Zobacz temat - [R620] Problem z funkcjonowaniem kontrolek i zegarów
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 600, Honda Accord - [R620] Problem z funkcjonowaniem kontrolek i zegarów

taxidriver - Sro Mar 03, 2010 22:13
Temat postu: [R620] Problem z funkcjonowaniem kontrolek i zegarów
Witam!

Pierwsze moje pytanie - mam nadzieję, że ostatnie :wink: ...

Na pewno jutro pojadę do mechanika, ale może ktoś z Was miał podobny problem - łatwiej będzie szukać przyczyny...

Otóż w czasie jazdy przestały mi działać: prędkościomierz, obrotomierz, wskaźnik temperatury. Nie funkcjonuje też licznik kilometrów. Po przekręceniu stacyjki nie działają również prawie wszystkie kontrolki. Zapala się jedynie kontrolka ładowania i świec żarowych. ( Kontrolka smarowania była niesprawna chwilkę wcześniej z innego i rozpoznanego problemu ). Czyli nie zapalają się kontrolki abs, hamulców, srs i - check engine. Wskaźnik poziomu paliwa niby nadal działa, ale troszkę śmiesznie - pokazuje, że ma coraz więcej paliwa :wink: . Podświetlenie zegarów nadal działa. Dodatkowo przestały działać kierunkowskazy - światła awaryjne, mijania itp nadal działają.

Jak znam życie i roverka, to pewnie znowu jakiś przewód, albo kostka nawaliły. Ale to tylko zgadywanki - miał ktoś podobny problem?

kfrankiewicz - Sro Mar 03, 2010 22:42

Proponował bym sprawdzić masę od zegarów, ale najbardziej obstawiał bym masę przy komputerze.Pozdrawiam.
taxidriver - Sro Mar 10, 2010 11:19

Dzięki wielkie za sugestię :grin: ...

Okazalo się, że przepalal się jeden z bezpieczników umieszczonych w środku samochodu obok nogi kierowcy. Jeżeli dobrze zrozumialem mechanika odpowiedzialna za to byla jakaś kostka przy alternatorze wspólpracująca z obrotomierzem.