela i załozeniu na stelaz poszyc z fotele angielskiego.

Hm... trzeba pewnie zdjąć pokrętła, wtedy poszycie, zostają same gąbki i na to narzucić poszycie półskórzane ;)
PS. Od wersji 3d spokojnie podejdą do wersji 5d? Będzie można złożyć, ale to nic ;)

kaaaziuu - Nie Lut 28, 2010 10:42

rodi_ napisał/a:
A czemu nikt nie wspomina o wymianie napinaczy? Te od ZR nie podejda do 200 bo maja inne kostki, wiec trzeba zalozyc napinacze od starych siedzen.
...czyli co, nie pozczysz mi swojego fotela :/ :P ??
rodi_ - Nie Lut 28, 2010 10:48

To przyjedz :wink:
ajpinus - Pią Mar 26, 2010 10:47

Siema, w swoim R25 (5-drzwiowy) mam polskorzane fotele i tylnia kanape wyjete z MG ZR (jak wiadomo 3 drzwi). Wszystko pasuje elegancko. Wiec i do R200 powinno pasowac bo tam jest z tego co pamietam takie samo rozwiazanie.
Krzysi3k - Pią Mar 26, 2010 16:10

ajpinus napisał/a:
(jak wiadomo 3 drzwi)

Nie zawsze.
Stary temat odkopałeś ;)