Zobacz temat - [Rover 216 Coupe 1996r.] nie działa podświetlenie tablicy r.
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover 200/400 lata 92-95 (kanciak)
oraz Rover 200 coupe/cabrio i Rover 400 tourer - [Rover 216 Coupe 1996r.] nie działa podświetlenie tablicy r.


Markzo - Sob Lut 27, 2010 15:22
Temat postu: [Rover 216 Coupe 1996r.] nie działa podświetlenie tablicy r.
Witam!
Mam taki kłopocik, nie świeci mi żadna z 2 lampek od podświetlenia tablicy rej. Żarówki są sprawne, jednak na kabelkach nie ma prądu :/ Wiązka wygląda oki, mam nadzieje, że nie jest tak jak w 200RF :/ jakieś podpowiedzi co się mogło sypnąć?

Wojtek88 - Nie Mar 04, 2012 20:21

Podbijam, ten sam problem, byłe auto Marka :mrgreen: :oops: Żarówki dobre, prundu brak ;(
tronsek - Nie Mar 04, 2012 20:38

Pewnie przewody mają gdzieś przerwę i dlatego nie działa tylko podświetlenie tablicy. Zakładam, że bezpiecznik masz dobry. Najczęściej podświetlenie tablicy jest pod tym samym bezpiecznikiem co podświetlenie deski rozdzielczej.
mlody975 - Czw Kwi 05, 2012 22:34

zobaczcie sobie przewody w tej gumowej rurce co wchodzą do klapy bagażnika, ja mialem tam przerwe na kablach i mi palilo bezpiecznik od światel. spróbujcie wyciagnać tą gume z klapy i zobczyc w jakim stanie są przewody ;)
Wojtek88 - Nie Lip 15, 2012 18:49

Sprawdziłem bezpieczniki, sprawdziłem żarówki, sprawdziłem masę, kuź*a pomysły mi się kończą.. :shock:

Racjonalnie myśląc nie może być przerwy w kabelkach, bo niby skąd? Samo z siebie się przerwało?


tronsek - Nie Lip 15, 2012 21:19

Wojtek88 napisał/a:
Samo z siebie się przerwało?
Wystarczy wilgoć, która dostała się do przewodu, po przez sparciałą już otulinę i dzięki elektrolizie uszkodziła przewód. Po prostu się upalił.
Mi właśnie w ten sposób w R400 zostały uszkodzone przewody zasilające pompę wtryskową i światło "stop". Widać wyraźnie było miejsce w którym zostały upalone.

Wojtek88 - Nie Lip 15, 2012 22:42

tronsek napisał/a:
Wojtek88 napisał/a:
Samo z siebie się przerwało?
Wystarczy wilgoć, która dostała się do przewodu, po przez sparciałą już otulinę i dzięki elektrolizie uszkodziła przewód. Po prostu się upalił.
Mi właśnie w ten sposób w R400 zostały uszkodzone przewody zasilające pompę wtryskową i światło "stop". Widać wyraźnie było miejsce w którym zostały upalone.


Jak patrzyłem, to wszystko było ok, zacząłem nawet rozpruwać okładzinę bagażnika i nic :shock:

dobryziom - Pon Lip 16, 2012 09:19

Sprawdz wiazke w miejscu miedzy klapa a buda w gumowym wezyku. Niestety od owierania i zamykania przewody z czasem twardnieja i pekaja ja mialem identyczny problem i to bylo powodem...
cortex - Pon Gru 10, 2012 17:17

odświeżam temat.

Nie mam prądu w podwietleniu tablicy rej i tylna wycieraczka. Czy to jest na 1 bezpieczniku czy na 2 osobnych ?

tronsek - Pon Gru 10, 2012 17:33

Na dwóch osobnych. Sprawdź wiązkę tylnej klapy, może gdzieś są przewody przerwane.
Wojtek88 - Pią Gru 14, 2012 22:26

U mnie wyglądało to tak, zupełnie nie wiem czemu te kable były przerwane..