Zobacz temat - [R75] Jak spuścić paliwo z rovera 75
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Jak spuścić paliwo z rovera 75

samadhi - Wto Mar 09, 2010 17:07
Temat postu: [R75] Jak spuścić paliwo z rovera 75
Pamietam ze kiedys spuszczalem paliwko z Vectry - wkladalo sie wezyk i juz tylko trzeba bylo zassac i paliwko powolutko sobie schodzilo. W Roverku 75 nie da sie tego wezyka w zaden sposob zamoczyc (bez skojarzen). Pewnie jest sitko... Nie pytajcie po co paliwo chce spuszczac.
Jak wiec wmiare latwo moglbym spuscic z roverka 75 paliwo?

apples - Wto Mar 09, 2010 17:14

Z rób dziurę w baku śrubokrętem od spodu. Tak spuszczali u nas na osiedlu złodzieje :grin:

Tak na serio to jedynie skutecznie to przez otwór w zbiorniku po wyciągnięciu pompki ze zbiornika pod siedzeniem tylnej kanapy.

samadhi - Wto Mar 09, 2010 17:18

Zatankowalem 50 litrow i mi sie alternator rozkraczyl (chyba). Poki co jezdze drugim autem, dzieki za podpowiedz, jutro to sprawdze.
apples - Wto Mar 09, 2010 17:19

Do wyciągnięcia alternatora nie trzeba spuszczać paliwa :wink:
samadhi - Wto Mar 09, 2010 17:23

hehe, jasne ze nie. Ale grzebanie sie w moim przypadku potrwa tydzien albo dwa. Nie mam narzedzi i nawet prostownika zeby akumulator naladowac a wydaje mi sie ze alternator. Mysle ze musze odpalic rowera i odlaczyc akumulator zeby zobaczc czy bedzie chodzil. Jak zgasnie to bingo.
apples - Wto Mar 09, 2010 17:29

To miłej zabawy. :grin:
dukat11 - Wto Mar 09, 2010 18:19

samadhi napisał/a:
Mysle ze musze odpalic rowera i odlaczyc akumulator zeby zobaczc czy bedzie chodzil.


Alternatory nie lubią odpinania akumulatora podczas pracy silnika. To nie prądnica której wszystko jedno i ryzykujesz jego uszkodzeniem.