Zobacz temat - [MG ZR] Zapalająca sie kontrolka silnika
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [MG ZR] Zapalająca sie kontrolka silnika

Spiro - Nie Mar 21, 2010 08:16
Temat postu: [MG ZR] Zapalająca sie kontrolka silnika
Witam serdecznie!

Mam problem z kontrolką silnika, otóż po moim powrocie z zagranicy(2 miesiące) chciałem odpalić autko, i za każdym razem odrazu po uruchomieniu silnika zapala się kontrolka silnika (check engine), dziwnym jest to, że wcześniej nie było żadnych problemów i nigdy nawet na sekundę owa kontrolka się nie zapaliła, teraz wygląda na to ze stało się to samo z siebie, gdyż zaparkowany samochód nie był użytkowany przez ten czas.
W związku z tym pytam Was, czy wiecie może jakie są najczęstsze przyczyny zapalania się tej kontrolki ?
Dodam, że silnik pracuje tak samo jak wczesniej, w ostatni piątek przejechałem tak ok 700km i żadnych anomalii w pracy sie nie dopatrzyłem.
Jestem też ciekawy czy jak odłączę akumulator na jakiś czas to komputer sie zrestartuje, czy może jedyną opcją jest podłączenie auta pod komputer i zdiagnozowanie problemu ?
Dzieki serdeczne za wszelkie porady.
Pozdrowery:)

staf - Nie Mar 21, 2010 08:24

Spiro,
Zacznij od diagnostyki. Może pojawi sie błąd po usunięciu którego problem zniknie.
Ja kiedyś w R216 miałem to samo. Wymieniłem sonde i problem znikł.
Pozdrawiam.

Spiro - Nie Mar 21, 2010 09:04

wg mnie gdyby to była sonda to objawiała by sie większym spalaniem oraz nie koniecznie by wywalała błąd odrazu po starcie silnika.
darekkrakow - Nie Mar 28, 2010 09:26

Kurcze mój MG też postał chwile w garażu, coś koło tygodnia i teraz po odpaleniu też wyskakuje mi "Check engine" :/ Ciekawe o co tu chodzi...??
djboo - Nie Kwi 10, 2011 15:36

Witam moj szwagier ma to samo wlasnie odpalił auto po dłuzszym postoju i zaczeła mrugac kontrolka "check engine"... Czy ktos wie co moze byc tego przyczyna ? I czy kontrolka sama zniknie czy trzeba podlaczyc auto pod komputer ?
scorpion - Pon Kwi 18, 2011 20:22

witam u mnie tak samo swieci silnik bo stał dłuzszy czas ale bedzie podłaczał pod kompa to sie dowiem i napisze
Spiro - Sro Kwi 20, 2011 09:07

U mnie samo sie naprawiło :)
aliciaMG - Sro Kwi 20, 2011 18:02

Witam,

u mnie też pojawił się ten problem i o ile dobrze pamiętam (na 99%) była to sonda. Wymieniona i lampka od 8 miesięcy nie zaświeciła się :)

spider666 - Czw Kwi 21, 2011 11:46

może zabrudziła się sona i wystarczy przegonić auto po szybkiej drodze na wysokich obrotach