Zobacz temat - formularz (JPG) -> wypełnienie - > drukowanie
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Offtopic - formularz (JPG) -> wypełnienie - > drukowanie

michone - Wto Mar 09, 2010 15:08
Temat postu: formularz (JPG) -> wypełnienie - > drukowanie
Mam problem. Aktualnie zmuszony jestem wypełniać bardzo dużo formularzy. Od firmy X otrzymałem druczki samokopiujące jednak ich wypełnianie ręcznie jest tragiczne...

Zeskanowałem taki drug do JPG (300DPI) i chciałbym zrobić sobie taki myk żeby wypełniać to na komputerze i drukować.

Ma ktoś jakiś pomysł jak to zrobić ?

Próbowałem w wordzie jako znak wodny/tło i jakaś abstrakcja...

Pływak - Wto Mar 09, 2010 15:27

Pierwszy lepszy program graficzny po prostu nanosisz tekst na obraz...
sTERYD - Wto Mar 09, 2010 15:29

możesz np. kupić program Abby Fine Reader, tam jest taki dodatek jak form filler. Skanujesz formularz odnajduje pola, wypełniasz, drukujesz (możesz razem z formularzem jak masz ochotę) bez większych problemów, na prawdę fajnie działa (moja siostra w szkole używa do wypełniania świadectw) :cool:

a ręcznie to chyba bardziej by pasowało wstawianie pól tekstowych w jakimś programie graficznym, choćby w Gimpie, tylko to wymagałoby od Ciebie trochę więcej przygotowań... ale jeśli to ma być tylko jeden formularz cały czas to w zasadzie czemu nie.

Pływak - Wto Mar 09, 2010 15:34

Ewentualnie ściągnij wersje trial Fine Readera bo nie wiem czy zakup jest opłacalny do jednej roboty. Wszystko zależy czy każdy z tych druczków ma być inaczej wypełniony czy wszystkie tak samo jak tak samo to najlepiej w jakimś programie graficznym jak każdy inaczej to wygodniej będzie edytować jako dokument tekstowy...
Deeptrip - Wto Mar 09, 2010 15:59

w wordzie masz takie coś jak pole tekstowe które możesz sobie przesuwać,
linijką pomierzyć wymiary i odległości okienek formularza, poukładać tak samo w wordzie i potem spróbować druku na dostarczonych formularzach

W pracy tak często robiłem i się udawało ;)

michone - Wto Mar 09, 2010 16:36

word odpada bo juz wypróbowane, probowalem adobe acrobatem (bo mam wersje w pdf). Fine readerem nie probowalem ale zobacze czy da rade.

Co do gimpa to probowalem w photoshopie ale zdalo by egzamin przy jednym formularzu ale nie przy dziesiatkach w miesiacu :(

Zobaczymy co dam rade zrobic :)

sTERYD - Wto Mar 09, 2010 16:52

znalazłem jeszcze coś takiego:
http://www.cutepdf.com/Products/FormMax/filler.asp
ale nie testowane... przynajmniej za darmo ;)

witgut - Wto Mar 09, 2010 20:09

foxit reader- programik darmowy i właśnie przetestowany.
Przyjazny użytkownikowi (tekst w trakcie pisania można przesuwać kursorami (góra/dół i na boki)

sTERYD - Wto Mar 09, 2010 21:31

to zwykły edytor PDFów ;)
W porównaniu do acrobata pro, czy standard brak mu połowy funkcji i bardzo denerwujący jak dla mnie :/
ale fakt da się wstawiać pola, niemniej funkcjonalnie to będzie mniej więcej to samo co w fotoszopie, za każdym razem będzie się trzeba bawić we wstawianie pól w formularze, zresztą
michone napisał/a:
probowalem adobe acrobatem (bo mam wersje w pdf)
:/