Zobacz temat - [R400 '98] Pali żarówki mijania
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R400 '98] Pali żarówki mijania

JeRRy3D - Pią Mar 19, 2010 14:50
Temat postu: [R400 '98] Pali żarówki mijania
Witam,

Czy można doszukiwać się wady instalacji (ładowania, przepięć, kostek?) przy paleniu żarówek mijania. W ciągu 2, 3 miesięcy kolejny raz poszła mi żarówka. Wymieniałem chyba 2, czy 3 razy. Naprzemiennie - lewa / prawa. Jakoś trudno uwierzyć mi w przypadek.

Kozik - Pią Mar 19, 2010 14:54

a jakie żarówki kupujesz?
kasjopea - Pią Mar 19, 2010 15:06

A jak wymieniasz, to nie łapiesz palcami za bańkę? :>
kris-tofer - Pią Mar 19, 2010 15:09

nie należy dotykać baniek żarówek, tak jak pisze kasjopea,
szoso - Pią Mar 19, 2010 15:30

nie mogę znaleźć tego tematu a był o tych palących się żarówkach
było tam napisane że niby żarówki wymienia się dwie a nie tylko tą spaloną, jak znajdę temat do dam link
a co do dotykania bańki to nawet dziecko wie że nie wolno i JeRRy3D też pewnie o tym wie :wink:

[ Dodano: Pią Mar 19, 2010 15:30 ]
no i znalazłem :smile:
http://forum.roverki.eu/v...ona+%BFar%F3wka

JeRRy3D - Pią Mar 19, 2010 17:18

Dokładnie. Baniek nie dotykam. Jest jeszcze coś. Mam troszkę klamotów do dudnienia. Tuba, 2 wzmaki, itd. i od jakiegoś czasu zauważyłem, że jak wpadnę w dziurę to zaczyna "pod muzyką" w głośnikach występować jakieś delikatne sprzężenie. Zabrzmi to dziwnie, ale słyszę obroty silnika przenoszone na głośniki. Bzyczenie które jest wyciszoną wersją pracy silnika. Wyłączę radio, włączę i jest ok... 10, 15 min spokój i znowu. Znajomy twierdził, że może być coś z instalacją i alternatorem.
darek_wp - Pią Mar 19, 2010 22:12

Mogą się kończyć szczotki. Nie wykluczone też, że regulator napięcia szwankuje. Najlepiej pomierzyć napięcia na alternatorze i aku. Sprawdzić masę między aku i nadwoziem oraz silnikiem. Jeśli masz założonego kondzia do sprzętu audio to szczególnie po dłuższym czasie jeżdżenia po dziurach może on szwankować - ten element nie za bardzo lubi udary mechaniczne.
kris-tofer - Sob Mar 20, 2010 08:38

JeRRy3D napisał/a:
Zabrzmi to dziwnie, ale słyszę obroty silnika przenoszone na głośniki
zainwestuj w dobrej jakości kable zasilające wzmacniacze i zasilające głośniki
JeRRy3D - Sob Mar 20, 2010 10:53

Przewody, instalacja, itd audio jest z najwyższych półek więc jakość (czy fuszera) raczej nie ma tutaj znaczenia. Zresztą prawie 2 lata było cacy. Mamy natomiast u nas MEGAFATANE drogi. Dziura na dziurze. Czy te napięcia aku, alternator, masy itd mogą mieć wpływ na palenie żarówek? Musiałoby być raczej większe niż nominalne zasilanie, tak?
flapjck1 - Sob Mar 20, 2010 11:41

zarowki zle reaguja na wstrzasy

ale zacznij od sprawdzenia ladowania i stanu instalacji - zwlaszcza masy do lamp i kostki

aha - wymieniaj zarowki parami