Zobacz temat - [R75] Konsola środkowa
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Konsola środkowa

piotr1963_2010 - Wto Mar 16, 2010 17:51
Temat postu: [R75] Konsola środkowa
Witam
Parę dni temu zakupiłem ROVERA 75 CDT, jest w idealnym stanie mimo 11 lat, oprócz złamanej obudowy zapalniczki i braku styku jednego kierunku położenia lusterek (z czym się uporałem) nie am do niego zastrzeżeń. Dzisiaj zakupiłem używaną obudowę zapalniczki i popielniczki, ale mam problem z wymontowaniem. Podejrzewam, że trzeba zacząć od radia i panelu sterowania klimatyzacją. Proszę o pomoc.

dukat11 - Wto Mar 16, 2010 17:53

podważ i zdejmontuj przedni panel klimatyzacji, potem 4 śrubki i masz wyję panel klimy i będzie dostęp do całego modułu popielniczki
piotr1963_2010 - Wto Mar 16, 2010 18:07

Podważam w konkretnych miejscach, czy całością? Ma zejść sam panel, czy całość?
dukat11 - Wto Mar 16, 2010 18:11

Ma zejść tylko przednia osłona przycisków i wyświetlacza.
piotr1963_2010 - Wto Mar 16, 2010 18:12

Okej, dzięki.
zetkaii - Sro Mar 17, 2010 13:27

Najbezpieczniej zacząć od radia, tzn. najpierw odkręcić dwie śrubki trzymające daszek nad radiem (popatrz od spodu na daszek), potem wysunąć daszek do przodu, potem dwie śrubki u góry od radia i wyjąc radio (na dole jest na zatrzaski) a potem dopiero rozbierać panel klimy, wtedy wszystko dokładnie widać co i jak. Można oczywiście bez demontażu radia ale wtedy coś można ukruszyć gdy się to robi pierwszy raz i nie wie w jaki sposób jest zatrzaśnięty panel klimy.

Pozdrawiam

kris-tofer - Sro Mar 17, 2010 13:45

zetkaii, nie prawda, sam moduł klimatyzacji przykręcony jest czterema śrubkami bez jakiegokolwiek styku z radiem, po odkręceniu tych śrubek panel klimy łatwo wychodzi do przodu, radio można zostawić na miejscu, po co sobie roboty dokładać i kosztów, boradio może stracić pamięć i może kodu nie ma zapisanego
zetkaii - Sro Mar 17, 2010 15:00

Tak, tylko żeby odkręcić śrubki panelu klimy wcześniej należy zdjąć plastikową część osłaniającą te śrubki, która jest na zatrzaskach i któryś z tych zatrzasków można sobie uszkodzić jeśli się nie ma wprawy
kris-tofer - Sro Mar 17, 2010 15:49

zetkaii, tak jak piszesz, ale wystarczy uważnie po bokach podważać, nie trzeba do tego ''rujnować'' całego radia tylko po to żeby nie uszkodzić zatrzasków, a najlepiej pozbyć się na samym początku niby drewienka prostokątnego z pod panelu klimy w którym teoretycznie i nie raz praktycznie są otwory na guziki wyposażenia dodatkowego R.